Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Narnia Króniká...

Mit gondoltok a Narnia Krónikáiról keresztény szemmel? Képes jó keresztény értékeket közölni a gyerekekkel, fiatalokkal?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Határozottan igen! Egy mélyen hívő, keresztény író keresztény regénye.
2018. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Inkább tiniként olvasgattam a könyveit, nekem borzasztó nyomasztóak voltak. Ennyi maradt meg az egészből, semmire nem emlékszem a sztoriból. Mélyen hívő fiatal voltam.
2018. ápr. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szerettem a Narnia krónikáit, nagyon szép mese, tényleg keresztény értékeket ad át. :)


#2, nem kevered valami mással? Nyomasztó? A Narnia? :o

2018. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen!


Ugyan még csak a filmeket láttam, de a 3. film, A Hajnalvándor Útja végén van egy nagyon szép jelenet. A pontos szövegre nem emlékszem, mert régebben láttam:


Lucy, Edmund, és Eustace készülnek visszatérni Narniából a világunkba.


Lucy megkérdezi Aslantól: "Most vagyunk utoljára Narniában igaz?"


Aslan: "Igen, már felnőttetek, ahogy Peter és Susan is."


Lucy: "Ez azt jelenti, hogy soha többé nem látunk, Aslan?"


Aslan: "Dehogy is. Én Narniában és a ti világotokban is létezem. Nálatok más néven ismernek. Keressetek és ismerjetek meg engem a világotokban is, sosem hagylak el titeket."



Azt hiszem érhető az utalás. :)

2018. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Azt hiszem érhető az utalás. :)"


Igen, és még ezt is mondja Aslan:


"Ez volt az értelme annak, hogy idekerültetek Narniába. Hogy azáltal, hogy egy kicsit megismertetek engem itt, jobban megismerhessetek majd odahaza." :)

2018. ápr. 10. 18:33
 6/6 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem az a baj, hogy megnéztem az íróról egy filmet és az annyira nyomasztó volt, a Narniát csak utána olvastam, és az érzés bennem maradt.


C.S.Lewis későn találta meg a párját és nagyon boldogok voltak, amikor idős fejjel egymásra találtak, de sajnos a hölgy agydaganatos lett és meghalt. Kb. 1,5 év boldogság jutott nekik. Hívőként akkoriban már nagyon vágytam társra, és az ilyen történetek mindig romba döntötték a szép kis álmaimat a keresztény családról, amit alapítunk majd a keresztény férjemmel, aki mellesleg életem szerelme lesz...Úgy tudom, az író hite is nagyon mélyen megrendült. Mindez a filmből rémlik, nem olvastam utána, akkor még nem volt net.

Az érzést átvittem a Narnia krónikáira. De lehetséges, hogy emiatt nem is olvastam el. Filmrészletek rémlenek, talán a megfilmesített verziót láttam, nekem az is nyomasztó volt. Nem keverem.

2018. ápr. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!