Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki keresztény és meleg az,...

Aki keresztény és meleg az, hogy éli ezt meg? Nem zavar, hogy egyedül kell élnetek? Nem rossz, hogy megbámulsz egy neked tetsző fiút/ férfit és tudod, hogy az bűn?

Figyelt kérdés

CSAK az válaszoljon aki keresztény és meleg!

(Vagy leszbikus)


2018. ápr. 9. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem meleg vagyok, hanem aszexuális, viszont homoromantikus, úgyhogy valamennyire szerintem a megszólított csoporthoz tartozom. Ez azt jelenti, hogy párkapcsolatban szeretnék lenni egy velem azonos nemű emberrel, de a szex nem igazán érdekel. Egyáltalán nem érezném bűnnek, ha lenne barátnőm és együtt élnénk. Inkább azt érezném hazugságnak és önkínzásnak, ha egy férfival jönnék össze.
2018. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Evangélikus vagyok és biszexuális, úgyhogy szerintem nem bűn. A Magyar Evangélikus Egyház még ugyan nem támogatja az azonos nemű házasságokat, ahogy a magyar törvények sem, de a progresszívebb nyugat-európai országokban pl. Németországban és egyes skandináv országokban már támogatja a helyi Evangélikus Egyház. Szerintem Magyarországon is fogja, hogyha itt is haladóbb szellemű lesz a társadalom.
2018. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
7%

Sajnálattal olvasom, hogy mennyire becsapjátok magatokat.


"Egyházak itt nem támogatják"


S vajon ez számít? Mit szól a Biblia szerzője ehhez?

Ha Ő tiltja, és halált érdemlő bűnnek nevezi, vajon az egyházak engedékenysége miatt Isten is szemet fog hunyni, s ezzel saját törvényeit teszi nevetség tárgyává?


Az egyházak képviselőire kell vezetésért tekinteni, ha azok eltérnek Isten szavától?

Vagy megkeresni azokat, akik megtartják Isten szavát?


Ne feledjétek:

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat;

(1János 5:2, 3) . . .. 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


A keresztény szó azt jelenti Krisztust követő.

Vajon keresztény életet élő az, aki nem keresztény életet él, és az erkölcs terén is eltér Krisztus tanításától?

Miért nevezi kereszténynek az magát, aki tisztátalan életet él?

2018. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%

Igazából arra lennék kíváncsi minek tartjátok Ti Isten szavát?

Ennyire méltatlannak tartjátok Isten gondolatait az életetekbe átültetni?

Hogyan bizonyítsátok hogy szeretitek, amikor csúfot űztök Isten erkölcsre vonatkozó elvárásaitól?

egyáltalán gondoltatok Ti ezekre?

2018. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Krisztus tanítása a szeretet és a kegyelem. Nem a széthúzás, hanem az összetartás, nem a gyűlölködés, hanem az elfogadás.


Én éreztem, ahogy megérintett a Szentlélek, és hiszem, hogy Jézus nem ítéli el a szeretetet az azonos nemű emberek között sem.

2018. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

"Miért nevezi kereszténynek az magát, aki tisztátalan életet él?"


Úgy tudom, egyedül Jézus és Mária az a két ember, aki tökéletesen bűntelen életet élt. Minden más ember bűnös, tisztátalan. Akkor ezek szerint senki se keresztény?


Szerintem ha valami, akkor inkább az nem keresztény magatartás, ha valaki másokat elítél, nem fogad el. De persze nem az én dolgom eldönteni, ki keresztény és ki nem. Hagyjuk az ítélkezést és a döntést Istenre. Az ő dolga, nem a miénk.

2018. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%

Tévedés.

Mária nem volt Bűntelen.

Mert akkor nem kellett volna a törvény szerint áldozatot bemutatnia az élete során.

Bűntelen csak Jézus volt, mivel Ő nem örökölt emberi géneket, a szülőanyjától, mivel a szellem vigyázta a fejlődését. Ezért nevezhették szentnek Isten fiának Jézust.

2018. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
2018. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
11%

"Szeretet, és kegyelem"


Nem olvastad el a Biblia verset amit írtam?Akkor szereti valaki Istent és a megváltóját, ha megtartja a parancsolatait.

S az hogy Jézus meghalt, azt nem azért tette, hogy ezzel minden erőfeszítés nélkül továbbra is lehet helytelenségeket elkövetni, mert hát Jézus meghalt.


Ez vissza élés Isten szerető gondoskodásával.S semmissé, és erőtlenné tettétek ezt a kijelentését Istennek:

(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


Nem csak megvallani kell, hanem elhagyni is.

Jézus ezt mondta a Farizeusoknak is. Vajon nincs Istennek ereje a változtatáshoz?

2018. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

(Héberek 4:11, 12) . . .. 12 Mert az Isten szava élő, és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és velőjüket, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait.


Isten szavának van ereje, hogy az ember méltó legyen a Teremtőjéhez.

Az első században is éltek ilyen emberek, és tudtak változtatni, mert akartak, a segítséget pedig Isten megadta nekik, ellenben ezt nem írták volna le.


(1Korintusz 6:9–11) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


Igen, akik keresztény életet akartak élni, és ennek átadták magukat, azok csak voltak olyanok, de változtattak, és felhagytak a felsorolt helytelenségeiken, hogy méltóak legyenek Istenhez.

Isten szelleme nem erőtlen, hogy ne tudjon segíteni, ha kérjük, és meg is kapjuk.

2018. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!