Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten tudta, hogy Ádám és...

Ha Isten tudta, hogy Ádám és Éva enni fog a tiltott gyümölcsből, akkor minek teremtette meg? Mert Isten ugye mindent tud

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 11:58
1 2 3
 21/26 anonim válasza:

Hehe, "ellentmondás mentes rendszer"-ben mindig van ellentmondás...

Inkább csak az igaz/hamis eldöntés nem lehetséges.

2018. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Mivel a JHVH kiejtését sem tudjuk, így a jelentését sem. Úgyhogy a JHVH jelentéséről egyáltalán nem mondhatod azt, hogy aki volt, aki van és aki lesz.
2018. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

22 Igazad van! Tévedtem. εγώ ειμί ο Ων - ez van Kiv3,14 Vagyok, aki vagyok. Az ortodox tradcionális Pantokrator ikonokon a 'ο 'Ω ν

a dicsfényben: Vagyok ÉS "aki volt aki van aki lesz" olvasattal, összevont alakként, olvassák ki a ligatúrát. Mint a képen a ΙϹ ΧϹ Jézus Krisztus is összevont jellel írt

[link]

2018. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A helyzet, hogy teljesen mindegy mindenfajta tradíció, szokás, a JHVH jelentését senki nem ismeri. Jól hangzik az ilyen vagyok, meg örökkévaló, de ezek csak emberi kitalációk, nem egyebek.
2018. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Teremthetett volna a fa köré kerìtést.
2018. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Az Isten szeretete egy pillanatra sem szűnt meg tehát a vétkező gyermekei iránt, és türelemmel ki várja, hogy megbánják a tettüket."

Aha. S ez a nagy-nagy szeretet nem gátolta abban, hogy megátkozza Ádámot, megátkozza Évát, és még szerencsétlen kígyót is, aki - vele ellentétben - igazat mondott Ádáméknak.

2018. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!