Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Ti mit gondoltok...

Vallásosak! Ti mit gondoltok a házasság előtti együttélésről?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 12:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!

Van azért itt egy érdekes dolog.

Régen egy 16 éves nő már általában házas volt. A vágyak olyan 12...13 éves korban jelentkeznek, és sokan már 14 évesen házasodtak.

Na, ezt azért ki lehet bírni.


Míg ma sokan 30 éves korukig tanulnak.

Ezt már NEM EGÉSZSÉGES egy nőnek szex nélkül megélnie.

Arról nem is beszélve, hogy mit csinál 30 évesen, ha még életében nem szexelt?

Szerinted miért van, hogy felsőst már nem vesznek fel balettozni, úszni, táncolni, stb. - sehova sem, ahol komoly követelmények vannak?

Még sakkozni sem.

És a felsősök még nem 30 évesek!


Ja, a férfiaknál mindez nem ilyen szigorú, és már az ókorban sem volt az.

2018. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sokkal tovább is ki lehet bírni, ha nem kezd el korán járni az ember valakivel. Nem ésszerű romantikus érzelmeket táplálni valaki iránt és randevúzni, míg nem áll készen valaki a házasságra.
2018. ápr. 19. 22:12
 13/36 anonim ***** válasza:
56%

Ki lehet bírni néhány évig, rendben van.

De pont azt mondtam, hogy 30 éves korig NEM NORMÁLIS.

Többféle baj is van vele - arról nem is beszélve, hogy elmennek az ember legszebb évei! Egy nő pl. a húszas éveiben a legjobb, ha gyereket szül.

2018. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
51%
Én nem hiszem hogy az elfojtás bármi jot szülhet. Szerintem ezt csak a papok illesztették bele a bibliába azért mert nem akarták hogy az emberek agyba főbe kurjanak és hogy sok árva gyerek legyen emiatt.
2018. ápr. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

"Van azért itt egy érdekes dolog.

Régen egy 16 éves nő már általában házas volt. A vágyak olyan 12...13 éves korban jelentkeznek, és sokan már 14 évesen házasodtak.

Na, ezt azért ki lehet bírni.

Míg ma sokan 30 éves korukig tanulnak."


Amúgy ezt nem értem, mit akartál ezzel mondani. Ha már együtt akarok élni valakivel, mi akadályoz meg abban, hogy házasságot kössek vele, úgy ahogy azt Isten elvárja? Simán összecuccolni valakivel, azt lehet, míg tanul az ember? A házasság meg még korai? Mégis mi a különbség? Ugyanúgy főzök-mosok rá, ugyanúgy lehet gyerek a kapcsolatból. Mi indokolja, hogy ne kössek házasságot? Nem értem, hová akartál kilyukadni.

2018. ápr. 20. 09:33
 16/36 anonim ***** válasza:
56%

Persze, házasságot lehet kötni.

És akkor mi lesz? Jön a gyerek, azonnal?

Na, akkor ott törik derékba a tanulás és a munka egyszerre.

Nagyon nem jó, ha a fiatal - mondom: 16 éves - lány rögtön a gyerekcsinálással kezdi.


Ha meg nem azzal kezdi, akkor minek házasodott?

Ha nincs intim kapcsolat a házastársak között, megette a fene az egészet.


Ja, és az egyház nem engedélyez egyetlen normális fogamzásgátlást sem.

2018. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
35%
Te viszont azt értsd meg hogy minden ember más és más dologért jöt ide lehet hogy te a házassági utáni szexért de valakinem valaki mást akar megtapasztalni és ez tényleg egy olyan dolog amit már régen el kellett volna engedni. Meg egyébként nem hiszem hogy isten egésznap kukkolna a hálószobámban és figyeli hogy mit csinálok. Kikéne már szállni az emberek háloszobájából rengeteg fontosabb dolog van annál mint hogy mikor szexxel valaki. Szerintem isten sem ilyen pitiáner dolgokkal foglakozik és nekünk se kéne teljes mértékben felesleges. Inkább készitsük fel gyerekeinket a védekezesre.
2018. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

"Nagyon nem jó, ha a fiatal - mondom: 16 éves - lány rögtön a gyerekcsinálással kezdi.


Ha meg nem azzal kezdi, akkor minek házasodott?

Ha nincs intim kapcsolat a házastársak között, megette a fene az egészet.


Ja, és az egyház nem engedélyez egyetlen normális fogamzásgátlást sem."


Nem tudom, honnan vetted a 16 évesen házasodást. Szó se volt ilyenről.

A katolikus egyház nem engedélyezi. Ha erre gondoltál.

2018. ápr. 21. 20:58
 19/36 anonim ***** válasza:
56%

Olvass már vissza kicsit, ha nem emlékszel!

RÉGEN volt ilyen korán házasság.

AKKOR még ki lehetett bírni előtte.

MA már másképp működnek a dolgok.

2018. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Arra emlékszem. Amit nem értek, hogy a 16 év és 30 év között azért jókora különbség van. Huszonévesen szerintem teljesen korrekt dolog házasodni. Szülni sem késő. És simán ki is lehet addig bírni.
2018. ápr. 23. 07:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!