Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Ti mit gondoltok...

Vallásosak! Ti mit gondoltok a házasság előtti együttélésről?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 12:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Hogyne, ha szakmunkásnak mész.

De azért ott is fura, hogy elkezdesz dolgozni, aztán szinte rögtön jön a gyerek. Nullára... sőt: mínuszba, hiszen valószínű, hogy hiteletek van.

Ekkor esik ki az asszony a munkából... na, ez nem egy normális életpálya kezdete.

Valószínű, hogy rögtön ki is rúgják.

2018. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Tudtommal 23-24 évesen diplomát lehet szerezni.
2018. ápr. 23. 19:03
 23/36 anonim ***** válasza:

Kötekedsz, ugye?

Persze, nincs annál jobb: feszített ütemben megszerezni a diplomát, utána 2 héten belül állást, majd 1 év múlva már lehet is menni GYES-re.

Micsoda remek dolog, nem? Mindenkinek így kellene csinálnia, igaz?

2018. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Én egyelőre nem értem Isten miért szabta ki ezt. Amit Isten tanításaiból saját magam meg nem értek azt nem igazán fogadom el. Persze ebben az is szerepet játszhat, hogy csak „részben” hiszek Istenben. Nem én vagyok az az ember aki vakon követi a tanításokat. Shóval én nem gondolom, hogy bűn lenne.
2018. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Már elmondtam: amikor "kiszabta", akkor egészen más volt az élet.

A leány 16 éves korában megházasodott, utána a munka mellett jöttek a gyerekek. Nehéz volt, de nem vágta tönkre a legtöbb nőt az, hogy a munkája mellett nevelte a gyerekeit is.

Ma meg 24 vagy 34 éves korában házasodik, és akkor már eléggé késő a szexszel ismerkedni. Valamint az életpályát is teljesen tönkrevágja már 1 gyerek is, fiatal korban. Ez mondjuk elég baj, de akkor is így van.

2018. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Ha 23 vagy 24 évesen házasodik valaki, az még nem jelenti, hogy rögtön gyereket is vállal.
2018. ápr. 24. 08:23
 27/36 A kérdező kommentje:

#24

Azért fontos házasságot kötni, és csak azután összeköltözni, mert akik ezt fordítva csinálják, azoknál kétszer olyan gyakori a válás. Rossz szokásokat vihetnek a házasságukba. Pl. ha külön kasszán voltak, ez megmaradhat a házasságban is, stb.

[link]

2018. ápr. 24. 08:31
 28/36 anonim ***** válasza:

"még nem jelenti, hogy rögtön gyereket is vállal"

Te papagáj vagy?

Már leírtuk: utána jön az, hogy tilos a hatékony fogamzásgátlás. Akkor viszont 2 éven belül jön a gyerek!

De lehet akár rögtön is!

2018. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok papagáj. Nálunk nem tilos a megelőző védekezés. A többi vallásnál meg nem tudom, hogy van.
2018. ápr. 24. 13:21
 30/36 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen eszközöket használhatsz?
2018. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!