Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tartanak anyáknap...

Jehova tanúi tartanak anyáknapját?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 10:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Azért abból kiindulva, hogy előfordulhat esetleg ilyen is, én nem mondanám egy egész csoportra, hogy hálátlanok, akik nem látogatják a szüleiket. Ennyi erővel azt is mondhatná valaki, hogy a papok pedofilok. Mert arra is akadt már példa. Csúnya dolog az általánosítás.

2018. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek, de az véletlenül sem lehetséges, hogy az ellenséges hozzáállásod is oka a megromlott kapcsolatotoknak?
2018. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 9-es hozzászóló, teljesen egyetértek veled!


Jehova Tanúinak már régen át kellett volna értékelniük az erkölcsi értékrendjüket ezzel kapcsolatban, de nem teszik. Többek között ez is oka, hogy annyiaknak unszimpatikusak. Nem látják be, hogy a 'keresztényinek" beharangozott irányelveik nemcsak sok alapvető emberi normának, hanem magának a Szentírásnak is ellentmondanak!

2018. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

rossz viszony a vérszerinti családdal ?!

én mint a bátyja szinte az életemet adtam volna érte mindig és édesanyám is.

árvaként nőttünk fel édesapánk tragikus karambol autóbalesetben meghalt

ütközött a kirándulásból haza tartó kocsink amiben én is ill mindannyian benne ültünk egy részeg sofőr lakodalmas teherautóval.

édesapánk aznap volt 31 éves,akkor volt a 10 edik házassági évfordulójuk és

aznap koraszüléssel megszületett a testvérem.

ennyi véletlen összeesett egy időben. tudjuk mi a szenvedés is.

igy nevelt fel belőlünk tisztességes embereket válaszolva a viszonyunkra.



ami miatt történik minden azok TÉNYEK!


a szekta törvényei!


meg kell nézni ezt a magyar nyelvü rendes mozifilmet

EZ VALÓSÁG ÉS NEM beszélgetés róla.


a google keresőbe :


" A hit fogságában indavideo "


itt van fehéren feketén hogy teljesen hivatalosan a film által bemutatva ,

hogy hogyan semmisítik meg örökre a családokat szétválasztással.


és itt van megint egy valóság hogy minek kell eleget tenniük a családdal kapcsolatosan is ha családtag nem jehova.

amire felesküdtek !! azzal hogy megkeresztelkedtek.


HIVATALOS JEHOVA WEBOLDALUKON ITT VANNAK A TÖRVÉNYEIK

AMIT BETARTATNAK A TAGOKKAL:


wol.jw.org/hu/wol/h/r17/lp-h


Őrtorony ONLINE KÖNYVTÁR :


Hogyan bánjunk egy kiközösített személlyel?

Kevés olyan dolog van, amely nagyobb fájdalmat okoz, mint az, amikor egy rokonunkat vagy közeli barátunkat kiközösítik a gyülekezetből azért, mert


valamilyen bűnt követett el, és nem bánta meg. Ahogyan a Biblia ezzel kapcsolatos útmutatására reagálunk, az feltárhatja az Isten iránti szeretetünk és


az ezen elrendezése iránti lojalitásunk mélységét.* Vizsgáljunk meg néhány kérdést, amely felmerülhet ilyen helyzetben.


Hogyan bánjunk a kiközösített személlyel? A Biblia ezt írja: „ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy


kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek” (1Korintusz 5:11). Mindarról, aki „nem


marad meg a Krisztus tanításában”, ezt olvassuk: „soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. Mert aki köszön neki, az részes


annak gonosz cselekedeteiben” (2János 9–11). Nem ápolunk szellemi közösséget a kiközösítettekkel, és nem keressük a társaságukat. Az Őrtorony


1982. április 1-jei száma a 22. oldalon ezt írta: „az egyszerű »Jó napot!« talán az első lépés egy későbbi beszélgetés, sőt barátság kibontakozásához.


Nos, szeretnénk-e megtenni ezt az első lépést a kiközösített felé?”


Tényleg olyan szigorúan kell venni, hogy kerüljük a kiközösített személyt? Igen, mégpedig több okból. Először is, az Isten és a Szava iránti lojalitás


miatt. Nemcsak akkor engedelmeskedünk Jehovának, amikor az kényelmes, hanem akkor is, amikor az valódi nehézséget jelent. Az Isten iránti


szeretetünk indít arra, hogy engedelmeskedjünk minden parancsának, elismerve, hogy ő igazságos és szeretetteljes, valamint hogy a törvényei a


legjobb érdekeinket szolgálják (Ézsaiás 48:17; 1János 5:3). Másodszor, ha megszakítunk minden kapcsolatot a megbánást nem tanúsító helytelenül


cselekvővel, az megvéd bennünket és a gyülekezet többi tagját a szellemi és erkölcsi beszennyeződéstől, illetve hozzájárul ahhoz, hogy a gyülekezet jó


hírneve fennmaradjon (1Korintusz 5:6, 7). Harmadszor, ha szilárdan kiállunk a bibliai alapelvek mellett, az még javára is válhat a kiközösítettnek.


Hogyha támogatjuk a bírói bizottság döntését, az akár meg is érintheti a helytelenül cselekvő szívét, aki addig nem reagált kedvezően az őt támogató


vének segítségére. Ha a kiközösítettnek megszakad a szeretteivel ápolt értékes kapcsolata, az segíthet neki, hogy ’észhez térjen’, felismerje tettei


súlyát, és megtegye a lépéseket afelé, hogy visszatérjen Jehovához (Lukács 15:17).



ezek nem viccek! ilyeneket egyetlen egy vallásnál sem láttam így leírva HIVATALOS SAJÁT weboldalukon

lehet hasonlitani őket vallásokhoz ?!

ez vallás ???? keresztény értékeket képviselnek ezek a család szándékos szétválasztásával , tönkretételével. ?!


akik ilyeneket okoznak hát azokat én nem tartom embereknek!

más irogatni róla és más átélni az összes következményével.

2018. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, ti nem voltatok tanúk. Akkor hogy jön ide a kiközösítés?
2018. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

soha nem voltunk és nem is akartunk.

és semmi de semmi bűnt sem követtünk el.

a kiközösítés az őrá vonatkozik majd miattunk

hogy nem tartja be őrtorony törvényeit ha velünk nem bánik mint ahogy nekik elő van írva.


nekem személyesen ezeket a sorokat 1 éve egy nagyon régen jehova vezető írta,

/ megvan az eredeti és nem én költöttem ezeket a sorokat ha valaki jehova szektás kételkedne benne /


írta ,

hogy ne legyek felháborodva a család ideológiájuk miatt.

legyek "testvér" , mi az akadálya ?!


szervezetük minden tagjára gyakorlatilag kötelező szabályuk alkalmazása,

amivel TERMÉSZETESEN ő is teljes mértékben egyetért és gondolom meg is követeli!

ilyet irt :


"

-az Isten elrendelése szerint az emberiség felől úgy döntött, hogy

a kétharmadát ki kell irtani és csak egyharmadát kell megtartani.

-Istenfia az eljövetelkor elrendelte a családon belüli háborút.

legközelebbi ellenséged az a családtagod, aki elutasítja az Isten szellemi vezetését és téged is elvet,

mert becstelennek van teremtve!

-Az Úr Jézus Krisztus aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre.


értem mire gondol,

ezekre valóban vannak sorok az örtorony könyvtárában is és a bibliában is ,

csak nem igazán erre való az idézésük

és PLÁNE NEM ERRE A GYAKORLATI HASZNÁLATUK mert nem erre lettek írva eredetileg sem.

csak lehet ilyen szemléletmódból is nézni és ilyen választ adni.

képzelem hogy a tudatlanabb embereket természetesen lehet ilyen válaszokkal leállítani hiszen fel sem fogják sokan mit ír nem hogy azt hogy igaza van e azt megvizsgálni .?!

nekem ez nem válasz akkor sem ha igazat ir és akkor sem ha nem ír igazat.

én ezt nem tudom elfogadni és kész ezt az embertelen bánásmódot amit alkalmaznak a nem jehova család tagokkal.

2018. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"-az Isten elrendelése szerint az emberiség felől úgy döntött, hogy

a kétharmadát ki kell irtani és csak egyharmadát kell megtartani.

-Istenfia az eljövetelkor elrendelte a családon belüli háborút.

legközelebbi ellenséged az a családtagod, aki elutasítja az Isten szellemi vezetését és téged is elvet,

mert becstelennek van teremtve!

-Az Úr Jézus Krisztus aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre. "


Ne haragudj, de születésemtől Jehova Tanúihoz járok az összejövetelekre, és a szüleim is Tanúk. És ezek után erősen kétlem, hogy a te testvéred az lenne. Soha a 2066-os évhez semmi sem kötődött a tanításaikban. Meg ez a hülyeség az emberiség 2/3-ának kiírtásáról... Téged vagy nagyon megvezetett valaki, vagy egy rosszindulatú hazudozó vagy. Nem gondolom, hogy az utóbbi. De hogy nagyon nem vagy képben a tanúk hitnézeteit illetően, az biztos. Egyébként semmilyen szabály nincsen, ami megtiltaná a kapcsolattartást a Tanúknál azokkal a rokonokkal, akik nem követték őket a hitben.

2018. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Tantételbeli ***** válasza:

7. 10, 14, és 16.hozzzószóló ugyanaz az ember, ez nyilvánvaló. Hogy teljesen lelkilileg és személyiségáben labilis és sérült valaki, az is biztos, legtöbbször a megfogalmazásaiban egy ép, kerek mondatot nem tud leirni, kitalált történeteket mesél valami családjáról, akit a csúnya JT bántottak, de a JT teológiát sem isneri, mert akkora blődségeket ir, hogy az félelmetes,pl,: "-Az Úr Jézus Krisztus aki i.sz.33-tól 2066-ig az előírt pusztítási feladatokat hajtja végre. értem mire gondol, ezekre valóban vannak sorok az örtorony könyvtárában is és a bibliában is ,

csak nem igazán erre való az idézésük "


Teljes zagyvaság, egyetlen értelmes mondata sincs, nem hinném, bárki is komolyan venné. Én sajnálom szegényt, neki valami nagyon komoly mentális problémája van, hogy órákon keresztül csak csupa zsagyvaságot ir, aminek se füle, se farka.

2018. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele.
2018. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

csak jehovák irhatnak ilyeneket le!

életemben csak jehovák és csak itt ezen a gyakori kérdések

fórumon kételkedtek a leírt szavaimban.


és csak olyanok akik igen igen el vannak maradva információkkal!

akik megszokták a komolytalan szövegeléseket és a leírt adatoknak nem néznek utána hanem elmennek mellette hogy marhaság.

csak nem gondolja bárki is hogy legtöbbször 80% ban mobiltelefonról majd helyesen és szépen jól és gyorsan is fogok írni és majd a gondolataimat fogom utólag javítgatva irogatni mert idő miliomos vagyok mert valaki nem érti hogy mit írok meert túl zagyvaság.

és ha egy nem magyar külföldön élő lennék vagy teljesen ékezetek nélkül írogatnék mint ahogy megszoktam, mert kb 25 éve használok számítógépet de azóta még soha sem volt csak angol billentyűzet nélküli gépem hiszen az angolban meg ékezet sincs és amerikai gépeim voltak. akkor ha igy irnék mint ahogy a világon minden országba ékezet nélkül is irok akkor a jehovák azt hinnék hogy óvodás vagyok ?!

épp elég személyes dolgot leírtam önzetlenül saját magunkról ugy hogy azt sem tudom ki olvassa és lehet senkire sem tartozik. és amit leírtam azok mind igazak az nem hit kérdése hanem vagy valaki meggyőződik róla vagy nem.


hogy van e jehova franciában magyarból aki kint él 2000 óta, kérdezd meg vénjeidet vagy a budapesti idősebb véneket és megtalálsz minket mert ismernek akik kimennek évente franciába a nagy rendezvényekre.


hogy több tudásod legyen inkább kételkedés helyett a google ba üsd be a jehova szót és olvasd végig részletesen a google 20-40 első találatán lévő weboldalakat .

én érintett is vagyok és meg is tettem hogy ne legyek " tudatlan ha már leírok valamit".

2018. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!