Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tartanak anyáknap...

Jehova tanúi tartanak anyáknapját?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 10:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
58%

"életemben csak jehovák és csak itt ezen a gyakori kérdések

fórumon kételkedtek a leírt szavaimban"


Persze, mert ha valakik, akkor talán Jehova Tanúi csak tudják, hogy miben hisznek. Ez még soha nem jutott eszedbe?

2018. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

igaza volt a jehova vezetőnek aki nekem a 3 idézetet írta!


nem haragszom rá mert valóban segített hogy megértsem.


megértettem a nem jehova családtaggal való kapcsolat tartás vagy leépítés okát

a 3 nekem írt idézetből , mivel nem szó szerint vettem.


1/ idézet: nem vagyunk benne az 1/3 ban , nem vagyunk és nem leszünk örtorony tagok.

2/ idézet: a család nem ért egyet az örtorony elvekkel így eleve puskaporos hangulat,

rájuk veszélyes ezért ellenség a vérszerinti család is hiszen ragadhat a jehova testvérre ami bűn és kiközösítéssel jár rájuk.

és bárhol bármikor nem jót mondhatunk a környezetükben. kártékonyak veszélyesek vagyunk!


ez 2 már épp elég ahoz, hogy a levegőben puskapor van közös időtöltés esetén,

jehovák jehovákkal töltik az idejüket szinte mindíg ha lehetséges, akármi is az.

igy szinte csak jehova barátaik ismerőseik kapcsolataik vannak. ha kiközösítik egy rossz " akármi" cselekedet miatt, akkor mindent veszítenek.


nem jehova családtagnak szinte semmi bármilyen tevékenység nem marad közös időtöltésre közös nevezőjű tevékenységként.

így minden kapcsolat magától leépül,

tehát a család is !


így müködik a családok kicsinálása leépülése békésen.

velünk ez történt

és szerintem a többséggel valami hasonló történik

jehova és nem jehova között általánosan ha nincs különösebb már meglévő probléma.

van kivétel de az véletlenül sem a többség inkább a ritka kivételek.


ez biztos szeretet.

2018. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 22-esnek!


No, most irok neked utoljára. Az nyilvánvaló mindenki előtt, hogy TE BETEG VAGY! őszintén javaslom, hogy azonnal fordulj szakorvoshoz, mert olyan mértékű személyiségbeli és értelmi zavarban szenvedsz, ami csak orvosi segÍtséggel gyógyítható. Kérlek szépen, menj el egy pszicháterhez! Kérlek, tedd meg, a te érdekedben, rendben?

2018. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

kedves jehova!

én tisztelettel írok felétek.


mint ahogy írtam életemben eddig az 56 év alatt soha máskor és még csak itt ebben a fórumban és csak jehova volt aki ilyen kedves szavakat irt mint te.


de kiderült hogy nem igazán az iskolázottabb volt.


tudod van a családi rokonságban 2 orvos is évtizedek óta a debreceni orvosi egyetemen és a vele közös klinikán akikkel havonta kb találkozok is és még nem szóltak hogy baj lenne az agyammal.

és még a mérnök kollégák sem és a rengeteg ember sem akikkel naponta találkozok.

te biztos okosabb vagy?! tanácsodra ezért majd szólok a rokonoknak hogy lehet van valami bajom mert ezt mondták.

én úgy tudtam hogy a több információ,tudás az nem károsítja az agyat. ?!


én nem tudom ki vagy?!

gondolom lehet csak egy iskolás a szavaidból ítélve.

így nem kívánlak véletlenül sem megsérteni!


én meg azt tanácsolom JÓ SZÁNDÉKKAL,


merj inkább belenézni a tükörbe a tudatlanság helyett.


és ha esetleg csak 8 általánost végeztél az nem szégyen,

vagy sokkal sokkal idősebb vagy,javaslom keress olyan jehova tagot aki nálad okosabb , és annyira ért a számítógéphez és esetleg beszél nyelveket is, megtanít arra,

hogy képes legyél legalább

a google keresőbe beütni a JEHOVA szót és

képes legyetek közösen arra hogy a találatok kb első 40-50 weboldalát el is tudjátok olvasni ha nem magyarul van írva.

de magyar nyelvű első 40-50 találat is kielégítő / amik nem a szekta jhw oldalai /


hogy kicsit szélesebb tudással rendelkezz annál hogy

fórumban pontosabb információkat írj

amiért tudod az "ember" felelősséget is szokott vállalni

mint ahogy a tetteinkért is , hiszen nem gyerekek irogatnak vallási téma fórumokban.


és még egyszer leírom hogy amit ide ebbe a gyakorló kérdések fórumba leírtam azokat nyugodt lelkiismerettel írtam le mert " sajnos érintett vagyok " és megszoktam ha valamit leírok akkor ELŐTTE megpróbálom mindig a legszéleskörőbb információkat megszerezni a témában,

HOGY NE ÍRJAK nagy tévedéseket le véletlenül sem.


és minden jehovának jó szándékkal ezt javaslom .

2018. ápr. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
41%

Kedves előző! Szerintem félreértettél valamit abból a levélből. Mert mint mondtam is, a Tanúk ezekben nem hisznek, amiket írtál. Tulajdonképpen miért nem a testvéredet kérdezted meg, mi az oka annak, hogy annyi időn keresztül nem jött haza? Valószínűleg korrektebb választ kaptál volna tőle, mint attól a valakitől. Amúgy megtaláltam, hogy itt Magyarországon ki vall ahhoz hasonló nézeteket, mint amiről beszéltél.

[link]

Itt beszélnek 2066-ról meg ilyesmiről. Rögtön a kezdőlapon ellenségnek hívja a Magyarországi Jehova Tanúi Egyház elnökét. Nem olvastam bele részletesen, de az nyilvánvaló, hogy olyan személy,aki régen Tanú volt, de hitehagyott lett. Jehova Tanúi honlapján nem olvashatsz kiírtandó 2/3-ról meg 2066-ról. Ha róluk szeretnél hiteles információt, akkor azt a honlapjukon találod meg. Remélem, sikerül a félreértéseket tisztázni. Elhiszem, hogy nagyon bánt téged, hogy a testvéred csak úgy eltűnt.

2018. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

köszönöm a korrekt!!!

tisztességes segítő szándékú soraidat!

ezt tartom normálisnak.


igazad van, tőle kértem segítséget többször

DE AKKOR MÉG 1 ÉVE KOMOLY JEHOVA VEZETŐ VOLT!

a maga 10-20 éves jehova múltjával.

miért kételkedtem volna akkor a tudásában ?!

vagy

most vagy akár a tiedben is ?!

lehet 1 hónap múlva már te sem leszel örtorony tag.

nem kételkedek a szavaidban mivel segítő szándékú.


igen tőle kaptam rengeteg idézetet JEHOVA tanácsként

hogy hogyan próbáljuk megoldani.

pl :

"

----- Original Message -----

From: Mohácsi László

To: .........

Sent: Sunday, August 06, 2017 8:10 AM



F.a.: Mohácsi László

Nyíregyháza, Korányi F. u.32/B 1/3,4400

Telefon: 06/42/445-220

e-mail: mohacsilaszlo35@freemail.hu

web: bibliatanulmanyok-hitteletelek.webnode.hu


Kedves Unokatestvérem, "...


nem vagyok az unoka testvére csak a jehova öcsém miatt nevezett így.


mi az oka annak, hogy annyi időn keresztül nem jött haza? Valószínűleg korrektebb választ kaptál volna tőle, mint attól a valakitől. :

miután találkoztunk hetekre együtt voltunk nem a családi fészekben és kiderült nem ok részünkről a jehova élet, innentől kezdve minden de minden megváltozott!!!

elkezdődött : nem ér rá, van fontosabb,

mi menjünk ki mindig meg keressük a jehova csoportokat itt magyarban és adott is kapcsolatokat.


az öreg 80 éves édesanyánk hívja fel mindig telefonon is mert aggódig érte hogy mi ujság vele és 20 telefonhivásból 1 telefon hívás az mikor ő saját magától hív fel minket de akkor is inkább csak valami segítség miatt keres.

magatól évente ha 1-3x telefonált az elmult 17 évben.

de még egyszer nem kérdezte meg hogy egészségileg hogy van és senkit sem.

állandóan arra hivatkozik hogy szalad fut reggeltól estig jehova ide oda jár.

hát így élünk és ilyen a viszony.

a személyes családjaink meg tönkre mentek teljesen jehova dolgok miatt ezek sokkal rosszabbak ezt nem irogatom ide.


csak ennyi a probléma ami történt.



--------------------

2018. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Kezdem érteni. Akkor a testvéred az Tanú, de akitől a magyarázatot kaptad, az nem. Ha a testvéred kinn él és esetleg a Bételben dolgozik, akkor több mint valószínű, hogy anyagi oka van annak, ha nem jön haza gyakran. Mivel, mint írtad is, önkéntes munkát végez. Kapnak élelmet és némi költőpénzt is ruhára, ha jól tudom. De abból nem hiszem, hogy fedezni tudna egy ilyen hosszú utat. Az egyház időnként megszervezi, hogy a teljes idejű szolgák hazajussanak a kongresszusokra, és gondolom, hogy így jutott haza ő is egyszer. Mindenesetre a telefont gyakrabban is felemelhetné, ha utazni nem is tud. Ebben teljes mértékig igazad van.
2018. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

nem vagyunk szegénynek mondhatók soha nem voltunk azok, vannak ingatlanjaink is és Ő sem rászorult véletlenül sem.

bőven van és mindíg volt helye a családban magyarországon hogy itt is bármit csináljon.

ott pedig véletlenül sem a legszegényebb környezetben lakik, él 17 éve és ott sok sok év óta külföldi saját vállalkozást működtetve folyamatosan jehova mellett.

semmi de semmi nem pénz kérdése


hanem a gondolkodása teljesen át lett állítva máról holnapra.


ami számít neki, az EMBERI IGAZI ÉRTÉKEKBEN a FONTOSSÁGI SORREND az teljesen más lett ami azóta irányítja és közel sem pozitív irányban.


a lényeg hogy a családra véletlenül sem tartom pozitív dolognak az örtorony dolgait,

azok után hogy nagyobb részt ismerem a jó és a rossz oldalait is és elbillenő mérleget felállítva nyilatkozok.

2018. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Amikor legközelebb beszélsz vele, emlékeztesd őt erre a cikkre:

[link]

Jehova Tanúi álláspontja a rokonokkal kapcsolatosan.

Remélem, tudtam segíteni.

2018. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

köszönöm!

ez helyes normális tisztességes tanács.


tisztelem a jehovák között azt aki "ember" is

az én értékrendem szerint.


igy van olyan budapesti jehova vén igen komoly ismert vezető évtizedek óta akin magam is folyamatosan segítek pár éve amiben csak tudok és mindíg fogok mert "embert" látok cselekedeteiben és nem vallási ruhát rajta mert a testvéremnek is volt mikor segített és nem azért segített mert jehovák. mint ahogy van több 10-20 éve jehova ismerősöm is külföldön több akiknek barmikor amit tudok csak segítek mert tudnak emberként viselkedni cselekedetekben és velem még csak igy viselkedtek.

2018. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!