Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán hallja, vagy nem...

A Sátán hallja, vagy nem hallja a gondolatainkat?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 29. 11:14
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

"Nem. Nem vagyok ateista."


Akkor nem értem az iménti monlógodat. :D

2018. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

"Tehát kedves utolsó, ha jól értem azt mondod, hogy mi mostani emberek egy nap alatt minden állatot megtudnánk nevezni. "

Adott egy rakás dolog, aminek nincs neve. Te meg random társítasz mindhez egy szót, amivel elnevezed. Erre egy hülye is képes.

Mi abban a zseniális, hogy pók meg medve meg ló meg nyúl? Semmi különleges nincs ezekben a szavakban.


Mellesleg csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a delfinek is elnevezik egymást, pedig még csak szavakat sem képesek használni.

2018. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Lux morulus ***** válasza:

Az egy kicsit "elkomorít", hogy nem érted, mert nekem ez azt mutatja, hogy nem látsz tovább a kereszténységnél. ( ezt most csak tippeltem )


A vallás pedig nem csak a kereszténység tulajdona, bár ezt hajlamosak sokan elfelejteni.


Szóval vallásos vagyok csak nem Ábrahámita. Ennyi az írásom titka.


Ellenérzésem van - nem kicsi - az Ábrahámita vallásokkal, de inkább az egyházakkal.


Az alap Ábrahámita vallásokat követő ember, nem fog kirabolni, megerőszakolni, meggyilkolni embereket, állatokat. Ezt nyilván tudom.

Aki meg igen, - az a vallását eltorzítva éli meg, legyen az bárki is - az jellembeli gyengeségből teszi nem vallási tanításból.

( nagy általánosságban de van úgy, hogy bizony konkrétan buzdít erőszakra a vallás )

Azt meg elmondani, hogy miért is ellenzem az ábrahámita vallásokat, egyházakat, az hosszú.


Egyébként nem értek egyet, az állatok nevével kapcsolatos meglátásoddal, de ez nem a világvége.

Nem érzem úgy, hogy ezzel most vitába kéne szállnom.


Ha hited megnyugvást hoz számodra, - és társadalmi stabilitás szempontjából nekem is megfelel - akkor tőlem abban hiszel amiben akarsz. :)

2018. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

"Adott egy rakás dolog, aminek nincs neve. Te meg random társítasz mindhez egy szót, amivel elnevezed. Erre egy hülye is képes.

Mi abban a zseniális, hogy pók meg medve meg ló meg nyúl? Semmi különleges nincs ezekben a szavakban."


Akkor te egy nagyon okos ember vagy, kedves 28%-os. Én erre viszonyítás alap nélkül, ismeretség nélkül, és tudás nélkül, képtelen lennék egy számomra teljesen ismeretlen élőlényt megnevezni nevén úgy, hogy az legyen végérvényesen a neve. Hát akkor én egy majom vagyok valószínüleg. :D


"Mellesleg csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a delfinek is elnevezik egymást, pedig még csak szavakat sem képesek használni."


Hát valóban, én már nem is tudok ezzel vitába szállni sem... Gigászi agytröszt vagy 28%-os ez igen, elnézést kérek tőled.

2018. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
28%-os helyett: !!!77%-os!!! bocsánat! :)
2018. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
A 28%-ostól elnézést kérek mégegyszer, nem neki íródott a válaszom!
2018. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

"Akkor te egy nagyon okos ember vagy, kedves 28%-os. Én erre viszonyítás alap nélkül, ismeretség nélkül, és tudás nélkül, képtelen lennék egy számomra teljesen ismeretlen élőlényt megnevezni nevén úgy, hogy az legyen végérvényesen a neve."

Magyarázd már el, mégis mi ebben a bonyolult? Semmi logika vagy rendszer nincs az állatok neveiben. Semmiféle előzetes ismeret vagy zsenialitásra nincs szükség ahhoz hogy szavakat találj ki!

Gondolkodj már egy kicsit, gyerekek is ezt csinálják, ha valamit nem ismernek. Így lesz a vonatból csihuhu, a kisautóból dudú, stb.

És Ádám szerinted zseni, csak mert képes valamire amire bármelyik gyerek, aki képes beszélni? A kislányomat ha megkérném hogy nevezzen el akárhány állatot, ő is megtenné bármi nehézség nélkül. Aztán lehet hogy a medve bömbi lenne, a macska meg cula, stb, és kész. Elnevezni valamit nem nagy kunszt. Ádám ezek szerint annyira zseni, mint egy négy éves kislány :)

2018. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Mondom kedves 77%-os én ezzel már nem is tudok mit szólni. Hát te nagyon ügyes vagy, de komolyan.
2018. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Miért lennék ügyes? Épp azt magyarázom hogy semmi különösebb ész nem kellett semmihez, amit csak Ádám a Bibliában tett.
2018. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Mint írtam, én ilyen embert igen keveset ismerek, hogy 1 nap alatt 1000 milliárd fajt simán elnevezne. De ha te erre képes vagy akkor nagyon ügyi vagy. :D
2018. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!