Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyüliseknek mi a véleménye...

Hit Gyüliseknek mi a véleménye a keresztény death metal, unblack metal és a metalcore együttesekről?

Figyelt kérdés

Ez a zene is alkalmas Isten dicsőítésére vagy csak egyszerűen hordozza az Evangéliumot és így terjesztik/híresztelik az igét, ezekben a stílusokban?

https://www.youtube.com/user/GFCBS

Szerintem ezeken a koncert videókon lehet látni, hogy elég nagy hitük van. :)


2018. ápr. 29. 12:39
 1/3 kzs ***** válasza:
0%

A SzentÍrás világos és nyilvánvaló állásfoglalása az, hogy az Ige Krisztus, Krisztus pedig az Ige (lásd: János ev. eleje). Krisztus pedig a megvallásunk főpapja.

Vagyis az a dicséret felel meg Isten számára, amelyik a Bibliát énekli, megvallásokat fejez ki, miközben Istent dicséri (mégpedig az Ige alapján).

Innentől kezdve el lehet dönteni, hogy azok a zenék (amiket felsoroltál) ezt teszik-e, vagy sem.

2018. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy katolikusként idepofátlankodok, de mint karizmatikus megújulásban résztvevő emberke, szeretném kifejteni a véleményemet a témáról. :)


Szerintem bármilyen zenei stílus alkalmas arra, hogy Istent dicsőítsük vele, szerintem Isten előtt az is kedves lenne, ha két fedőt ütnénk össze, és úgy dicsérnénk az ő nevét. Szerintem semmi gond nincs a rockzenével, sőt, nagyon jól felhasználható az evangelizációban. Ahogy pl. a romák felé végzett misszióban cigányzenével dicsérik az Urat, ugyanúgy a metált is fel lehet használni Isten dicséretére.

Vannak, akik megbotránkoznak ezen, de véleményem szerint a metál ugyanolyan zenei stílus, mint a többi. A '70-es években a beatmise, gitáros dícséret is megbotránkoztatónak számított, annak idején az orgona is megbotránkoztató lehetett. Természetes, hogy az ember tart az új dolgoktól, de szerintem legyünk nyitottak, ne utasítsuk el az újdonságot egyből.

2018. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fingkirály ***** válasza:

Előző hozzászóló: a középkorban a katolikus egyház konkrétan berzenkedett bármilyen hangszeres zenétől, ők kizárólag az emberi hangot szerették hangszerként használni - ennek az eredményei voltak az amúgy gyönyörű többszólamú gregorián jellegű misék/vallásos énekek.


Aztán idővel csak megbarátkoztak azokkal a fránya hangszerekkel, csak meg kellett tanulni játszani rajtuk, és rájöttek, hogy igazából hangszeren zenélni Istennek tetsző dolog :)

2018. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!