Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen kilátástalannak...

Teljesen kilátástalannak látom az életemet, miközben keresztény vagyok. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Tehát 15 éves vagyok, s úgy érzem nincs értelme élnem.

Az okok kiskoromban kezdődtek, amikor rengeteget csúfoltak a külsőm miatt hogy ,,de kövér vagy'' volt hogy órán ezzel példáztak ha mondatot kellett megadni hogy ,,xy egy nagyon csúnya lány'' és ezen nevettek.. Meg kitaláltak nekem gúnyneveket,nevettek rajtam. Ha elsírtam magam mégjobban nevetség tárgyává váltam,senki se állt ki mellém. Ez volt az osztályon belül,aztan osztályon kivül az idősebbek mindig piszkáltak a suli folyosójan meg kinevettek ők is , iszonyatosan éreztem magam. Tanulmányi szempontból se voltam valami sikeres. Itthon is a szüleim mondták hogy kövérnek tartanak,ne születtem volna meg stb,meg veszekedtek .. Anyagilag is le vagyunk égve, nem merek senkit se idehívni hozzánk mert ciki hogy nincsenek meg alapfeltételek a házunknál.. Pedig olyan szívesen elhívnék valakit ide egy-két délutánra de annyira szégyellem😕

.. Tehát a külsőleg érkezett negativitáson túltettem magam, azonban elkezdtem egy másféle utálatot találni magam iránt,ami fájdalmasabb mint az hogy nem tartom magam szépnek, szóval nehezemre esnek az életben banálisnak tűnő dolgok,mert konkrétan mindenben ügyetlen/szerencsétlen vagyok,és ezt sokszor közlik is velem. Mindig kimaradok minden kézimunkából,torna órás játékból,táncból,énekből, tehát mindenből. Okos sem vagyok,irtó lassan jár az agyam (magyarán; hülye is vagyok) soha semmilyen tantárgyat nem értek meg, amit megtanulok azt is pár nap alatt elfelejtem. Nem merek elmenni beülni valahova ahol többen is vannak mert úgy érzem hogy mindenki rajtam fog nevetni mint eddig.

Rengetegen utálnak, akik eleinte kedveltek is,most már ők is megutáltak, szánalmasnak tartanak, nyomoréknak. Volt aki azt színlelte hogy szeret de közben csak kihasznált és végül lehordott minden utolsónak,illetve ez a két véglet volt ismert számomra,aki eleinte szeretett/vagy csak színlelte,és utána cserben hagyott, megalázott,vagy aki végig megvetett.

Iszonyatosan fáj hogy ennyire nem szeretnek az emberek. Akármerre nézek olyan embert látok aki óriási sebet ejtett a lelkemen,közölte velem hogy nyomoréknak tart,hogy dagadt vagyok, hogy ne születtem volna meg. Legszívesebben azonnal vêget vetnék ennek,de ugyebár próbálok keresztény lenni,azonban így elég nehéz. Újjászületett keresztény vagyok. Amikor Isten jelenlétében vagyok és őt dícsérem akkor minden jó,de ezt ugyebár nem tehetem (sajnos) 0-24ben, s mindig ezek a dolgok járnak a fejemben..

Az életemet egy nagy feketeségként látom,nem találok kiutat. Lehet nem jó kategóriába írtam,ez esetben bocsánatot kérnek,köszönöm ha valaki elolvasta.



2018. ápr. 27. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
jaj, ezt rossz volt olvasni... ez sok.. van az iskolában pszichológus? el kéne menni, mert ez így együtt - otthon is, iskolában is- nagyon nagy teher..
2018. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Egy biztos: hogy hülye nem vagy. Sokkal értelmesebben, feltűnő helyesírási hiba nélkül írtad ki a kérdést, mint sok más kérdező. Egy iskolaváltás nem ártana, ahol tiszta lappal indulnál. A környezeted azt tükrözi vissza, amit te magad sugárzol magadról. Ha legalább magadat nem pocskondiázod, már ők se fognak. Meg kell nézni, kinek a szavára ad az ember, a rosszindulatúakéra oda se kell figyelni, azok számodra nem érdekesek. Még a szüleid sem. Ha kedves emberek iránt te érdeklődő, barátságos, segítőkész, mosolygós vagy, akkor ők is olyanok lesznek. Keress egy közösséget, akár egyházi közösséget is, nem muszáj házhoz hívni az ismerősöket.
2018. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

"Újjászületett keresztény vagyok. Amikor Isten jelenlétében vagyok és őt dícsérem akkor minden jó,de ezt ugyebár nem tehetem (sajnos) 0-24ben, s mindig ezek a dolgok járnak a fejemben.. "



Szerintem jó ÚTON vagy, ha az Istent tudod dicsérni!

De a javaslatom az, hogy ne csak úgy általában dicsérd az Istent, hanem azért adjál hálát amiért bántanak! Valójában ezek a bántások ellen ez az egyetlen eszközöd, hogy hálát adsz érte, és így dicsőíted meg az Istent!


Igen, mivel a kövérséged és az ügyetlenséged karmikus okokra vezethetőek vissza, mivel senkit sem teremt az Isten ilyennek, hanem ilyenné válunk, ha ez szükséges, hogy szellemileg és lelkileg is fejlődjünk az által, hogy a hiúsági komplexusainkat fel tudjuk dolgozni, ha állandóan gúnyolnak, és hülyéznek, mert ez nagyon alkalmas arra, hogy vissza billenjen bennünk a helyes önismeret.

Tehát ezért nem "kárhoztatni" kell a környezetet, vagy önmagad és ez által az Istent is, hanem pontosan ezekért kell hálát adni.


Azt írod, hogy "őt dícsérem akkor minden jó,de ezt ugyebár nem tehetem (sajnos) 0-24ben".

Nem értem, már miért nem lehetne? Na, jó ha nem lehet, akkor legalább akkor, amikor ezek a dolgok járnak a fejedben, legalább ekkor, és figyeld meg, hogy azok az un, rossz gondolatok ilyenkor mindig "lekopnak". Ez az egyetlen "fegyvered" ezekkel a rossz gondolatokkal szemben, ha az Isten dicséred a külsőd és a körülményeid miatt!!!

Mert azért gondolj bele, mennyivel jobb neked pld. azokhoz képest, akik olyan betegek, hogy ágyhoz vannak kötve, és még a mosdóig sem tudnak elmenni, és mindenben ki vannak szolgáltatva az őt segítőknek.

2018. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

A leírásod alapján kevert szorongásos szociális fóbiád van, ami szépen kezelhető. Ezeket az ember saját magának építi fel, helytelen gondolkodással.

Nem jár lassan az agyad, csak stresszeled magad, és ez már valóban lassítja a felfogóképességet. Azt is hiszed gondolom, hogy mindenki téged figyel, ez is kóros. Próbálj a folyamatos befelé nézés/önvizsgálat helyett kifelé nézni.

Sajnos a mai világ értékrendje a külsőségeken alapul, Neked keresztényként ezért ad ekkora törést. Nem kell tökéletesnek, szépnek, fittnek, Nobel-díjasnak lenni. A keresztlény értékek a lényegek, arra figyelj, ne erre az elkorcsosult, bűn-imádó világra.

15 évesen pláne ne érezz ilyeneket. Sok minden változni fog, hamar.

Fel a fejjel. Szerintem sokkal szebb vagy és okosabb nálam és sok mindenki másnál, csak mi nem ezt helyezzük a középpontba.

Kövérségen meg lehet változtatni, mozgással, kalória számolással, étrenddel


"Az életemet egy nagy feketeségként látom,nem találok kiutat. "

Bízz Jézusban. Jézus mindenre kiút. Erősítsd a hited! Jézus a Te szépséged, fittséged, eszed, életed, táplálékod, mindened!

2018. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Két dolgot javaslok, válaszd, amelyiket jobbnak gondolod.


Az egyik, hogy megkérdezed Istent, hogy adjon neked egy megoldást.


A másik az, hogy elkezdesz komolyan fogyókúrázni. Előbb-utóbb talán észbe fognak kapni a szüleid.

2018. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben évekig, igaz, inkább az iskolában, otthon nem. Bezárkóztam, csak a tanulással igyekeztem foglalkozni, osztálytársaimmal nem. Csak sajnos nem bírtam. Egy idő után elkezdett állandó hőemelkedésem lenni.
2018. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta lefogytam,sőt, egész szépnek mondanám (már) magam, ezek pár éves emlékek,melyek mai napig ,,kísértenek''. Jelen esetben másféle negatív érzést táplálok magam felé,amit fentebb leírtam.

Az egyik válaszadóhoz szólva,tény hogy viszonylag helyesen tudok írni koromhoz mérten, de ez például egy matek/fizika/kémia tesztnél nem válik hasznomra,vagy olyan esetekben ahol érteni kell a dolgokat.

2018. ápr. 27. 21:53
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt végigzongoráztam én is általános és középsuliban is -most vagyok 22- mióta sokizületi gyulladásom lett és lassan elkezdett leépülni a testem a gyulladástól illetve a mozgáshiánytól (befordultak a csuklóim,a bokáim,a bal kezem elkezdett sorvadni). A nyomorék jelzőt én is megkaptam többek között a fogyatékos meg az egyéb finomságok mellett. Ha elsétáltam a városban,mindig kiröhögtek a járásom miatt. Azóta volt egy költözés,eljöttem onnan 145 km-re,előtte kicsit kikupáltam magam (jazz-balett-re jártam,az sokat segített a tartásomon),itt elkezdtem gyülekezetbe járni,ahol meg lelkileg segítettek sokat,de valahol ez mindig bennem lesz. A mai napig előfordul,hogy ha nevetnek az utcán,odakapom a fejem,mert még mindig abban vagyok,hogy biztos rajtam röhögnek. A bal kezem azóta sem szebb,nagyon el van vékonyodva és a gyüliben is már feltűnt az embereknek,hogy nagyon takargatom,ha hosszú ujjú felső van rajtam,akkor behúzom az egész kézfejem a pulcsi ujjába,hogy ne lássák,holott már milliószor elmondták,hogy senki nem fog ott kigúnyolni miatta,az régen volt,felejtsem el. Szóval keresztényként ugyanúgy benne vagyok még ebben,pedig némileg én is változtam azóta,a gyulladás is szépen visszahúzódott és elvileg (legalábbis a környezetemben ezt mondják) nem is látszik,hogy volt valaha. Még én sem találtam meg a megoldást erre,hogy hogy ne érezzem magam egy rakás sz*rnak,csak gondoltam leírom,hogy sajnos ez igen gyakori,főleg manapság.
2018. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan az az érzésem, hogy amit a képességeidről írtál azt bárki írhatta volna akár az osztályosból is.

Nem vagy se butább, sem ügyetlenebb.

A túlsúly lehet objektívebb ítélet, de ezen tudsz változtatni. Nyilván ehhez kell lelki erő is. Tehát lényeg, hogy magadat ne írd le, ne ócsárold.

Fontos, hogy a felsorolt problémáidat ne söpörd a szőnyeg alá azzal, hogy elég jó keresztény vagy-e!

A keresztények sem kell, hogy elhanyagolják világi jelenlétüket: testüket, elméjüket. Attól nem leszel jó keresztény ha szenvedsz! Tegyél a szenvedésed ellen.

2018. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Próbáld fejleszteni magad, írtad, hogy lefogytál, az jó. Sportoljál, szellemileg is lehet fejlődni, járj el könyvtárba például, kitágíthatod a világlátásod a könyvek által.

Egy jó keresztény közösségben találhatnál lelki segítséget, keresztényeknél nem szokás gúnyolódni.

2018. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!