Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szeretné hogy higgyün...

Ha Isten szeretné hogy higgyünk benne, miért nem tesz azért hogy legalább a létezése tény legyen?

Figyelt kérdés
Vagy nem érdekli hogy voltaképp mi is van az emberekkel? Hadd kárhozzanak, ha épp ezt dobta nekik a gép?
2018. máj. 4. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hívő, de nekem valahogy az tűnik logikusnak, hogy ha mindenki biztosra tudná a létezését, mert bizonyított lenne, akkor az olyan "hamis" hit lenne. Mármint mindenki direkt imádkozna csak, meg direkt cselekedne olyan dolgokat, amik Isten szemében jók, mert tudnák, hogy látja őket a felsőbb hatalom. Hülye példa de ez pl olyan mintha látod, hogy néz a főnököd akkor nem a telefonod nyomkodod a munkahelyeden hanem jobban dolgozol :D


Szóval, ha Isten létezik, akkor szerintem úgy gondolja és azt szeretné, hogy hátsó szándék nélkül és őszintén higgyenek benne.

2018. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De érted, hogy higgyek valakiben, ha már ott megakad a dolog, hogy az sem hihető, hogy létezik?

Ha valakit ismerek, eldönthetem hogy hiszek-e benne, és megfogadom a tanácsait. De ha valakiről azt sem tudom hogy létezik-e, ott még csak nincs is lehetőségem választani hogy hiszek-e a szavának vagy sem.

2018. máj. 4. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:

Én értelek, és egyet is értek veled abszolút. Csak Isten szemszögéből próbáltam megvilágítani a dolgot. Pl. velem se csak azért barátkozzon valaki mert van valamim ami kell neki, ezért inkább ne is tudja senki, hogy mim van. Itt most a pénzre gondolok. És akkor mindenki eldöntheti érdek nélkül, hogy attól függetlenül, hogy mim van vagy nincs lesz e a barátom.


Szerintem hinni is valami ilyesmit jelenthet.

2018. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 pelgrim ***** válasza:
50%

Talán azért mert Isten nem egy valaki, nem egy személy és mi nem teremtményei vagyunk, hanem fejleményei, mint ahogy a fa levelei, nem teremtményei a fának, hanem fejleményei.


Honnan veszed azt, hogy Isten szeretné, hogy higgyünk benne?


Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. Isten mindenható, minden belőle fejlődött ki, mindenhatósága következetesen azt jelenti, hogy mindenre kihat, nem azt, hogy bármit megtehet, vagy hogy létezését nekünk bizonyítsa.

2018. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Pont ezért lettem zen gyakorló. Ugyanis a zen a tapasztalást helyezi előtérbe, nem vár semmilyen hitet, vakhitet meg pláne az embertől.
2018. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor nem kéne hinni benne.
2018. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2018. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, az evolúció is tény, mégsem fogadja el mindenki. Pedig ott egy természetes, megérthető folyamatról van szó.
2018. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

4-es, ez melyik vallás tanítása, ha szabad érdeklődnöm?


5-ös, sajnos abszolút semmit nem tudok a zenről. Ha laikusként kíváncsi vagyok, mit ajánlanál elolvasni így kezdésnek?


6-os, miért ne kéne? Attól hogy tudom hogy valaki létezik, nem azt jelenti hogy hiszek is benne, azaz feltétel nélkül elfogadom, amit mond. Épp fordítva, hogy hihessek valakibem, annak előfeltétele hogy tudjam, létezik.


7-es, tegnap nem is voltam a gyak közelében. Amit linkeltél, nem is egészen ezt kérdezte, és nem is az én kérdésem volt.

Mellesleg pedig úgy látom, meg sem sikerült válaszolni, szóval semmi értelme nem volt a linkednek.


8-as, pont azok nem szokták elfogadni, akik nem is értik. Ha végigolvasol egy írást ahol valaki az evolúció ellen beszél, azért látszik hogy sokszor komoly hiányosságai vannak az illetőnek az alapvető biológia és kémia terén.

2018. máj. 4. 13:51
 10/16 anonim ***** válasza:

"8-as, pont azok nem szokták elfogadni, akik nem is értik. Ha végigolvasol egy írást ahol valaki az evolúció ellen beszél, azért látszik hogy sokszor komoly hiányosságai vannak az illetőnek az alapvető biológia és kémia terén."


>Én inkább azt mondanám, hogy - az elfogult vallásos emberek - nem akarják megérteni, noha számos ismeretterjesztő anyag áll rendelkezésre, amely egyszerűen mutatja be ezt a csodálatos folyamatot.


Azt gondolom azonban, hogy talán ugyanez a helyzet áll fent az elfogult ateistáknál is. Tehetne Isten bármit, úgyis találnak rá más magyarázatot. Ez a lelkület áll amögött is, hogy ma már számos bibliatudós is igyekszik a Szentírásból kiiktatni a csodákat és a jövendöléseket. Különösen ez utóbbi - a Biblia történelmi jövendölései - elég erős bizonyítékot szolgáltatnak amellett, hogy van Valaki a történelem mögött, és nem csak véletlenül folyik az egész. E jövendölések azonban nem ismertek, vagy ha igen, félremagyarázottak.


A Szentírás azt tanítja, hogy aki valóban keresi Istent, az meg is találja.

2018. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!