Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és az idő?

Isten és az idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok 19f Keresztény vagyok.

Rengeteget gondolkoztam Istenről az utóbbi években.

Átgondoltam rengeteg mindent a Bibliával kapcsolatban.

Mindenre választ kaptam kivéve egyre az Időre és hogy a Teremtő Isten mindig is létezett...

Nyilván Istent nem teremtette senki ez teljesen logikus mivel a Teremtő teremtett mindent.


Összesűritve az egész kérdést hogyan LÉTEZHET Ő, az Igazság és szeretet az időn kívül?

Nem fér a fejembe hogyan létezhet?

Hiszek Istenben, de ezt akkoris nehéz megértenem.


Kérem mindazok véleményét/tanácsát akik hisznek Istenben VALLÁSTÓL FÜGGETLENÜL!



2018. máj. 5. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha Te mindenre valaszt kaptal, kerlek segits nekem. Miert van a templomon villamharito?
2018. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik
2018. máj. 5. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ertem. De az akolba, ahova a nyaja vonul, miert sujtana villam? Nem vigyaz a birkaira?
2018. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne létezhetne? Az idő egyszerűen a fizikai világ része, ha úgy tetszik, akkor a negyedik dimenzió. Mondhatjuk úgy is, hogy a változás mértékegysége, Isten pedig örökké változatlan.


"kézzel csinált templomokban nem lakik"


Ez azért elég érdekes kijelentés, nyílván még csak most ismerkedsz a vallással, a Szentírással. Hiszen benne van például, hogy Isten jelenléte valóságos volt a Jeruzsálemi templomban, a Szentek Szentjében a Frigyládával. Tehát ott lakott. A Jeruzsálemi templomot jelen ismereteim szerint emberi kéz alkotta.

2018. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes? :) Pedig Jézus mondta.


Amúgy jó a válasz, tetszik az első része.


Kérdező egyébként bármiben hiszel, ezt el kell fogadni, hogy úgymond nincs kezdet, bár eléggé felfoghatatlan.

2018. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pelgrim ***** válasza:
Mint ahogy már valaki itt írta, az idő a fizikai világ része, és mi a fizikai világban élünk, mégis felfoghatunk egy parányit az idő lényéről, ami valójában nem létezik. A múlt már elmúlt, nincs többé jelen, míg a jövő még nem érkezett meg és szintén nincs jelen, marad tehát az örök most, ami nekünk a fizikai világban úgy mutatkozik, mintha folyton a múltból a jövő felé eltolódó kiterjedés nélküli határ lenne a múlt és a jövő között. A szellem- vagy tudat világában ahol Isten is létezik, tehát a születésünk előtt és a halálunk utáni világban ez a határ nem létezik, helyesebben a jelen az örök. Nincs múlt se jövő csak az örök jelen. - Isten a jelenidő, nem mulandó.
2018. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennek a világnak a része az idő. Az idő az amíg történik valami a fizikai világban (Föld megkerüli a Napot, lebomlik egy atom, stb.).

Ha elfogadjuk hogy Isten nem része a fizikai világnak, nem anyagból áll, akkor az idő sem befolyásolja.

2018. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az idő a térben elhelyezkedő anyagi világ egyik paramétere.Akkor jött létre,amikor elindult az általunk ismert Világegyetem pályafutása.Előtte egyszerűen nem volt.Nem volt olyan,hogy Ősrobbanás (esetedben Teremtés) előtt.Tudom ez neccesen hangzik,mert az átlag ember nem tudja elképzelni ezt.Az elménk egyszerűen a lineárisan múló idő rabja.

Aztán,hogy az azt megelőző időtlen állapotban létezhet-e Isten?

Ma még senki nem tudja bizonyítani tudományosan,max. hinni lehet benne.

Ha így létezni,akkor egy állat trükkös szuper intelligens entitással állunk szemben....:)

2018. máj. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jav: "Ha így TUD létezni"
2018. máj. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha Isten teremtett mindent, akkor az idő is az Ő alkotása...
2018. máj. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!