Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy reformatus, hogyan lehetne...

Egy reformatus, hogyan lehetne apaca?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 13:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ertem.Koszonom.Valoban jobban fontolora kell vennem.

Koszonom a hozzaszolasokat!

2018. máj. 7. 15:28
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, a 6-os válaszoló állításával ellentétben nem(!) kell átkeresztelkedned.


Minden keresztény egyház elfogadja a másik felekezet keresztségét. Tehát a katolikusok szemében te megkeresztelt keresztény vagy.


Viszont felekezetet valóban váltanod kell. Ezt neked kell mérlegelned. Egyébként több reformátust is tudok aki katolizált, szóval nem lennél egyedi eset.


Mint többen írták, ez még mindig nem elég. Fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy szeretnéd-e Istent és embertársaidat szolgálni egész életeden át, szeretnéd-e önmagad teljesen Istennek adni.


Javaslom olvasgasd olyan apácák (ön)életrajzait, mint például Kis Szent Teréz vagy Teréz anya.

2018. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#10: az majd kiderül, nem örökfogadalommal kezdik.
2018. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13, persze, nyilván, csak fontos megfontolni előtte.


Egyébként vannak hivatástisztázó lelkigyakorlatok, érdemes lenne egy ilyenre elmennie a kérdezőnek.

2018. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Olvastam egy keveset Terez anya oneletrajzabol.

Es az az igazsag,hogy nekem tetszik ez a fajta eletmod.

Voltam onkentes munkan 3 evig a Mozgasserultek Rehabilitacios Kozpontjaban,nagyon szerettem segiteni.Es a hajlektalanokon is probaltam sokat segiteni...

Arvahazban,vakok intezeteben is probaltam onkentes munkat vallalni,de ott nem volt szukseg ram.

Erdeklodni fogok a tiszteletesnel is a lelkigyakorlat felol.

Koszonom!

2018. máj. 7. 18:52
 16/19 anonim ***** válasza:

Kívülálló vagyok, mert én nem vagyok szerzetesnővér, de egy közeli ismerősöm most novícia a Teréz anya nővéreknél.

Az egyik legszigorúbb rend, amiről hallottam. Pedig kint élnek a világban, nem az a klasszikus "apácazárda" élet. De mégis szigorúbb: Teréz anya szerint ugyanis úgy lehet a szegényekkel foglalkozni, ha magunk is azzá válunk. Persze, egy szerzetesnek amúgy sincs magántulajdona, de ők valóban szegény életet valósítanak meg, ahhoz hasonlót, mint akiket gondoznak. Mindent kézzel csinálnak, kézzel is mosnak, szigorúan böjtölnek, stb.

2018. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Előfordulhat olyan hogy református lép be katolikus rendbe.


Ez a fickó például református, de bencés szerzetes (ami elég bonyolult prodecúra volt hogy sikerüljön neki):

[link]


Ebből az interjúból az is kiderül hogy a Nyolc Boldogság Közösség, és a Chemin Neuf "szívesen" fogad be protestánsokat.

2018. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Egy reformatus, hogyan lehetne apaca?"


Kimondottan apáca csak akkor lehetne, ha áttérne a katolikus vallásra!

Amúgy pedig, ha nem akar férfival együtt élni, az életét katolikus apácaság nélkül is Istennek szánhatja és szentelheti minden kötelezettség nélkül!

Szolgálja az Urat minden jó cselekedettel és önzetlen, személyválogatás nélküli szeretettel mások felé való önzetlen segítségnyújtásában.


A kérdés az, hogy az illetőnek az apáca rend tetszik, vagy pedig egyedül, férfi nélkül akarja élni az életét Istennek szolgálva, másokat segítve?

2018. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18. Bevallom,fogalmam nincs,milyen lehet az apacak elete,igy nemtudom,hogy tetszene e.

De erdekel a dolog.

2018. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!