Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hatezer éve létezik az ember...

Hatezer éve létezik az ember a Földön?

Figyelt kérdés
Ezt a Jehovistáktól hallottam.

2018. máj. 11. 09:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
6%
Ezt a keresztények is tudják. Isten kb. 6000 évvel ezelőtt teremtette a világot.
2018. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
47%
Igen 6000 éve. Aki előtte élt azt a Mittudoménki teremtette.
2018. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Nem, hatezer éve van ember a Földön, de a Föld maga ki tudja hány millió éve létezik.
2018. máj. 11. 09:52
 4/49 anonim ***** válasza:
8%
Tudtommal a Föld kialakulása 4,5 milliárd évvel ezelőtt történt, és ember valóban létezett már 6 ezer évvel ezelőtt, csak az még nem a homo sapiens volt, hanem a sok féle-fajta előemberek egyike.
2018. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
78%
A legregebbi, anatomiailag a modern emberhez kotheto leletek bizonyithatoan 300e (!) evesek. Aki a sokszaz tudomanyos adatot figyelmen kivul hagyva 6000 evet mond, az vagy ostoba, vagy tudatosan hazudik.
2018. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Hát PONT ez miatt tettem fel ezt a kérdést. Hatezer vagy nem hat ezer...


[link]

2018. máj. 11. 10:08
 7/49 ka.ka.o ***** válasza:
26%

Igen, nagyjából 6 000 éve lett mehteremtve az ember. Egyszer én is megpróbáltam kiszámolni ezt a Biblia alapján, de nem jutottam messzire, azt hiszem, Izsákig.


Az ilyen számítás alapja például, hogy ki hány évesen nemzette a fiát, aztán ő hány évesen, és így tovább, és ezeket összeadod. Az is, hogy két esemény között hány év telt el (például az Ábrahámnak tett ígéret és az egyiptomi kivonulás között). Az is segít a kiszámolásban, hogy ki mikor lépett trónra, hány évig uralkodott, és mikor jött a következő király, és így tovább. A Biblia ezeket gyakran pontosan meghatározza.


És bár én nem számoltam ezt végig, elhiszem, hogy a számítások, miszerint az emberiség körülbelül 6000 éves, pontosak.

2018. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 követ62 ***** válasza:
17%

Igen. A Bibliából ezt lehet kiszámolni a nemzetiségi táblázatokból. És szerintem a bűn történelméből ennyi bőven elég, talán még sok is.


Persze akik az evolúcióban hisznek ezt nem fogadják el.

De, ha jobban belenézük miröl szól az evolúció elmélete? Az erősebb legyőzi a gyengéd. Tehát harc, gyilkolás, küzdés.


A teremtésben Isten mindent készre teremtett. Senkinek nem kellett azért küzdenie, hogy fennmaradjon. Minden békés, harmonikus és tökéletes volt. És Istennek az volt a terve, hogy ez így is maradjon.

Sajnos sátán belerondított ebbe a tervbe.


A hat plusz egy napos teremtést példaként adta az embernek Isten. Hogy hat napon át becsülettel dolgozzon, és egy napot az Úrral töltsön, hogy pihenjen.


De sajnos vannak akik nem hisznek ebben, mert maguk akarják eldönteni hány napot dolgozzanak (látástól-vakulásig, vagy infarktusig). És vannak akik maguk akarják eldönteni melyik napot adják Istennek. Pedig Ő a szombatot kérte már Ádáméktól is.

Erről szólt Sátán lázadást is. "Majd én eldöntőn mi jó nekem. Isten ne szóljon bele!"

2018. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon örülök, hogy a materialisták nem ostobák és, hogy nem hazudnak tudatosan. Ti tévedhetetlenek és nagyon okosak vagytok. Én keresztényként nem mondom senkire, hogy ostoba csak csendben sajnálom azokat akik azt gondolják, hogy a világmindenség a semmiből jött létre és, hogy a távoli őseik csúszó-mászók voltak.
2018. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
35%
Az Y-Ádám kb. 150000 évvel ezelőtt élt. Ő még ugyan előember volt...
2018. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!