Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hatezer éve létezik az ember...

Hatezer éve létezik az ember a Földön?

Figyelt kérdés
Ezt a Jehovistáktól hallottam.

2018. máj. 11. 09:36
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

"Bár az első „nap” nyilvánvalóan áthatolt a diffúz fény a gázfelhő-burkon, de fény forrásai a földről nézve a felhőtakaró miatt nem látszottak."

Igen, ez az igazság.

Csakhogy a Biblia egészen mást ír: konkrétan a 4. napon a Nap és a csillagok TEREMTÉSÉRŐL beszél.

Mondjuk az sem stimmel, hogy a csillagok a valóságban sokkal régebbiek, mint a Nap.

2018. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 KZitus ***** válasza:
36%

28-as kommented

"Valami nagyon bűzlik az Isten körül nekem, magyarán mondva, nem tudok bízni benne. Túl sok az ellentmondás.." - kétségeket támasztasz a kijelentéseiddel!


Szag ügyben nem jobb és könnyebb lenne a saját házad táján széjjelnézni?

A tökéletes Isten, akinek a tudását fel sem bírod fogni, hiszen te mint a teremtménye porként, homokként (is) vagy említve a Bibliában kétségbe vonod Isten szavahihetőség??? (nem tudok bízni benne-írod)

Ha sok az ellentmondás, a számodra, akkor alázd meg magadat Isten előtt és kérjél bölcsességet, "A bölcsek kincsként halmozzák fel az ismeretet,

a bolondra viszont romlást hoz a szája."Péld 10:14 szerint.

Példabeszédek 2:6

"Mert Jehova ad bölcsességet,

a szájából ismeret és tisztánlátás származik.

Jakab 1:5

" Ha tehát valamelyikőtöknek bölcsességre van szüksége, kitartóan kérje azt Istentől+ – mert ő nagylelkűen és szemrehányás nélkül ad* mindenkinek –, és megadatik neki."


Mindent megérthetsz a Bibliában, ha ad neked Isten bölcsességet...ha alázatosan kéred. Hisz minden lélegzetvételt amit veszel csak azért teheted, mert az az Isten megengedi/adja, aki neked jelenleg "bűzlik" :-(

2018. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
43%

Tudod, Zitus, ezzel az a gond, hogy csak le van írva egy könyvben, hogy ő tökéletes.

És ha a könyv mégis téved?

Más: a "Jehova" az még nincs is benne ebben a könyvben, csak szólok...

2018. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Nem.


Valójában ezt a 6000 évet még a Biblia sem támasztja alá. Egy szóval sem mondja, hogy annyi ideje lenne ember.


Fundamentalista keresztények mindenféle ókortörténeti ismeret nélkül számolgatnak a nemzetségtáblázatok alapján, így jött ki az a mennyiség.


De jobb ha tudod, hogy ez nem a Biblia tanítása.

2018. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim válasza:
Hát érdekes hozzáállás. Szeretném jelezni, hogy a fizika nem állítja, hogy az Univerzum a semmiből keletkezett, a válasza a tudománynak az, hogy nem tudjuk. Erről nem mond semmit az Ősrobbanás elmélet. Viszont az Ősrobbanás és evolúció tudományosan bebizonyított tény, ha ezt nem fogadja el valaki akkor kérlek kapcsoljátok ki az internetet meg a számítógépet és éljetek egy barlangba, mert az is a tudomány eredménye nem a Bibliáé, ahogy a nyúl sem kérődző állat. Mikor fogunk végre leszállni arról, hogy a Bibliára természettudományos forrásként tekintsünk és nem csak erkölcsi kérdésekben hagyatkozunk rá.
2018. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
0%
Erkölcsi kérdésekben sem mérvadó: pl. inkább ne öld meg, aki kétféle anyagból készíti a ruháit és ne tarts rabszolgát sem, még 7 évig se.
2018. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: "Hatezer éve létezik az ember a Földön?

Ezt a Jehovistáktól hallottam."


Kedves kérdező!

A hatezer év gyakorlatilag arra az időszakra vonatkozik, amikor Isten kiűzte Ádámot és Évát a paradicsomból.

A bűnbeeséstől, a kiűzetéstől számolják az időt, időszakot. Ugyanis azt senki sem tudja és nem is tudhatja, hogy Ádám mikor teremtetett. Azt sem tudja és tudhatja senki, hogy mennyi ideig volt Ádám egyedül, azaz mennyi idő telt el Ádám megteremtése és Éva megteremtése között! Azt sem tudja és tudhatja senki, mennyi idő telt el Éva megteremtése és az engedetlenség, bűnbeesés, kiűzetés között!

Tehát a hatezer év korlátozódik a bűnbeesés, kiűzetés idejére! De az időszámítás még akkor sem igazán napra készen pontos, hiszen az időszámítás kezdete és és a bűnbeesés, kiűzetés között is is volt némi időtartam, amit nem jegyeztek! Miért is jegyezték volna, hiszen a földön, hatalmas mindent átfogó és mindent befolyásoló globális klímaváltozás csak Noé idejében történt, az Özönvíz idején! Ki tudja mennyi idő telt el pontosan a bűnbeesés, kiűzetés és az első Próféta megjelenése között?

2018. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy ami Istennek 1 óra az nekünk egy földi év.

Tehát: 24*365*6000 Isteni év = 52560000 földi év

Az én matematikai számításom szerint. Eltaláltam?

2018. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Nem.

Kb. 1 nagyságrendet tévedtél, ha csak a Földet nézzük.

2018. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!