Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! Mit gondoltok...

Hit Gyülisek! Mit gondoltok az ortodox egyházról?

Figyelt kérdés
Sokan közületek tamadhatok a katolikus egyházat, fokent a képek miatt, a dogmak miatt. Az ortodox egyházról mit gondoltok? Hiszen ott jobban tisztelik a képeket es a tanitasa is hasonló mint a katolikus egyházé

2018. máj. 13. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10

Csak megjegyzem, hogy bár láthatóan nekem írtad (engem idéztél), de én nem a kérdező vagyok.


"Ettől eltekintve írtam már neked, hogy nem foglalkozunk különösebben se a katolikussal, se az ortodox egyházzal."


Ahhoz képest, hogy nem foglalkoztok egyikkel sem, elég erősen bíráljátok mind hivatalosan, mind itt-ott fórumokon. Ez azért talán több, mint "nem foglalkozás".

2018. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 fxmaster ***** válasza:
73%
kzs veled meg a tobbi hitesel nincs ertelme beszelgetni ti igyis ugyis ha azt mondja az ember a ho feher tik igyis azt mondjatok hogy fekete, de legallab a kerdezonek mondjatok meg kerec perec hogy nem birjatok az ortodox egyhazat mert szinte 90% hasonlitanak a katolikusokal.Ja es bevallom hogy van par hibas irasaim.
2018. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

@kzs, a vita egyik alapelve, hogy ha már nem tudsz érvelni, támadd a vitapartnered helyesírását. Ja, nem.

Én igazi grammar nazi vagyok, és fogom a fejem az ilyen helyesírás láttán, de ennek ellenére jókat írt, és igaza van.

2018. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
7%

12-es,mi akkor mondjuk a fehérre ,hogy fekete ha a Biblia is azt mondja ,hogy fekete,viszont ti saját magatok elgondolasaibol indultok ki és nem a Bibliabol.


Utolsó,az a nevesetseges,hogy a Hit gyulekezetrol alkotot véleményetek hallomasbol illetve elgondolasbol adodik és persze ezt halál komolyan adjatok elő ,mintha valóban igazatok lenne..:D Csak az a különbség köztünk,hogy hála Istennek én tapasztalatból tudom az erveiteket a gyülekezet ellen hazugsággá ítélni.

2018. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 fxmaster ***** válasza:
62%
14 ahogy mondtam nem vitatkozok tobbet mert ugy se nem megyunk 1rol a 2re de befejezeskent azt mondom hogy a katolikus es az ortodox biblia alapokon cselekszik es lehet hogy egyes tevekenysegek kulonboznek de Jezus Krisztus Petert tete egyhaz vezetojekent es o dontot hogy milyen eljarasok legyen az egyhazban pelda:Maria tisztelet,szentek tisztelete,angyalok tisztelete, szent targyak tisztelete es stb. ISTEN ALDJON!! ^_^
2018. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Kzs! Valóban ne lovagolj más helyesírásán, mert nem ez most a téma! Egyébként a Hgy nem csak a katolikusokat, hanem MINDEN MÁS protestáns felekezetet is támad, és ördöginek, világinak tart. Ezenkívül nektek az a megtérés, ha vki a hit gyülibe jár, de nem vagytok hajlandóak elfogadni, hogy mindenhol vannak igazhitű keresztények, legyen az egy katolikus vagy mondjuk egy régebbi, tradicionális protestáns felekezet (pl.református, evangélikus, metodista stb. ) tagja. Nekem nagyon sok élőhitű katolikus barátom van, csak szólok! Én pár hónapig jártam Hgybe, Pécsre, Hack Péterhez, és párszor jártam Mohácsra is. Kijöttem tőletek, több okból is, ez is az egyik ok volt, hogy a katolikus híveket cseszegetitek, és őket okkultuzzátok le, és pogányozzátok le, amikor “szent szellemmel betöltekezés” címén Kundalini jógáztok. ami okkult, plusz még kétlelkűek is vagytok, mert lefizetitek Istent tizeddel, mert azt gondoljátok, hogy ha fizettek Istennek, elkerül a betegség, fájdalom, nehézség, és a pénzért cserébe gazdagok, sikeresek, egészségesek és szépek lesztek. Eláruljak valamit? A Krisztus-követés nem erről szól, hanem arról, hogy ENGEDELMESKEDSZ Istennek,( a hgyben is vannak házasságszédelgő “ szent szellemmel betöltekezett, felkent” pásztorok, csak mondom, hogy tudd...) a nehézségek idején ( mert fog érni sok ilyen hívőként is!!! Pl. a hgyben is vannak súlyos betegek! És fogyatékkal született gyerekek, csak őket nem szabad bevinni az istentisztelekre, mert rontja a gyüli tökéletes imázsát... No comment....) Isten kezét fogod és átvészeled, MINDENNAP megtérsz, törekszel a jóra és cselekszed a jót mással is! És egész életeddel Istent dicsöited! Mert az az igazi dicsőités, nem pedig, hogy a hgy istentiszteletein tombolsz, táncolsz, ugrálsz. (Lehet amúgy tánccal, zenével dicsőiteni Istent, de minden tevékenysegeddel kell, nem csak ezzel!) Egyébként a HGY nem érti a katolikus hitet: a Mária és a Szentek tiszteletét. Ez NEM bálványimádás, HANEM KÖZBENJÁRÓ IMA kérés, azért hogy Isten mindenképp meghallgassa az imáikat. Szentek pedig azért vannak a katolikusoknál, mert ők a hívek számára jó példával szolgálnak arra, hogy egyszerű, esendő emberként is követhetjük Krisztust, és dicsőithetjük Istent az életünkkel. Amikor pedig leborulnak szobrok előtt a katolikusok, nem a szobrot tisztelik, hanem magát azt a személyt, akit ábrázol. Gyónás pedig azért van a katolikusoknál, mert az ember mindennap elbotlik és a lelkész pedig azért hallgat meg, mert konkrét tanácsot tud adni, és jó kérdéseket is fel tud tenni,hogyan szabaduljunk meg bűneinktől. Tehát nem csak azt mondja, hogy “ 3 miatyánk és két üdvözlégy”Még valami: az nem megtérítés ha vkit rábírsz arra, hogy hites legyen! A megtérés a bűnbànattartás és az engedelmeskedés, nem pedig a hit gyüliben egy ima elmormolása! És nota bene: MINDEN FELEKEZETBEN VANNAK IGAZHITŰ EMBEREK, ezért undorító, hogy a hgy csak saját magát tartja jó gyülekezetnek! “Aki felmagasztalja magát, megaláztatik. De aki megalázza magát, felmagasztaltatik!” Ez a Bibliában van, olvasd el, és tedd magadévá, ill hirdesd a hgyben, mert ahogy látom ,ott ezt az igeverset nem ismerik....Üdv. Dalma , egy ex-hitgyülis (aki azóta református egyházba tért vissza)
2018. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!