Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a Bibliában kívül mást...

Isten a Bibliában kívül mást is elfogad?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresztény vagyok.

Megtartom ami a Bibliában van és hiszek Istenben, Jézus Krisztusban.


De mi van akkor ha más vallásokból is merítek egy kicsit.

Pl.: Ok-okozati törvény (Elméletileg ahogy ez is alátámasztja Isten létezését)

De viszont az Ok-okozati törvény nem keresztény hanem Buddhista irányzat...


A nagy kérdés tehát Isten csak azt fogadja el ami a Bibliában van vagy egyéb dolgokat is nézegethetek amik által Istenről és a világról többet tudok meg...

Fura kérdés tudom. :D


Válaszokat, vélemények előre köszönöm!



2018. máj. 13. 20:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A Biblia nem más, mint Isten írott kinyilatkoztatása önmagáról. Minden más hamisítvány. Ha szereted a gagyi aranyat, vagy drágakőként árult osztályon aluli gyártási hulladékokat, akkor vegyél aranyat a gagyizóktól, és olcsón drágaköveket, de ne csodálkozz, ha gondot fog okozni az elszámolásnál. A hívő ember hisz. Például abban, hogy minden jó adomány és tökéletes ajándék felülről jön a Világosságok Atyjától, azaz nem máshonnan. Ha máshonnan jön, az lehet kellemes, tetszetős és csábító, de semmiképpen nem jó, és nem tökéletes.
2018. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kettes, Isten az önelégült embereket nem szereti. Pontosabban szereti, de amíg az önelégültség állapotában vannak, addig távol tartja őket Magától, és idővel még el is hiszik, hogy nincs is Isten. Kár értük. Csak tanulnak, olvasnak, agyalnak, de soha nem juthatnak el az igazság megismerésére, mert azt gondolják, hogy az értelmükkel fel tudnak odáig érni. Ez kb. olyan, mintha az ember a tolómérőjével akarná betájolni magát a dzsungelben. Nem lehet, mert nem arra való. Isten Szellem, az ember is szellemi lény, az értelme az alacsonyabb rendű alkotója. Nem képes felfogni Istent, és Isten dolgait, mert bolondságok neki. Eljön azonban az idő, amikor szembesül azzal, hogy az értelme még úgy sem aránylik Istenéhez, mint egy mikrobáé hozzánk. Az lesz a megszégyenülése napja.
2018. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mansour ***** válasza:

Nincs ebben a kérdésben semmi furcsa, inkább azt tartom furcsának, ha valaki soha nem teszi fel ezt a kérdést. :)

Véleményem szerint a különböző vallások tanításait nem szabad keverni, ez tévútra vezet. Tehát az úgy nem működik, hogy a kereszténységbe belecsempészünk egy kis karmát meg asztrológiát, aztán majdcsak összefér valahogy...

Viszont nyugodtan lehet más vallásokat tanulmányozni, és azok tanításait akár saját életünkre vonatkoztatva is végiggondolni. Persze ez nem ajánlott mindenkinek, mert csak akkor van ennek értelme, ha legalább minimális szinten elmélyülünk az adott vallásban, próbáljuk megérteni a lényegét, nem csak felületesen belekapkodunk. Szóval minden vallással csak komplett egészként, a saját gondolati rendszerén belül maradva szabad foglalkozni. Ha pl. karmáról beszélsz, akkor ismerned kell a buddhizmus alapigazságait, és a karmához való viszonyát, máskülönben csak valami homályos "ezós" marhaság lesz a dologból. Azt sem ártana minél előbb tisztázni, hogy az ok-okozat törvénye nem teljesen azonos a karma törvényével, ami a buddhizmus által (is) vallott törvényszerűség, nem pedig irányzat ;)


Számodra mindenképpen azt javaslom, hogy ha hívő keresztény vagy, akkor tarts ki emellett, és gyakorlati szempontból a tiszta keresztény elveket kövesd. De ha van kedved és időd, nyugodtan tanulmányozz más vallásokat, az ilyenfajta látókör-szélesítés senkinek sem árthat.

2018. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten mindent elfogad, ami szinkronban van az Evangéliumokban megismerhető Jézussal!


Jézus azt mondta, hogy "mindent átadtam nektek", de azt is mondta, hogy "volna még mondanivalóm, de amit most még nem bírnátok elhordozni", "de a Szentlélek, majd eljő, és megtanít mindenre, eszetekbe juttatja amiket mondtam, mert az enyémből veszi".


Tehát minden könyvet érdemes elolvasni, és ami szinkronban van Jézussal, azt megtartani, ami nincs, azzal nem sok időt pazarolni.



kérdező:

"JÉZUS AKARJA A BUDDHIZMUST?


1. Jézus ajánlja a buddhizmust?

2. Fontos a megvilágosodás?



Gyermekem!


1. Ha Én bármit is ajánlanék Magam helyett, akkor azt ismerném el, hogy van Nálam különb irányzat, mely ha nem is a maga teljességében, de bizonyos részletében felülmúl Engem. Mivel ilyen irányzat nincs, és nem is lesz soha, ezért, ha valóban szeretlek benneteket, márpedig halálosan szeretlek benneteket, akkor Magam helyett senkit nem ajánlhatok.


Minden irányzatból, így a buddhizmusból is ki lehet mazsolázni olyan gondolatokat, gyakorlatokat, amelyek, mint eszközök, alkalmasak arra, hogy közelebb kerüljetek Hozzám, de az csak azért lehetséges, mert ezeknek magjai Nálam is megtalálhatóak, sőt, Tőlem származnak!


Nem képtelenség, hogy Tőlem származzon valami, még mielőtt a földre születtem volna, mert az Én földreszületésemmel az a tökéletes ember jelent meg közöttetek, akinek eljövetelét, többé-kevésbé mindenben, ami és aki emberi, előre jelezte.


Én nem rendkívüli embernek születtem, hanem rendes embernek! És minél emberibb ember valaki, tehát minél rendesebben, minél normálisabban ember, annál inkább Én vagyok ő!


Amennyiben tehát a buddhizmus által emberségedet, az önzetlen, szeretetben élő emberségedet tisztítod és erősíted, annyiban Velem találkozol!


2. A megvilágosodásnak van egy alternatívája. Ez az újjászületés! Azért ezt emlegettem az evangéliumban, mert ez, az elérési út tekintetében, sokkal egyszerűbb, átélésében pedig messze felülmúlja azt, amit ti megvilágosodásnak neveztek.


Elérése azért egyszerűbb, mert csupán hinni kell, hogy van, és kérni kell állhatatosan mindaddig, amíg valaki meg nem kapja. És azért magasztosabb, mert általa nemcsak új élet kezdődik abban, aki ezt átélte, de Lelkem irányítása alá is kerül annyira, hogy állapotszerűen boldog embernek éli meg magát! Tehát nemcsak tudja, hogy ő Isten gyermeke, hanem bizonyos értelemben élvezi is ezt! Így van ez akkor is, ha a látszat ellene mond ennek! Tehát akkor is, ha az illető körülményei mostohábbnak tűnnek, mint másoké!


Kérd állhatatosan az újjászületés kegyelmét (Lukács 11:13)!


Megáldalak a BIZALOM LELKÉVEL!"

Jézus: A HANG - könyv 1285

2018. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14, ne haragudj, már egy ideje látom tőled ezeket a hang cuccokat, és ne haragudj, de ezek a dolgok total ellentétben állnak s keresztény tanítással. Dombi Ferenc, aki állítólag ezeket az üzeneteket kapta, egy katolikus pap volt, de ki lett rakva az egyházból, ha jól tudom.

Az ő állításai totál ellentétben vannak a Bibliával, az egyház nem fogadja el őket. Te is válogasd meg, miket hiszel el.

2018. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

Egy időben valóban eltiltották papi tevékenységétől, a sok Szentírás és Isten ellenes beszéde miatt.


Sajnos addigra már túl sokakat fertőzött meg. Olyan az ügy, mint a sükösdi asszony, ott sem léptek fel elég korán kellő szigorral és eréjjel.

2018. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

#15 #16


Nem haragszom! :)


De Jézus Krisztus egészen biztos, hogy nem EGYHÁZ ellenes, legfeljebb arról lehet szó, hogy amit Te egyháznak tartasz, az nem egyenlő azzal, amit Jézus tart az EGYHÁZÁNAK!

De nem vitatkozom veled, mivel olyan mértékű tájékozatlanság és előítélet van a szavaidban, hogy azzal szemben érvelni jelenleg még felesleges. :)

2018. máj. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az ok-okozati törvény megszűnik a világunkat elindító szinguláris pillanat "előtt".Jelen tudásunk szerint (nem vallási) nem volt idő a tér létrejötte előtt,ezért nem is volt olyan hogy előtte.Ha minden igaz,akkor a Világegyetem eredő energiája nulla,tehát nem volt szüksége semmilyen külső hatásra,hogy létrejöjjön.Egy időtlen "semmiből" jött létre az egész ma ismert Univerzum.

Ami nem teljesen állja meg a helyét,mert egy kvantum fluktuáció állhat a jelenség mögött.

2018. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

OFF:

#16, jajj, a sükösdi nő is, komolyan. -.-

Valóban erélyesen kellene fellépni az ilyenekkel szemben, és megtiltani a zarándoklatot, amíg ki nem vizsgálják az ügyet.

2018. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Mansour ***** válasza:

"Ha minden igaz,akkor a Világegyetem eredő energiája nulla,tehát nem volt szüksége semmilyen külső hatásra,hogy létrejöjjön."

Nem vagyok fizikus, de "műkedvelő" módon elég sokat foglalkoztam a témával. Valóban, úgy néz ki, hogy elméletileg lehetséges a dolog. De ez még mindig csak a "hogyanra" ad választ, a "miértre" viszont nem. Az sem mindegy, hogy a "semmi" fogalma alatt mit értünk. Mert az odáig rendben van, hogy nincs jelen az általunk ismert anyag-energia, és téridő, de ahhoz, hogy legyen belőle valami, jelen kell lennie legalább egy dolognak, amit úgy nevezhetünk, hogy a lét potencialitása, az pedig már nem semmi! :)

Egyébként ez a fizikai elmélet (világegyetem a "semmiből", kvantumfluktuáció, nulla összenergia) nagyon közel áll ahhoz, amit a buddhizmus mond a világ keletkezéséről. Ha a vallások érvényességét a tudománynak kellene igazolnia, akkor jelenleg a buddhizmus állna nyerésre! :)

Persze ez csak a világ fizikai jelenségeire vonatkozik, a buddhizmus ugyanis olyan dolgokat is mond, amivel a tudomány vagy nem tud mit kezdeni, vagy a jelenlegi ismeretek alapján egyenesen cáfol.

2018. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!