Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban, hányba...

A Katolikus vallásban, hányba fogadták el a "misét és a papi ünneplést"?

Figyelt kérdés
Tudván,hogy az apostolok sohasem miséztek,és nem volt papi ünneplés,és nem volt papi rend sem.

#katolikus #vallás #ünneplés.
2018. máj. 15. 20:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Hát nem kaptam konkrét választ,de se baj.

Itt szó kelett volna lennie,amit az apostolok nem tettek de a mai papok teszik:a véget nemérő papi címek,a templomban a sok teszek veszek a misén,különböző ceremóniák,különböző ruhák,különböző mise a halottak lelkéért stb.

Akkor mégis az összehasonlítás,amit nem lehet összehasonlítani:Miért?

Sok más dolog is van,akár a háborúban amikor a fegyvert megszentelik,hogy majd az azonos vallásokban lévők egymást lőjék.

De nem itt a vége.

2018. máj. 16. 15:33
 12/31 anonim ***** válasza:
60%

"Hát nem kaptam konkrét választ,de se baj.


Itt szó kelett volna lennie..."

Hát ennyi prekoncepcióval szemben nehéz bármiféle érdemleges és építő vitát folytatni. :))

2018. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

12.Apránként meglehet magyarázni,ha van magyarázatod és bibliai ismeretes.

Ha van-van/ha nincs-nincs.

2018. máj. 17. 12:01
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Kaptál rá több konkrét választ is, sőt valak még történelmi forrást is említett.

Ha nem vagy képes megérteni, vagy nem akarod elfogadni, az csak a te problémád, de ne hazudd, hogy nem kaptál rá választ.

2018. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

14.Most a tehetetlenségedben irod,hogy kaptam választ?

Itt a sok közül mondj egyet a válaszok közül,amely egyenlő a Krisztusi és az apostoli folytonossággal.

Ha valamit rá magyarázol az egy,és ami nem az,az meg a másik.

Csak egy kérdés,hogy könyebb legyen:Jézus vagy az apostolok cserélgették-e a miseruhájukat.

2018. máj. 17. 15:24
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Kínodban össze-vissza teszed fel a kérdéseket. Az eredeti kérdésed ez volt:


"A Katolikus vallásban, hányba fogadták el a "misét és a papi ünneplést"?"


Egészen konkrét válaszok a #6, #7, #8, #10-es válaszokban. E mellett #3 hozzászólásban kaptál egy linket is, valamint #9 hozzászólásban egy történelmi forrásra való utalást.

2018. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

16.Nem magamtol beszélek.

Olvasd:

www.users.atw.hu/elizeus/eretneksegek.html

2018. máj. 17. 16:14
 18/31 anonim ***** válasza:
75%

Az írási kézséged alapján eddig is tudtam, hogy nem magadtól szólsz, de minek kéne megnéznem valami hiteltelen blogot?


Feltettél egy kérdést, mert nem tudtad. Legalább is szeretem a jót feltételezni máskoról, különben egyszerű provokáció lenne a kérdésed. Arra kaptál több hozzászólótól több választ is (mint rámutattam előbb), ami pontosan tartalmazza mindazon információkat, amire kíváncsi voltál. Most akkor mi a problémád?

2018. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

18.A kérdésem azért jogos mert sokat olvastam a vallásokrol és ami több a a szokásokrol,hagyományokrol(amik nem biblián alapulnak).Továbbá te is erősíted a magadét mint bármely vallásokban lévő személy.Mivel ezt a zürzavart a biblia kizárja,holott mindenki félre magyarázva a bibliát,igy a biblia lett az a gyanus bizonyíték amivel az emberek megerősítik tévtanitásaikat.

Ezért nem hiszek neked sem ugy mint másoknak sem.Mert nem tudhatom ki mikor és mit magyaráz félre.

De olvasva már sokadikszor a bibliát,elégé sejthető részemre a 'mi a hamis és mi az igaz'.

2018. máj. 17. 20:39
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
Hiszen akkor tudod a választ a saját kérdésedre. Ha ilyen jól el tudod dönteni, hogy hamisakat írtak, akkor azt is el tudod dönteni, hogy ha valami nem hamis. Márpedig ezt csak úgy tudod eldönteni, ha tudod, hogy mi az igazság, nem?
2018. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!