Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban, hányba...

A Katolikus vallásban, hányba fogadták el a "misét és a papi ünneplést"?

Figyelt kérdés
Tudván,hogy az apostolok sohasem miséztek,és nem volt papi ünneplés,és nem volt papi rend sem.

#katolikus #vallás #ünneplés.
2018. máj. 15. 20:06
1 2 3 4
 21/31 szp72 ***** válasza:
81%

@ Csak egy kérdés,hogy könyebb legyen:Jézus vagy az apostolok cserélgették-e a miseruhájukat.


Könnyen lehetséges, hogy volt nekik egy ünneplő ruhájuk. Vannak, aki öltöny nyakkendőbe járnak istentiszteletre, holott Jézus nem ilyenbe járt. Teljesen mellékes, hogy ki milyen ruhát hord, ez a kultúrától és hagyománytól függ. Miért baj az, ha cserélgetik a miseruhájukat? Jézus megtiltotta? Minden normális ember érzi, hogy ez egy teljesen mellékes dolog, nem a mise ruha teszi misét.

2018. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
74%

"Csak egy kérdés,hogy könyebb legyen:Jézus vagy az apostolok cserélgették-e a miseruhájukat."


A Szentírásban az sincs benne, hogy orrot fújtak. Szerintem mi se tegyük...

Egyébként hol látod ma, hogy egy pap "cserélgeti" a miseruháját? A régi trienti rítusban volt egy ilyen rész a szentmise alatt, de ma már nincs. A pap beöltözik a mise előtt és azt viseli végig..

Vagy a liturgikus színekre gondolsz, hogy néha pl. zöld, lila, piros vagy fehér a miseruha?

2018. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

20."Márpedig ezt csak ugy tudod eldönteni,ha tudod,hogy mi az igazság"

Akkor most töröltessem a kérdésemet?


Akkor most,hogy ismerném meg az igaz és hamis embereket?

Az igaz és hamis tantételel rendelkező embereket?


Egyrészt igazad van,én nincs is amit kutakodjak mert ti magatok jol tudjátok ,hogy a hamisságban vagy az igazságban vagytok-e.

Tudatosan véded az igazságot vagy az igazságtalan tantételt.


Visszatérve a kérdésemre,bejelöltetek egy rakás bejegyzést amiben egy tökéletes tiszta magyarázat nem volt,csak a Bibliából vett irások rá magyarázása a tantételre és forditva.

Csak egy kis megjegyzés a papok mai megnevezése:pápa,érsek,püspök,kanonok,főesperes,esperes,plébános,tisztelendő stb.A papiruhákrol nem is beszélek:csipkés rojts,szallagos,plátkás stb.

Ugyanigy a tantétel megcifrázva a végtelenségig.

Jézus és az apostolok ezt tették?

Akkor mégis hol kaptam feleletet a kérdésemre?

Vagy mégis miért nem kérdezhetek,a vallások sürüéből?Ugyis csak az felel akit érdeke.Akit nem érdekel az meg nem válaszol.

2018. máj. 17. 21:57
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor mégis hol kaptam feleletet a kérdésemre?"


Próbáld már meg felfogni, hogy nem az volt a kérdésed, amire éppen a választ várod. Hihetetlen, hogy valaki ilyen szinten legyen.


Idézem újfent mi volt a kérdésed, mert láthatóan már teljesen elfelejtetted:

"A Katolikus vallásban, hányba fogadták el a "misét és a papi ünneplést"?"


Van képed azt mondani, hogy nem kaptál rá választ?

2018. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

24.Igen van képem,mert utánna olvastam és ezt irja a kérdésemre amit töled nem kaptam meg.

"394-ben fogadták el a misét és a papi ünneplést"


Ha visszafognád magad mág hinnék is neked,de mivel ilyen harapós vagy,kételyeim merültek fel a kereszténységedben.

Ugyan is a kellő alázat,mint keresztény embertől nem győzött meg.

2018. máj. 17. 22:32
 26/31 anonim ***** válasza:
75%

"24.Igen van képem,mert utánna olvastam és ezt irja a kérdésemre amit töled nem kaptam meg.

394-ben fogadták el a misét és a papi ünneplést"


Oké, erre tudsz valami forrást is? Mert ennyi erővel én is beírhatnám, hogy a jehovások összejöveteleiken aranyborjút imádnak.


A forrás alatt történelmi forrást értek, nem valami szektás által írt blogot.

2018. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A forrást nézd meg a 17 bejegyzésemben,ha beírod a Google-be.
2018. máj. 18. 07:55
 28/31 anonim ***** válasza:
75%

Megnéztem, de nincs ott sem forrás írva. Felmerült bennem, hogy van arról halvány fogalmad, hogy mit jelent a történelmi forrás? Íráskészséged alapján gondolom még az ált. iskolával sem végeztél, de azért ott is tanítanak történelmet, sőt forráselemzés is van, tudnod kéne.


Az nem forrás, hogy egy ingyenes html site-ra valaki kiírja agymenését, olyan én is tudnék kb 5 perc alatt. Ha szeretnéd, csinálhatok rólatok, majd minden rágalomhoz lehet linkelni, hogy ott a bizonyíték rá.

2018. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Amit te irogatsz,milyen forrásbol van?

Inkább hiszek a dátumokkal igazolt írásoknak,mint neked 'aki tehetetlenségibe'személyes támadásba lendül,ami nem az igaz keresztény kenyere.

2018. máj. 18. 12:33
 30/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem sok mindent állítottam, azt is csak a Szentírásból. Ellenben te próbálsz képtelenséget bizonygatni, amit nem vagy hajlandó hiteles forrással alátámasztani. Például mi volt 394-ben? Mert ezt az évszámot mantrázod, de fogalmam sincs mi volt akkor. A wiki is egyetlen eseményt ír hozzá, szeptemberben egy csatát a rómaiak között.
2018. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!