Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy muszlim férfi mit engedhet...

Egy muszlim férfi mit engedhet meg magának Ramadán alatt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a muszlim férfiak, hogyan kell hogy vislekedjenek egy nem muszlim nő társaságában Ramadán alatt? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2018. máj. 15. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Napközben evés/ivás mellett a szex is tilos például. Szerintem erre nincs külön "szabály", hogy muszlim / nem muszlim nőkkel hogy kell viselkedni.


25N

2018. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Muszlim ferfi, aki valoban betartja az eloirasokat, az nem fog nem-muszlim, de meg muszlim idegen no (tehat nem a felesege vagy rokona) tarsasagaban sem tartozkodni olyan modon, hogy koztuk barmi szabalyozando viselkedes legyen (tehat ez alatt erthetoen nem azt ertem hogy elmegy egy idegen no mellett az utcan vagy megvarja mellettuk allva a buszt). Ugyanaz a viselkedes van mindig eloirva. Tekintet lesut, fizikai erintkezes tilos (kezfogas is - mivel ilyen erintesek a felesegenek jarnak kizarolag illetve csaladtagoknak), csak a legszuksegebb, elkerulhetetlen keveredes megengedett. Ez altalanos szabaly, ramadan alatt kizarolag a hazastarsakra vonatkoznak mas szabalyok. Az idegen noket nem erint.
2018. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kérdező 2.


Köszönöm a választ. Pontosan erre voltam kiváncsi, hogy tegyük fel munkahelyen, hogyan kell viselkedniuk :)

2018. máj. 15. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Koszi hogy kiirtad ezt a kerdest
2018. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!