Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfival kapcsolat/ház...

Muszlim férfival kapcsolat/házasság? Többi lent!

Figyelt kérdés

Régebben rengeteg előítélettel voltam tele, utáltam az arabokat, a muszlimokat, az egész kultúrát. Azonban lett alkalmam/volt alkalmam egy ismerősöm muszlim párjával beszélni, és eleinte ódzkodtam tőle, de egyre jobban kíváncsivá tett. A vallása, a kultúrája, az ünnepek, a női viselet stb. Olvastam több könyvet is az arabokról/muszlimoról... voltak izgalmasak is, visszataszítóak és egy romantikus könyv is... Tudom, nem olyan a való világ, mint a filmek, könyvek, nem minden arab gazdag... szóval mindenki különbözik. Nekem nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez az egész. Nagyvalószínűséggel nem lennék képes elviselni (csak ha tényleg nagyon muszáj lenne) a nők viseletét, vagyis sokat kéne még tanulnom.

Ha valaki összeházasodik egy arab (muszlim) férfival, akkor nekem, mint magyar nőnek fel kell vennem a muszlim vallást? Kötelező lesz hidzsábot vagy nikábot viselni? Esetleg csadort? Mikkel találhatom magamat szembe egy keleti férfival? Illetve tudnátok infóval szolgálni Szaúd-Arábiáról, Dubairól? Szaúd-Arábián belül Rijád érdekel, az a város tetszik a legjobban... az ottani helyzetek, nők helyzete, családok, férfiak viselkedése...

Illetve szerintetek mennyire lehet hatással Rijádra, a 'fővárosra' a Szaúd-Arábia többi (szegényebb) részén zajló kivégzések, összecsapások?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. júl. 13. 23:20
1 2 3
 1/25 Molyember ***** válasza:
92%
Frei Tamás csinált egy filmet Szaúd-Arábiáról, youtube-on megtalálod. A többi kérdésedet meg sokszor feltették már itt, kizártnak tartom, hogy ne találnál még pár ilyen kérdést, ahol a válaszok kb. ugyanazok: európai embernek kibírhatatlan elnyomás, amit ők család alatt értenek. Mindegy, nézd meg a filmet.
2016. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez teljes mértékben attól függ, hogy a partnered milyen szellemiségű. De semmiképpen se költözz miatta muszlim országba - ő jöjjön ide, vagy hagyd a francba.


Szaúd-Arábia nőjogok tekintetében az egyik legborzalmasabb ország az egész világon, és ebbe bele van értve Rijád is. Az ország egy abszolút diktatúra, jogaid ott nincsenek. A nemzetközi jog se véd meg, Szaúd-Arábia az USA hű szövetségese. A szaúdiak rengeteg külföldit is kivégeznek ateizmusért, istenkáromlásért és egyéb olyan dolgokat, amiről az ember azt hinné, hogy a 19. század óta már nem végeznek ki embereket ilyenért.


Szaúd-Arábiában a legszélsőségesebb iszlám szabályzata van hivatalosan és nemhivatalosan betartatva. A nők nem vezethetnek autót, nem mutatkozhatnak utcán úgy, hogy nincsenek lefedve, és egyáltalán nem közlekedhetnek szabadon az országban férfi hozzátartozójuk engedélye nélkül. Ha a mutaween (szaúdi vallási rendőrség) bántalmaz egy nőt, nem jelentheti fel - de egyébként is teljesen esélytelen, hogy egy nő érvényesíthesse (alig létező) jogait Szaúd-Arábiában, más esetekben sem. Amit a törvény nem tilt, azt a wahhabista társadalom nemhivatalosan betartatja, a hatóságok pedig ezt eltűrik.


Én nem vagyok iszlámellenesebb, mint amennyire bármilyen más vallás ellensége vagyok. Vannak (főleg nyugaton) liberálisabb muszlimok, akikhez hozzámenni kb. olyan, mint hozzámenni egy nem túl fanatikus keresztényhez. De Szaúd-Arábiában a helyzet pontosan olyan borzalmas, mint a híre. SOHA ne menj Szaúd-Arábiába, lehetőleg még csak be se lépjél - csak baj lehet belőle. Olyan lenne, mintha belépnél Észak-Koreába. Oda is lehet menni nyaralni, és elvileg nem is lehet belőle bajod, de azért a józan ész alapján egyértelmű, hogy elég könnyű egy apró hibából hatalmas bajba kerülni, ami akár az ember életébe is kerülhet.


Szóval: ne. Ha bele vagy habarodva egy muszlim csávóba (mert különben ilyesmit nem hiszem, hogy kérdeznél), akkor mindenképpen követeld, hogy ő költözzön ide.

2016. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Amennyiben Szaud- arabiában akarsz feleseg lenni ,akkor udv a pokolban !
2016. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
0%
Ott nem épp az iszlám állam izél?
2016. júl. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

"Ott nem épp az iszlám állam izél?"


Ha ez komoly, akkor nagyon nem tudsz semmit a Közel-Keletről... remélem, nem te vagy az az embertípus, aki egyébként ennek ellenére mindig tud szakérteni iszlámról, migránsokról, közel-keleti geopolitikáról stb.

2016. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, infókat!

Nem, nem vagyok belehabarodva egyetlen muszlim férfiba sem, csak nagyon szimpatikusak.

Azt viszont szeretném megkérdezni, hogyha pl egy Szaúd-Arábiai herceg felesége egy magyar nő (vagyis ugye a leírtak alapján már kb nem is magyar, hanem kötelező minden, szóval muszlim), akkor nem jobb az élete? Borsa Brown Az Arab c. könyvében (igaz, hogy kitalált történet) is egy szaúdi herceg és annak magyar nővel való botladozásáról írt, és a könyvhöz sok arab embertől kért segítséget, teljesen testközelből megfigyelő (ottélő) emberekkel tartotta a kapcsolatot, szóval a szaúdi herceg és annak feleségéről írt, ottani helyzetek stb...

Ennyire pokoli az ottani élet? Pedig én úgy hallottam, hogy az egy gazdag ország.

-Melyik az a muszlim(arab) ország, ahol a "legbékésebbek" a férfiak? Milyen nemzetiségű arabbal lenne érdemes ismerkedni?

Előre is köszönöm a további válaszokat!!!

2016. júl. 14. 00:45
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

"Azt viszont szeretném megkérdezni, hogyha pl egy Szaúd-Arábiai herceg felesége egy magyar nő (vagyis ugye a leírtak alapján már kb nem is magyar, hanem kötelező minden, szóval muszlim), akkor nem jobb az élete?"


Nem feltétlenül. Egy herceg is lehet hajlamos arra, hogy verje, erőszakolja a feleségeit, Darth Vader-öltözetbe bújtatva dugja el a házába stb. Na most, egy szaúdi hercegnőnek, vagy egy gazdag olajmágnás lányának biztos jobb a helyzete, mint egy átlag szaúdi nőnek, mert a pénz és a társadalmi rang mindig segít, de azért ez is erősen viszonylagos. Regényekben, filmekben, művészetben általában rengeteg dolgot romanticizálnak, rengeteg csúnyaságot elfednek. Persze lehet, hogy ez a bizonyos herceg "jól" bánik a feleségeivel "a maga módján", de azért ne felejtsük el, hogy ott a "normális" sokkal sötétebb, elmaradottabb mentalitást jelent, mint itt a nyugaton.


"Ennyire pokoli az ottani élet? Pedig én úgy hallottam, hogy az egy gazdag ország."


Gazdag ország, persze, de nem Szaúd-Arábia a világ egyetlen országa, amelynek hatalmas gazdagságából csak egy szűk elit részesül jelentős mértékben.


"-Melyik az a muszlim(arab) ország, ahol a "legbékésebbek" a férfiak? Milyen nemzetiségű arabbal lenne érdemes ismerkedni?"


Hát, nehéz dolog. Az arab tavasz előtt volt néhány ország (Szíria, Tunézia, Líbia például) ahol a régióhoz képest (hangsúlyozom, ez megint viszonylagos) elég felvilágosult nézetű volt a társadalom és a jogrendszer is a nőkkel szemben, de az arab tavasz óta jellemzően, "mérsékelt" vagy radikális, de mindenesetre iszlamista jellegű erők jutottak hatalomra, vagy erősödtek meg ezeken a helyeken (illetve Szíria és Líbia jelenleg polgárháborúban van, szét van esve), ami jelentős visszaesés. Az arab világban talán Marokkó, a szélesebb értelemben vett muszlim világban meg talán Indonézia, a közép-ázsiai volt szovjet köztársaságok, illetve az európai muszlim többségű országok (Albánia, Koszovó, Bosznia) a legjobbak a nők szempontjából.


(Igazából az európai muszlimok már egy teljesen más világ. Albániában és a volt Jugoszláviában pl. a kommunista szellemiségű kormányzatok vallásellenes, egalitárius politikája nyomot hagyott, ezért is ott sokkal kevesebb a hizsáb, a csador, meg a konyhába száműzetés, mint Európán kívüli muszlim társadalmakban.)


(Egy forrás például: [link] Elgondolkoztató, hogy az európai muszlim országokat kivéve pl. mindenhol a férfiak többsége úgy gondolja, hogy egy nőnek mindenben engedelmeskednie kell a férjének.)

2016. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Több muszlim férfit ismerek és sok nőismerősömnek volt dolga velük. Megértem hogy szimpatikusak, amíg udvarolnak addig lehozzák neked a csillagokat az égből, de amint az övé vagy, 180 fokos fordulatot vesznek és tulajdonként kezelnek, ha nem engedelmeskedsz legyen szó bármiről akkor meg jön a stricimaflás...
2016. júl. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 14. 06:22
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

"herceg felesége egy magyar nő (vagyis ugye a leírtak alapján már kb nem is magyar, hanem kötelező minden, szóval muszlim)"

- nem tudsz különbséget tenni a nemzetiség és a vallás közt?? magyar muszlim - van olyan. Ha magyar, a házasságtól nem lesz nem magyar. A vallását változtathatja (egyszer, mert a kilépőket lefejezik).

-------------

Kérdező! Komoly veszélyben látom a jövődet, ha nem teszel le erről a csalóka ábrádról, hogy egy idegen herceg átölel és elvisz a palotájába. Lehet, hogy jobb lenne egy helyre magyar legény.

-----------

Jó lett volna, ha láttad volna azt a jelenetet, amit néhány éve láttam Bécsben a Stephansplatzon a dóm előtt.

Ott rajzoltam (volna), mikor föl alá sétált előttem a téren egy "ideális" pár, és ledöbbentem a látványtól. A férfi (gazdag herceg nyilván) térdig érő gatyában retkes lábbal papucsban, elhízva, ronda ábrázattal, a nője mögötte ment két lépéssel (így szoktak a hagyománytisztelő cigányok is közlekedni Szabolcsban) fekete csadorba burkolódzva - még úgy is látszott, hogy nagyon szép lehet, a mozgása bájos és kellemes volt. Fel-alá sétáltak hasonlatosan, ahogy egy pulit sétáltatna a gazdája, csak a puli szabadabb lenne, a póráz ellenére.

2016. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!