Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Több embertől is olvastam...

Több embertől is olvastam olyat, hogy ha szexuális viszonyt folytatsz valakivel, akivel hosszú távra tervezel, akkor lényegében már házasok vagytok. Ezt mégis melyik vallásban tanítják?

Figyelt kérdés
Az írjon, aki így hiszi, és írja meg azt is, melyik valláshoz tartozik. Nagyon kíváncsi vagyok.

2018. máj. 16. 07:54
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmilyen sehol nem tanítják. Egyszerűen arról van szó, egyes vallásos emberek annyira mindenben a Bibliának akarnak megfelelni, hogy már teljes képtelenségeket beszélnek, mert talán ezt olvasták:


"Izsák ekkor bevezette Rebekát anyjának, Sárának a sátrába, és feleségül vette Rebekát. Izsák megszerette őt, és megvigasztalódott anyja halála után" (1Móz 24,67)

2018. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
30%

Isten elrendezése a fontosabb, nem az hogy emberek mit mondanak.


Ő pedig nem engedélyezi a hosszútávú kapcsolat tervezésekor sem a házaséletet. Benne van a nevében, "házaságy tiszta legyen"

Csak ha törvényesen a házastársa, nekik van fenntartva, illetve a házasoknak van létrehozva a szexuális együttlét.

2018. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 Mansour ***** válasza:
100%
Szerintem a férfi-nő kapcsolatnak lelki-egzisztenciális síkon több és mélyebb tartalma van, mint amit manapság tulajdonítanak neki. El kellene gondolkodni azon, amit a Biblia úgy fogalmaz, hogy "lesznek ketten egy testté". Szerintem ez nem csak egy üres frázis, hanem egy lényeges testi-lelki vonatkozásokat hordozó kép. Szerintem ez a lelki dimenzió bizonyos szempontból még fontosabb, mint maga a ceremoniális házasságkötés, bár annak is fontos szerepe van.
2018. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
46%

Mi történne, ha egy hajótörés néhány túlélője lakatlan szigetre kerülne, ahol nincs pap, templom, sem semmi ami a házasságkötéshez szükséges lenne?


Vagy ha egy vírus következtében alig párezer 20 év alatti ember maradna életben szétszóródva a világban, és egyikük sem lenne alkalmas arra, hogy emberek életét kösse össze Isten színe előtt?


A Bibliában le van írva valahol a házasságkötés menete? Vagy inkább csak hagyományokra épülnek a ceremóniák?

2018. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Minden kultúrában vannak házasságkötésre vonatkozó események.

A lényege ezeknek, hogy törvényesítve legyen a két ember kapcsolata.

A Házasságot mint intézményt, Isten hozta létre, amikor Ádámhoz oda vitte Évát, megáldotta őket, és elmondta, mi a feladatuk, mint házasoknak. Mint egy példaként a következőkre, a jövőre vonatkozólag is.


Az, hogy az Édenkertben nem volt Polgármesteri hivatal, vagy Anyakönyvvezető, az nem jelenti azt, hogy azt az intézményt semminek tekintsük.


Maga Jézus is határozottan megerősítette, Isten szavát, nem megsemmisítette.

2018. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem érdekes?

Azoknak akiknek tilos lenne együtt élniük, /egyneműek/

jobban ragaszkodnak Isten ezen elrendezéshez, mint akiknek létre lett ez hozva.


Hát, felfordult a világ.....

2018. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
60%

A tőrvényesítést leginkább a polgári esküvő jelenti, ahol gazdasági, vagyoni közösséget vállalnak ill. a születendő gyerekeket is nevükre veszik.


Az egyházi esküvő sokkal inkább lelki kötelék, Isten által szentesített kapcsolat. Ezért nem tudom, hogy ha két ember hisz Istenben és esküt tesznek egymásnak arról, hogy szeretik egymást, az a Biblia szerint miért nem lehet házasság? Vagy ki dönti el itt, hogy mikortól házasság?

2018. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
A Biblia és a Korán is ezt mondja.
2018. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet házasság"?


Ha az egyház ahova tartozik vallásilag, vállalná a törvényesítést is, akkor nem lenne semmi akadálya.

Régen ezt megtették. Ma már csak hagyományból mennek templomba is, de nem biztos hogy úgy is élnek, sőt talán még el is válnak....

Pedig elválni, csak a vétlen fél válhat ha megcsalta a házastársa.

Napjainkban már minden okot belemagyaráznak a válás okába, ahelyett hogy a szentírás alapján megoldanák a problémákat.

2018. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
Nem értem mi szükség lenne törvényesíteni egy Isten előtt tett esküt. Az egyház éppen ezt tekinti házasságnak, a polgári esküvőt nem. Mondhatjuk úgy is, hogy a polgári a földi törvények szerinti összekötést (jogok és kötelességek vállalása) jelenti, ami az egyháziban alapból benne kell hogy legyen, mert hát ha valaki örök hűséget fogad valakinek, az vállalja azt is, hogy mindenét megosztja vele... Mit kellene ezen még külön törvényesíteni, mikor ez egy magadabbrendű összetartozás?
2018. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!