Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mit mond a Biblia? Azt...

Most mit mond a Biblia? Azt mondja, hogy a halál után alszunk, amig eljön a feltámadás, vagy a mennyországba megyünk?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 07:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
60%

#17


A Dániel 2:44 szerint Isten országa nem egy szívünkben levő valami, hanem egy valóságos kormányzat:


44.

És azoknak a királyoknak idejében támaszt az egek Istene birodalmat, mely soha örökké meg nem romol, és ez a birodalom más népre nem száll át hanem szétzúzza és elrontja mindazokat a birodalmakat, maga pedig megáll örökké.


Az összes emberi kormányzatot eltörli a földről, és átveszi a helyüket. És királyai is vannak ennek a kormányzatnak.


Ez az az ország, amiért imádkoznunk kell.

2018. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Az ateisták sokat foglalkoznak Istennel és a feltámadással?: Amúgy ez jogos!"


>Minimális szinten foglalkozhatnak vele, hiszen ismerniük kell azt, amit tagadnak. Hogy ez mennyire valósul meg a gyakorlatban, az most mindegy.


Viszont a kereszténység zavaros tanításai - ilyen pl. a feltámadás és lélek halhatatlanságának a keveredése - csak megerősítheti őket az ateizmusukban. Tisztán, logikai szempontból is levezethető, hogy ez értelmetlen. Sajnos a felekezeteknek ez tipikus jellemzője, hogy a maguk tanítását akarják a Szentírásba beletuszkolni, az átlag hívő meg át sem gondolja, csak elhiszi.


Ezért is hagytam ott a kereszténységet, én nem fogok egy ilyen agymosó rendszernek a tagja lenni.

2018. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

21 potenciálisan van jelen - ez kegyelmi ajándékunk emberi születésünkkel. Potencialitás, vagyis lehetőség. Ezt aktualizálni lehet. Akkor lesz realitás. Ezt jelenti embernek lenni, ez a lényegünk, Logosz-Szó-lények vagyunk. Egy állatnak ez a potencialitás nincs meg, ezért nem tudnak emberi szóval beszélni (Logosz=Szó) és imádkozni sem (az imádkozó sáska kivételével:)

De van, aki úgy gondolja, a végtelen, örök, mindenütt jelenvaló Isten nála szünetet tart, az ő lelkében nincs.

2018. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
#23 Hogyan lehet másképp értelmezni a Dániel 2:44-et, mint egy valóságos kormányzatra?
2018. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

#24 Az Újszövetséggel foglalkozom.

De valóságos - hisz Isten = Örökkévaló, és Isten országa örök, mindenhol mindenkor VAN. Idő- és tér-feletti.

De van, aki úgy képzeli, majd,majd, majd lesz egy ország, ahol felébrednek az arra méltó szundikáló halottak és minden nagyon jó lesz. Lehet, én toleráns vagyok.

2018. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#25

Miért mondta akkor Jézus a tanítványainak:

Mt 19,28

Jézus pedig monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ti, a kik követtetek engem, az újjá születéskor, a mikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izráel tizenkét nemzetségét.


?

2018. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
34%

Ha az ember a mennyországba menne a halála után, akkor Isten egész teremtésének, és elhatározásának, amit a Földre eltervezett, nem lenne értelme, valamint azt is mondhatnánk, hogy Isten nem képes tökéletes emberi társadalmat a Földön létrehozni. Ez a terve meghiúsult


Isten soha nem gondolta, hogy a földről a teremtményei a mennybe vándoroljanak, már csak azért sem, mert a halál nem volt a terv része.

Isten két létformát hozott létre, amit örökre tervezett.

Az angyalait, akik az Ő égi lakhelyén vannak, a fizikai teremtményeit, legyen az állat, növény, ember, a Földet alkotta nekik lakásul


Nincs átmenet, Isten soha nem akarta, hogy a két létformából oda vissza járkáljanak. Ezt abból a határozott kijelentéséből is láthatjuk, amikor elmondja, hogy a lázadó angyalai elhagyták a lakhelyüket, és emberi alakot, testet öltöttek. Ezért is büntetésre számíthatnak.


Isten országa pedig egy létező kormányzat, aminek Jézust nevezte ki az Atyja ezer évre a Föld felett királynak.

Ezért is mondhatta, hogy közöttük van Isten országa, hiszen a leendő király ott volt közöttük.


Sajnos a fordítások különböznek, ami annak köszönhető, hogy némelyek olyan szavakat használtak,hogy a saját hitbeli elképzeléseiket támogassák.


Ez hasonló, mint a Jézus mondata a bűnözőnek, hogy bizony mondom neked ma, velem leszel a paradicsomban.


A vesszőt, a neked kifejezés mögé rakták, pedig a paradicsom még ma sem jött el, és Jézus is 3. napig halotti állapotban volt.

2018. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"Isten két létformát hozott létre, amit örökre tervezett."


Azért ez egyáltalán ne biztos. A Világegyetemben máshol is kialakulhatott az élet, és ha elfogadjuk, hogy a világmindenség mögött Isten áll, akkor azok is az ő teremtményei.

2018. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

27

Ezt hogyan értelmezzük?

"Ne nyugtalankodjék szívetek! Higgyetek az Istenben, és bennem is higgyetek. Atyám házában sok hely van, ha nem úgy volna, megmondtam volna, hiszen azért megyek, hogy helyet készítsek nektek. Ha aztán elmentem, helyet készítettem, ismét eljövök, és magammal viszlek titeket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok."

2018. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Viszont a kereszténység zavaros tanításai - ilyen pl. a feltámadás és lélek halhatatlanságának a keveredése - csak megerősítheti őket az ateizmusukban. Tisztán, logikai szempontból is levezethető, hogy ez értelmetlen."


Köszi. Annyiból vitatnám, hogy attól még, mert sokféle magyarázata van a Bibliának, logikailag az sem zárható ki, hogy van egy igaz. És ha a Biblia fő mondanivalóját nézzük, az lenne a fura, ha a sátán nem próbálná elintézni, hogy zavar legyen a keresztények közt. Érdekes, hogy pl. a buddhizmus körül nincs ekkora zűrzavar, tehát keresztényi szempontból, ha az összezavarást nézzük, logikailag, akkor a buddhizmus nem igaz a Biblia meg igen.


"Ezért is hagytam ott a kereszténységet, én nem fogok egy ilyen agymosó rendszernek a tagja lenni."

Nálam ez úgy jött ki, hogy nem vagyok egyháztag, mert minden teológiát megvizsgálva azt találtam, hogy egyik sem tanítja pontosan azt, amit Mózes, az Úr Jézus, Pál és a többiek közöltek. de hogy ezért elhagyjam az Urat, az kizárt.

Bocsi, gyorsan írtam, ez így érthető? Kérlek ne veszekedjünk és ne személyeskedjünk, végre valaki kulturáltan válaszolt :)

2018. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!