Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hisznek Jézus feltámadásá...

Akik hisznek Jézus feltámadásában, azok miért nem tudnak kisebb csodákban, mint pl. Jónás történetében hinni? Nincs ebben ellentmondás?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 11:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
23%

" Inkább az ateisták felé húznak, nem az igaz keresztények felé. Mindenkinek meg akarnak felelni, csak az igaz hívőknek esnek neki."

"Gyümölcseiről ismerszik meg a fa" ...

2018. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy a gyak-on a vallási rovatokat nem érdemes látogatni, teljesen tönkretette az az 5-6 troll, aki minden nap lefolytatja ugyanazokat a vitákat (kicsit megtámogatva őket "kívülről"). Van egy két "fizetett" kérdező provokátor, aki minden nap felteszi ugyanazokat a kérdéseket, van pár plusz regisztrációja, van egy pár társa, és akik ellenük mennek, elkezdik feljelentgetni tömegesen, majd előbb utóbb kizárják őket a sok bejelentés miatt. Így takarítják el a konkurenciát, az igaz hívőket ezekből a topikokból
2018. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%
#10, mondom hogy ezt írja a SZIT Biblia kommentárja, valódi teológusok, bibliakutatók írják ezeket a kommentarokat, nem én szoptam ki a kisujjamból, hogy szerintem ezt így kell éetelmezni. És hidd el, nem azert gondoljuk úgy, hogy az ateistáknak megfeleljünk. Az ateisták ugyanannyira hülyének tartanak attól, hogy volt cethal, vagy nincs cethal. Ha a Jónás könyve szó szerinti értelmezését vallod, azért vagy idióta a szemükben, mert hát ez lehetetlen, ha pedig nem szo szerint érted, akkor meg azert tartanak idiótának, mert kiválogatod, ami neked tetszik (holott ez nem így van, de mindegy). Pont nem érdekel, mit gondolnak az ateisták, az, hogy egy másik keresztény le álkeresztényez, az sokkal bántóbb. Mellesleg nem vagyok liberális keresztény, eléggé konzervatív vagyok.
2018. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
45%
#12, pontosan. A magadfajta provokátorok, másokat álkereszténynek titulálók miatt mennek el az igazi hívők az oldalról. :(
2018. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


A Bibliakritika mint tudomány a XIX. század találmánya. Teljesen igazad van, ellentmondás van a Bibliakritika és a hit között. Sokan mesének tartják a Biblia számos történetét annak ellenére, hogy Krisztus és apostolai megerősítették annak hitelességét!


Az embernek egy idő után el kell döntenie kinek hisz: Krisztusnak és az apostoloknak, vagy a bibliakritikát valló teológusoknak. Én az előbbieknek, és arra biztatlak téged is, hogy merj bátran hinni a Biblia tartalmának hitelességében. Jómagam is végeztem Teológiát, tanultam bibliai héber, arám és görög nyelveket, és ez a tudás csak még jobban megerősített abban, hogy a Bibliakritika téved.


Üdv. Péter

2018. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


Írhattad volna azt is, aki hisz Krisztusban, annak a Jónás történetét is hitelesnek kell vennieaz sem volt kissebb csoda), mivel maga krisztus hitelesítette:

Máté 12:39–41

" Ő ezt felelte nekik: „Ez a gonosz és házasságtörő nemzedék folyton jelt akar, de nem kap más jelet, csak Jónás próféta jelét. Mert mint ahogy Jónás három nap és három éjjel volt az óriási hal gyomrában, úgy az Emberfia is három nap és három éjjel lesz a föld szívében. A niniveiek feltámadnak az ítéletkor ezzel a nemzedékkel, és elítélik ezt a nemzedéket, mert a niniveiek megbánták a bűneiket, amikor hallották, hogy mit hirdet Jónás. Most viszont nagyobb van itt Jónásnál!"

2018. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
68%

#11

"Gyümölcseiről ismerszik meg a fa"

Hát igen. Te a rendszeres arrogáns, logikátlan, provokátor trollkodásaiddal nagyon látványos egy gyümölcs vagy. Azt hiszem ezt hívják öngólnak :)

2018. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
34%

Csatlakozom (15) Péter hozzá szólásához.

Minden biblia író, ahogy Noé életét is, úgy Jónás életét, és tetteit, annak következményeit, hitelesnek és példa értékűnek tartották, ezért említették meg, hogy a ma élők tanuljanak és okuljanak belőle.

Legyenek ezen hűségesek utánzói a hitben, az engedelmességben és a kitartásban.

2018. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
pedig a 12-esnek igaza van, sajnos - alig maradt itt normális hívő, és azokat mindig jól lehúzzák. Ha megnézitek a kategória pontszámait, azt is láthatjátok, kik akik állandóan kérdeznek - ha nem is olyan durva a helyzet, mint a politikában ahol vannak olyanok akik 70-80 pontot szereznek "kérdésekből" (ugye mennyit kell ezért kérdezni?:) És mennek a nicsnistenezők, háromságozók, Istennnincs-de-gonoszozók, a katolikusokat támadók, a hívőket birkázók - és teljesen fölösleges lassan a gyakorival foglalkozni. Zuhan lefele minden. Szerencsére Istent ez azért nem érinti.
2018. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
#19, igaza van a #12-nek, csak az a baj, hogy ő az egyik legnagyobb provokátor. :/
2018. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!