Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most haragszik rám Isten?...

Most haragszik rám Isten? Nagyon nagy hibát követtem el? Csak hozzáértő keresztények válaszát várom!

Figyelt kérdés

Tehát 15 éves vagyok,keresztény (nem vallásos) újjá vagyok születve, imádom az Urat, neki szentelem az életemet.

Na már most, Ámor nyila eltalált, s beleszerettem egy fiúba. Ő rendkívül okos, jól bánik velem, viszont ateista mint a föld, nem akar megváltozni, már a családja is ateista, így hát ő is azokat az elveket vallja,meg hogy szerinte nem lehet biztosra tudni mert van sokféle vallás, pl iszlám meg a többi, s hogy akkor ki tudja kinek van igaza..

Másrészt meg eddig kàromolta Istent.. De miattam ezzel leállt (most ,,csak'' olyakat mond hogy b meg, stb, úgymond ,,általános'' csúnya szavakat:--) )

Szeret engem, mint említettem miattam nem is káromolja az Urat mert tudja hogy engem zavar. Imádkoztam érte hogy érintse meg az Úr a lelkét..

Vajon haragszik rám Isten amiatt hogy vele vagyok? Én ugyanúgy gyakorlom a hitemet, ateistává biztos nem válok,az életemet adnám a hitemért, de ő.. Nem fog megbüntetni ezért az Úr? Szeretném ha nem csinálna viccet senki a kérdésemből,tényleg félek emiatt.

Üdv, egy aggódó keresztény 15 éves lány



2018. máj. 30. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne dőlj be a sztenderd nyugati istenkép visszásságainak. Isten nem egy kukkoló öregember odafent a felhők közt, előtte sok szivatógombbal. Isten ennél mélyebb, sokkal mélyebb, ahogy az erkölcsi kérdések is. Nem arról szól az egész, hogy Isten "jahj de haragszik most rám", megbüntet kőkeményen minden apróságért. Isten nem szadista, nem kegyetlen. A mindenért büntető-haragvó Isten képe sokakat taszított már szellemi sötétségbe, fosztotta meg őket lelki egészségüktől, sőt hajszolt nagyon mély depresszív állapotokba, akár az öngyilkosságig.(Arról nem is beszélve, hogy eléggé primitív ez az istenábrázolás.) Én a helyedben revizionálnám istenképemet, tapasztalatok és olvasmányélmények gyűjtésével, látókörtágítással. Nem akarlak kitéríteni a hitedből, de óvatosnak kell lenni. Isten felé közeledni egy élet munkája, és még az is kevés. Másfelől pedig, a srácnak szabad akarata van, Isten és az ő viszonyát nem neked kell megoldanod. Nem szabad önmagunkat Isten helyébe vizionálni. Sok prédikátor, pásztor, pap és vallásos ember hirdeti, hogy ők azt mondják, amit Isten akar. Valójában pedig fordítva van, saját akaratukat, hiányállapotaikat, komplexusaikat vetítik Istenbe, önmagukból gyártanak "Istent", amit aztán kiprojektálnak a felhők közé és ezen jogon erkölcscsőszködnek, oktatnak ki más embereket, vagy még rosszabb. Nem azt mondják, amit Isten akar, hanem Istennel mondatják ki saját akaratukat, az Ő szájába adják saját egojuk káoszát.
2018. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Metionin ***** válasza:
41%

Számomra csak az hihetetlen, hogy egy mai 15 éves agyát is át lehet mosni ezekkel a vallásos maszlagokkal...életedet adnád a hitedért? durva! na de mindegy, nem erről szól a kérdés csak meglepő.


A fiú csak egy józan gondolkodó, nem neveltek bele vallásos dolgokat, nem hisz, ennyi. Az hogy szokott káromkodni, nem bűn, bár istenes káromkodásokat mondani szerintem sem illik. Én is ateista vagyok de ha valaki vallásos, tiszteletben tartom és nem fogom előtte pont azokat a káromkodásokat használni, amiben az istene szerepel.


Nem tudom, hogy pontosan milyen felekezetet követsz de a legtöbb úgy írja le istent, hogy jóságos és megbocsátó. Miért büntetne meg téged azért mert a fiúd használja a bmeg szót? A másik meg hogy amilyen elfoglalt lehet, majd biztosan azért büntetget mert egy pár évig tartó harmatos tiniszerelemben az egyik fél nem hisz benne. Szóval no para, nem hiszem hogy ez akkora bűn lenne. Az imádkozásról meg annyit, hogy ha a fiú nem akar vallásos lenni és nem hisz, akkor ne ajánlgasd te az ő lelkét sehová. Ha hinni akar, majd hisz magától, ha meg nem akkor nem.

2018. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Engedelmeddel, én is válaszolok, még ha nem is látsz szívesen... pedig lehet épp velünk kellene pár szót váltanod.

Szokták volt mondani: "Hallgattassék meg a másik fél is!"


Ahogyan Te írod: "ateistává biztos nem válok", na ő pont így nem fog hívővé. Ha ezt megérted, és mivel megértetted, elfogadod, akkor van értelme továbbgondolnod vele az életed.

2018. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
22%

ISTEN MINDÍG TUDJA MIT CSELEKSZIK.

EZ SEM VÉLETLENÜL TÖRTÉNT VELED.


5 Évvel ezelőtt jöttem össze ateista párommal,aki hasonlóan csúnyán beszélt a kapcsolatunk elején.


Azóta született egy gyönyörű kislányunk aki most 1 éves.


Én nem bújtam az elfogult vélemények mögé.

Az idő múlásával párom nem mondhatnám azt hogy hívő lett , de ő is el kezdte kutatni Istent. Én ekkor pár év után döbbentem rá hogy ez volt Isten terve, hogy el kezdje kutatni őt, elinduljon az élet útján.


EZT AZÉRT ÍRTAM LE HOGY TE IS LÁSD EZÉRT KAPTAM AZ ÚRTÓL MIND EZT, MERT EZ VOLT A TERVE.

HIÁBA A SOK BÖLCS VÉLEMÉNY SENKI DE SENKI NEM FOGJA TUDNI MEGMONDANI MI ISTEN TERVE.


Nem hinném hogy rám ezért haragudott volna.

Biztos hogy nem haragszik rád.

CSAK ELŐRE BÁTRAN , JÓ LESZ MINDEN

2018. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Kedves utolsó, azóta ugyanez történt velünk! :) A párom elkezdte keresni Istent,szokott imádkozni, elismeri hogy ő van!! ☺
2018. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Bocsi, én vagyok a kérdező csak nem enged belépni a fiókomba amiről feltettem a kérdést, s megfeledkeztem hogy ez a másik fiókom, a felettem lévő választ én írtam.
2018. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Keresztény de nem vallásos... Döntsd már elhogy mi vagy.
2020. ápr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!