Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi utal arra hogy Isten...

Mi utal arra hogy Isten létezik/nem létezik? De főképp, miért utal arra?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak véleményt kérek, hogy szerinted létezik vagy sem, hanem valami tényleges indokot és érvet, ami ezt igazolja.
2018. máj. 30. 20:01
1 2 3 4
 1/35 Alain Delon ***** válasza:
Lehet, hogy ez nem lesz szép vita.
2018. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ahhoz, hogy erről megbizonyosodjunk, Jézust kell megvizsgálnunk, elvégre ő magát Istennek mondta, az Atyával egynek nevezte magàt. Vajon az, akinek mondta magát? A feltámadás valóban megtörtént? Elvégre a feltámadás ténye az, amin az egész kereszténység áll, vagy bukik.

Íme, egy ateista oknyomozó újságíró kutatása, aminek a végére megváltozott az illető véleménye:

[link]

2018. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%

William Rees-Mogg író:

"A legnagyobb baklövés olyan érvvel előhozakodni, hogy ami tudományosan nem bizonyítható, az nem is létezik. "


Arra a kérdésre, hogy hogyan születik a kisbaba, bizonyítékokkal megerősített, vitathatatlan választ tudunk adni. Életet csak élő adhat.

Shapiro professzor kijelenti:„egyetlen tanulmány sem szól arról, hogy szikráztatással végzett kísérlet során bármilyen nukleotidot is elő tudtak volna állítani, vagy hogy meteoritok elemzésekor találtak volna nukleotidokat”.3 Továbbá azt mondja, hogy annak az esélye, hogy egy önmaga lemásolására képes RNS-molekula csak úgy összeálljon egy vegyi építőelemekből álló tavacskában, „annyira elenyészően kicsi, hogy ha ez akár egyszer is megtörténne valahol a látható világegyetemben, azt egy nagy adag szerencsének kellene betudni”

És mit mondhatunk a fehérjemolekulákról? Egy fehérje állhat 50, de akár több ezer aminosavból is, melyek szigorúan meghatározott sorrendben kapcsolódnak egymáshoz. Egy átlagos fehérje egy „egyszerű” sejtben 200 aminosavat tartalmaz, de még az ilyen sejtekben is több ezer fajta fehérje található.

A számítások szerint annak a valószínűsége, hogy egyetlen, mindössze 100 aminosavból álló fehérje valaha is létrejöjjön véletlenszerűen a földön, körülbelül egy az egybilliárdhoz.

2018. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#2

Na és mi van akkor, ha Isten létezik, csak épp nem úgy, ahogy a Biblia írja?


#3

A kérdésre válaszolj, légy szíves!

2018. máj. 30. 20:43
 5/35 anonim ***** válasza:

Üdv. Most nem szeretném boncolni azt a részt, hogy Isten személyében a Biblia Istenéről, vagy más hitvilág Istenéről beszélünk, tehát rá is térek a kérdés azon részére, "Mi utal arra, hogy Isten létezik/ nem létezik?"


Véleményem szerint a lélek. Bár a tudomány a mai napig nem fogadja el, a lélek létezését, mégis önmagával ellentmondásba kerül, mivel vannak tudományon alapuló szakmák, mint pl a pszichológia ahol tulajdonképpen lelki bajokról beszélneka szakemberek. Számomra a lélek valamilyen formában mindenképpen rámutat Isten létezésére, vagy valamiféle érthetetlen energia létezésére. Én pontosan tudom, amikor a lelkem sérült, avagy éppen felemelkedett állapotban van. Az intellektuális, értelmi, testi reakcióimat, teljesen eltudom különíteni a lélekben zajlóaktól, így számomra bizonyos, hogy a kérdésre akkor úgy válaszoljak, hogy Isten létezik. Számomra ez a válasz, de még ezzel kapcsolatban azért sok minden megválaszolatlan, és érthetetlen számomra.

2018. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#5

A lélekkel az a baj, hogy bár sokan szerették volna, eddig még senki nem tudta bizonyítani, hogy ilyesmi létezik. A tudománynak is ez a gondja vele, hogy ha valaminek a létezését senki nem tudja kimutatni, azt értelemszerűen vizsgálni sem lehet, tehát a tudonány nem tud vele mit kezdeni.

A lelki probléma kifejezés pedig elég megtévesztő, mert sokan egész mást értenek a lélek alatt. Mentális, pszichikai problémákkal foglalkozik, ez így azért egyértelműbb.

2018. máj. 30. 20:56
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

#3 Teljesen igaz amit irsz, csak epp senki sem mondta, hogy az RNS vagy barmely feherje csak ugy sajat magatol hirtelen osszeallt. Ja de, megis, az mondott ilyet, akinek halovany lila goze sincs sem a biologiarol, sem a jelenlegi vagy multbeli kutatasokrol vagy azok eredmenyeirol. Krealt maganak egy szalmababot, es azt csepeli eszetlenul, te meg jo barany modjara - ugyancsak eszetlenul es hozzaertes hianyaban - szajkozod ezt a szamolgatos okorseget.


Kerdezo, nem tudom, hogy letezik-e isten, en eddig a vilagon semmi nyomat nem tapasztaltam soha eletemben. Abban viszont biztos vagyok, hogy a keresztenyek istenkepe kitalacio, mert ennyire ellentmondasos isten nemhogy teremteni, de meg letezni is keptelen lenne.

Ha viszont megis letezik, akkor tuti hogy koze sincs ahhoz, amilyennek az ide irkalo keresztenyek tobbsege tartja.

2018. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem létezik. Ha létezne, akkor ma is lennének olyan elképesztő, lenyűgöző megnyilvánulások, mint régebben voltak.
2018. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%

Isten - így, nagy betűvel - nem létezik, ez 100%

Leírtam már sokszor, hogy miért, és nem írom le többször, mert sajnos a fanatikusok mindig lepontozzák, én meg nem vagyok mazohista.

Más istenek esetleg létezhetnek, bár semmi sem utal rájuk.

2018. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
17%

3-as vagyok.

Utaltam, hogy élő csak élőtől származhat.

Tudományos téren is bizonyított, hogy az élethez szükséges anyagok, és azok rendszerezett összeállása, nem a véletlen műve.

Ennél fogva, létezik Isten, minden élőnek a forrása.


Hogy ez miért nem a kérdésre válasz, azt nem értem?

2018. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!