Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a katolikus és...

Mi a különbség a katolikus és a baptista vallás között?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A katolikusok keresztelnek babakorban, a baptisták csak felnőttként, mert ők a hitvalló keresztséget támogatják. Ha valaki felnőttként betér a baptistákhoz, de mar babakorban megkeresztelték más felekezetnél, akkor újrakeresztelik. A katolikus keresztelésnel meghintik az illető fejét vízzel, míg a baptistáknál egy kádban bemerítkeznek.

Talán ez a legszembetűnőbb, egyébként a baptista felekezet más szempontokból hasonló a többi protestáns felekezethez, tehát, azt vallják, hogy az üdvözült lelkek nem tudnak közbenjárni értünk, a katolikusok szerint igen, ők nem tisztelik Máriát és a szenteket, míg a katolikusok igen, a baptisták nem hisznek a tisztítótűzben, míg a katolikusok igen. A katolikusok a Biblia mellett az apostoli hagyományt is elfogadják, a baptisták pedig egyedül a Szentírást fogadják el.


Amiben közös a katolikus és a baptista:

Hisznek a Szentháromságban, vallják Jézus istenségét, hiszik, hogy Jézus a kereszthalála árán megváltott minket, hiszik, hogy a Biblia igaz, és hogy a Bibliába a kinyilatkoztatás.

2018. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Még 1-est kiegészíteném azzal, hogy a katolikusoknál 7 szentség, a protestánsoknál meg 2 (keresztség és Úrvacsora).

Az Úrvacsora az a katolikus áldozásnak az ekvivalense. Annyi a különbség, hogy a protestánsok nem vallják hogy a kenyér és a bor átváltozik Jézus testévé.

A felnőttkeresztség pedig egy kifejezetten baptista szokás, amint azt egyeske leírta. Konkréten ez az, ami megkülönbözteti őket minden más egyháztól!

2018. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem titok ,miért kérdezed?

Alapjaiban érdekel ,vagy csak általánosan?

2018. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves hármas, nem tudom, hogy nekem akartad-e írni, de válaszolok rá.

"Ha nem titok, miért kérdezed?" én ezt nem tudom értelmezni, azért kérdezem mert nem tudtam (az első felére még mindig nem jöttem rá).

A kettő közötti különbség érdekelt ennyi, ha tudsz esetleg olyat amit az előtted lévő két válaszoló nem írt le, akkor kérlek oszd meg velem/velünk!

2018. jún. 4. 00:42
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Alapvetően az a különbség, hogy a római katolikus keresztség érvénytelen Isten szemében, a baptista bemerítkezés pedig érvényes. A pünkösdi gyülekezetek is a fellnőttkori, hit által történő bemerítkezést alkalmazzák, amit Isten meg szokott pecsételni a Szent Szellemével/Lelkével.
2018. jún. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

A katolocizmus,egy elferdült,kevert vallás.Keveredik benne az Ószövetség,az Újszövetség,és a pogány bálvány valások.


A babtizmus nem vallás!! Azon hívő keresztyén embereket nevezik így akik Jézus Krisztus után főleg a bemerítést hangsújozzák.


A katólicizmusban ,vagy katólikus vallásban a jó cselekedetekre helyezik a hangsúlyt.

Máriát,már szinte Istenként tisztelik,nagyon sok mindenben eltérnek a Biblia igazságaitol.


A babtisták,komolyan veszik a Bibliát,Jézust mint megváltót hírdetik,aki meghalt a bűneinkért.


A katólikusoknál sok sok,közbenjáró szent van.


A Bibliában ,és a babtistáknál csak egy közbenjáró van ,Jézus Krisztus.


Kedves kérdező,ezt még reggelig folytathatnám...

Ezért kérdeztem ,hogy menyire érdekel a téma?(bocsi)

2018. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na akkor 6-os :D, köszi és ha tudnál még ilyeneket akkor azt írd le légyszi, akár részletesen is, jobban belenyúlva ;)
2018. jún. 4. 16:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#5, én az első hozzászóló vagyok, és katolikus. Simán tudtam tárgyilagosan válaszolni a kérdésre úgy, hogy nem sértegetem a másik felet, neked is mehetett volna. Krisztusban mind testvérek vagyunk, nem kell veszekedni.


#6 nem létezik olyan, hogy babtista, de olyan sem, hogy katólikus.


"A katolocizmus,egy elferdült,kevert vallás.Keveredik benne az Ószövetség,az Újszövetség,és a pogány bálvány valások."

Ez nem igaz, ne állíts rólunk hazugságot, légy szíves, a leghatározottabb módon elutasítunk minden pogány vallást.


"A babtizmus nem vallás!! Azon hívő keresztyén embereket nevezik így akik Jézus Krisztus után főleg a bemerítést hangsújozzák."

Gondolom a Magyarországi Baptista Egyházra gondolt a kérdező.


"A katólicizmusban ,vagy katólikus vallásban a jó cselekedetekre helyezik a hangsúlyt."

A hit cselekedetek nélkül halott. De ez nem jelenti azt, hogy számunkra a hit ne lenne fontos. Nagyon fontos számunkra a hit, az elsődleges, de a hit gyümölcsei a cselekedetek is. Törekedni kell arra, hogy úgy éljünk, ahogy Jézus tanította.



"Máriát,már szinte Istenként tisztelik,nagyon sok mindenben eltérnek a Biblia igazságaitol."

Máriát nem tiszteljük Istenként, Máriát úgy tiszteljük, mint a Megváltó Édesanyját, szerintünk kijár neki a tisztelet, de természetesen egyedül az Istent imádjuk. A Biblia igazságaitól nem tértünk el.


"A babtisták,komolyan veszik a Bibliát,Jézust mint megváltót hírdetik,aki meghalt a bűneinkért."

A katolikusok is komolyan veszik a Bibliát, és mi is a Megvaltót hirdetjük, aki meghalt a bűneinkért.


"A katólikusoknál sok sok,közbenjáró szent van.


A Bibliában ,és a babtistáknál csak egy közbenjáró van ,Jézus Krisztus."

Mit értünk közbenjáró alatt? Mert közbenjárásnak nevezzük azt is, hogy mi itt a földi életben imádkozunk egymásért. A szentek is csak olyan értelemben közbenjárók, ahogy mi is azok vagyunk. Mi amikor a szenteket kérjük, csak azt kérjük, hogy imádkozzanak értünk, ahogyan téged, vagy más embert is megkérhetlek erre. :) Hitünk szerint az üdvözült lelkek is az egyházhoz tartoznak, és hallják a kéréseinket, es imádkoznak értünk.


Nem tudom, hogy tudatosan ferdítesz-e, vagy csak te is ezeket a tévhiteket hallottad, szeretném az utóbbit hinni. De nyugodtan utána lehet ám nézni, miben hiszünk valójában. Azt hisszük, ami a Bibliában le van írva, plusz a Katekizmusban benne van minden hittételünk, ez online elérhető, még androidos applikáció is van, nyugodtan utánanézhetsz annak, miket is vallunk mi. :)

2018. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ha tehetitek ,szerezzétek be e könyvet.

2018. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9, ez egy hazug gyűlöletpropaganda, es a szerző is visszavonta, sőt, megírta a saját könyve cáfolatát. 😅
2018. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!