Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem tudok szivbol, szeretet...

Ha nem tudok szivbol, szeretettel imadkozni, akkor is hatasos az imam?

Figyelt kérdés

2018. jún. 7. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem tudom a választ, de én is ugyanígy vagyok. :/
2018. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Isten nem olyan, hogy csalódni lehet benne! Engedd magad csiszolni általa, és nem fogsz neheztelni. Adj hálát azért amid van (pl. nem háborús övezetben élsz, tudsz járni, látni, nem éhezel - feltételezem ezeket).
2018. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Miota ratalaltam erre az oldalra,halasabb vagyok.


[link]

2018. jún. 9. 16:00
 14/18 anonim ***** válasza:
2018. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13 Kérdező, igen ezt hívják "teodicea" problémának. Ha Isten jó, hogy lehet ennyi szörnyűség és szenvedés a világban.


A keresztény tanítás választ ad jelen világban a rossz problémájára, ti. Sátán fellázadt Isten ellen, s az embert hazugsággal magával rántotta.


A szabad akarat sajnos gonoszságra való szabad akaratot is jelent. Hogy az extrém szenvedést átélők hogy élik meg, van e valami olyan tényező, ami enyhíti ilyenkor a szenvedést nem tudjuk. Például hallottam róla, hogy ilyenkor a lélek elhagyja a testet és kívülről látja magát az illető.

2018. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor Isten gondviselése már ezen életben megmutatkozik a benne hívők iránt, tapasztalat. Ez nem jelenti azt, hogy hívő emberekkel nem történnek tragédiák, Pl. Joni Erickson 17 évesen tóba ugrás közben kitörte a nyakát és lebénult nyaktól lefelé, önéletrajzikönyv is született életéről.
2018. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15

Bizom benne en is,hogy a lelek elhagyja a testet,mert ez szornyu!

Jonit ketszer is kiolvastam :)

2018. jún. 10. 13:43
 18/18 anonim ***** válasza:

És bizakodásra ad okot a jövőkép:


2 Pét 3,13

De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


Zsolt.

37,10 Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

37,11 A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.

2018. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!