Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pogányság és kereszténység...

Pogányság és kereszténység egy helyen?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten neopogányok vagyunk, ennek megfelelően éljük az éltünket. A szüleink ellenben katolikusak és tartják is a vallásukat. A rokonság is keresztény. Tervezzük az esküvőnket, természetesen nem egyházi esküvőnk lesz, hanem polgári, majd a többi része a mi vallásunknak megfelelő elemekből lesz felépítve. Gondoljátok, hogy lehet valami gond, kellemetlenül éreznék magukat a vendégek? Egyáltalán érdemes meghívni mindenkit vagy szűk körben lenne ez jobb? Tartok az esetleges vitáktól, mert nem szeretném, ha sátánistának bályegeznek ismét a rokonok.

2018. jún. 8. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a vallásotok szerinti szertartást csináljátok csak a baráti körötökben. A köznapokban tök normálisnak látszó keresztény vallásosok közül is tutira kiakadnak ettől páran.
2018. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Khmn, mit értesz te a neopogány alatt?
2018. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Az egy ösvény vallások, mint a kereszténység, az iszlám, nem tűrnek semmiféle kompromisszumot más vallásokkal, hitvilágokkal, még akkor sem, ha néhányan ezt most már bele szeretnék erőltetni.


Ebből következik, hogy egy keresztény legfeljebb rövidtávú toleranciát gyakorolhat egy pogány hitvilágúval szemben, viszont közöskodni semmiképpen nem közösködhet vele. Mivel a kereszténység már több tízezer felekezetre bontható, így vannak, akik abszolúlt nem foglalkoznak azzal, hogy például egy pogány szertartású esküvőn vesznek részt, de vannak, akik egyértelműen visszautasítják a meghívást.


Én nem vagyok keresztény, csak ismerem a Bibliában leírtakat. Az biztos, hogy egy önátadott keresztény, semmifélem módon nem vehetne részt, egy pogány elemekell átitatott esküvőn.


Én azt gondolom, jobb a békesség, és ha az esküvő az általad leírt, "neopogány" tematika szerint lesz felépítve, akkor érdemes előzetes információkat szerezni azoktól, akiket meghívnátok, a félreértések elkerülése végett.

2018. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Én pogány vagyok, férjemet megkeresztelték csecsemőként, tehát katolikus, de nem gyakorolja a vallást.

De mi a fene az a neopogány????


ÉS milyen elemek vannak egy neopogány esküvőn???

2018. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%
Mivel egy olyan színjátékba kényszerítenétek szegény szülőket és rokonokat, ami teljességgel ellenkezik az ő hitükkel, ezért bizonyára kellemetlen lenne nekik. Hogy sátánistának bélyegeznek-e a rokonok, az azon múlik, hogy a színjátékba milyen elemeket emeltek bele. Például ha feláldozott állat vérével hintitek meg magatokat, ahogy több pogány népnél is elterjedt volt, akkor valószínűleg annak fognak titeket bélyegezni.
2018. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

NE! NE! semmiképp ne hívjátok meg a butuska - ökörke szüleiteket, akik felneveltek, taníttattak, akik valószínű végig dolgozták az életüket, szenvedtek az átkozott rohadt vallásellenes légkörben, dicsőítették az elnyomó szovjeteket és közben a Lenin kép alatt üldögélve, november 7-ét ünnepelve titokban megdöbbenve találták meg magukban a tiszta fényt, a Világ Világosságát, melyről az a butuska Ács Fia beszélt, hogy bennük van...

és elvarázsoltságukban nem jöttek rá, hogy milyen nagyszerű fantasztikus és modern dolog newpogánynak, neopagan-nak lenni! öö.. mi is az? de mindegy is! nagyszerű és lélekemelő lehet!

Sok boldogságot az ifjú párnak!

[link]

2018. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hogy konkrét legyek wiccaról beszélek, és igen, ez újpogány vallás vagy neopogány, ahogy tetszik.

Állatot semmiképp nem áldoznánk, vegánok vagyunk, minden ilyesmi távol áll tőlem.

Arról meg nem beszéltem, hogy nem hívnánk meg a szüleinket, mert természetesen igen, hiszen ők tisztában vannak azzal, hogy különböző a vallásunk és elfogadják, a rokonságról beszéltem. Nos, ők nem ilyenek.

Másrészt,kedves utolsó, ha kevesebb iróniával fogalmaznál, na az lenne felemelő. A kérdésem nem arra vonatkozott, hogy ki mit gondol más ember hitéről, nem is szeretnék iléyen irányba kitérni. Ennyi erővel megtarthatod magadnak a kívánságod, mert nincs szükségem iróniával túlfűtött kívánságokra. Tiszta szerencsére vallásszabaság van és nem kell Ács Fiak vallását követnem, mert belekényszeríteni senki nem tud. Nem azért tettem fel a kérdésem, hogy a hitem szapulják!

2018. jún. 8. 16:44
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

#5-ös vagyok.


"Állatot semmiképp nem áldoznánk, vegánok vagyunk, minden ilyesmi távol áll tőlem."


Ezért írtam, hogy felesleges az ilyen színjáték. Függetlenül attól, hogy a házasség két főszereplője a férj és feleség, bizony a családról is szól. Ha vannak ilyen neopogány hippi haverok, akkor tartsátok meg velük a fura szertartást külön, kár az ilyenbe belerángatni a családot. A rokonsággal pedig ünnepeljétek meg hagyományos/normális módon. Minek kelteni a feszültséget.

2018. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Na, ennek fényében a következőt ajánlom: sima polgári esküvő, utána lagzi.

Majd mondjuk másnap a "vallásos része", szűkebb körben.

Így a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

2018. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

A wicca egy XX. századi pszeudo-keresztény kitaláció, aminek az égvilágon semmi köze nincsen Európa őshonos vallásaihoz.


Abban ugyan egyetértek, hogy a "pogány" szó keresztény, pejoratív értelmében valóban azok vagytok; babonás, tanulatlan bálványimádók.


Egy pillanatig még azt hittem, hogy tényleg valamilyen európai vallást próbáltok követni...

2018. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!