Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kevés Jehova tanúinál a...

KZitus kérdése:

Miért kevés Jehova tanúinál a válás?

Figyelt kérdés

Van, hiszen Krisztus a paráznaságot nevezi meg az egyetlen okot a válásra.

Nincsen náluk alkoholizmus miatt szétment házasok, családon belüli erőszak, nem veszi el tőlük a gyámügy a gyermekekek....

Mi lehet ennek az oka?, titka?



2018. jún. 11. 15:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9-es hsz


olvasd figyelmesebben a kérdés allatt is....

2018. aug. 28. 20:49
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez most komoly, hogy Jehova Tanújaként a NEM tanúkat kérdezed erről??

Te élsz ebben a közösségben, neked kell tudnod a választ.

2018. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mutass egy hivatalos ksh statisztikát, hogy alá tudd támasztani az állításod.
2018. szept. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet ennek az oka?, titka?Kedves Zita!


Szerintem a félelem az oka,féltek Jehovátol,hogy megbüntet ha rosszat tesztek.Gondolok itt az áldás és átok mondásokra,Mózes könyvéböl. Vagy ahogy Malakiásnál olvassuk:

Továbbá ezt teszitek: könnyel öntözitek az ÚR oltárát, sírtok és sóhajtoztok, mert nem tekint már az áldozatra, és nem fogadja kegyelmesen tőletek. 14Ezt kérdezitek: Miért nem? – Azért, mert az ÚR a tanúja annak, hogy hűtlen lettél ahhoz, akit ifjúkorodban feleségül vettél, pedig ő a társad, a feleséged, akivel szövetség köt össze. 15Egy ember se tesz ilyet, akiben maradt még lélek. De mire is törekszik az ember? Arra, hogy utódot kapjon Istentől. Vigyázzatok azért magatokra, és ne legyetek hűtlenek ahhoz, akit ifjúkorotokban feleségül vettetek! 16Gyűlölöm azt, aki elválik feleségétől – mondja az ÚR, Izráel Istene –, mert erőszak tapad a ruhájához – mondja a Seregek URa. Vigyázzatok magatokra, ne legyetek hűtlenek!


A titok egyszerűen a törvény betartásához való ragaszkodás,mert ti,kedves tanúk nem kegyelem alatt éltek hanem a törvény alatt.

Evvel nem azt mondom hogy nem számít a törvény,hanem azt ,hogy Isten ,vagy Jehova nem azért fogad el gyermekének,mert betartod a törvényt ,hanem Jézus Krisztusért.


Nagyon sok embert ismerek akik,még csak Isten ben sem hisznek,és szép családi életet élnek,nem isznak,nem verekednek,stb..és ??? akkor ???de mivan a bűnnel az ember életében,amit csak Jézus Krisztus tudott lerendezni a kereszten,vagy kínkarón?

2018. szept. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves KZitus!

Én nem az interneten olvastam, én személyesen beszéltem olyan ex Tanúval aki hosszú éveken át élt bántalmazott feleségként és a gyülekezettől semmilyen segítséget nem kapott. A vének még arra sem voltak hajlandóak, hogy elbeszélgessenek az erőszakos férjjel, aki ugyan csak Tanú volt.

2018. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én meg még mindig várom róla a hivatalos statisztikát, amire a kérdést alapoztad. Ha nincs, akkor ez egy hazugság és te valótlant állítasz. Szóval?
2018. szept. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

KZitus! Ez a kérdés reklám fogás lenne? Neked hiába tetszik a gyülekezeted,attól még az nem lesz igaz.Mert az igazság Jézus Krisztusban van.

A Krisztus követőit jellemzi az amit felsoroltál ,és nem a +Jehova tanúi+ egyesületet.

2018. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!