Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán miért lázadt fel Isten...

Sátán miért lázadt fel Isten ellen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, Isten eleve gonosznak szánta, hogy legyen kihez képest jónak lennie? Vagy a körülményeit teremtette elfogadhatatlanná, és ez ellen lázadt végül? Mit mond erről a kereszténység?
2018. jún. 13. 15:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Sokan úgy gondolják, hogy Sátán lázadásának az lehetett az oka, hogy már eleve volt benne valami nem tökéletes, valami mákszemnyi, morzsányi gonoszság, vagy legalábbis torz gondolat. Vagy ha ez nem is, de legalább valami „hiánynak” kellett lennie benne.


Jézus azonban azt mondta róla, hogy ő „nem állt meg az igazságban”. Ez magában foglalja azt az állítást, hogy a kezdet kezdetén ő is az „igazságban volt”. Ő sem került ki Isten kezéből kevésbé tökéletesen, mint a többi teremtmény. Ezékiel próféta így szól róla: „Te voltál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben... ama napon, melyen teremtettél” (Ezékiel 28,12–13). Ésaiás próféta is „fényes csillagnak, hajnal fiának” nevezi őt (Ésaiás 14,12).


A Biblia szerint ennek az angyalfejedelemnek semmi oka nem volt arra, hogy Teremtőjével szembeforduljon. Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának. A bűn eredetére lehetetlen olyan magyarázatot találni, ami megindokolná létezését. A bűn titokzatos, érthetetlen, mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni.


Üdv. Péter

2018. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:

De várj, ha Sátán olyannak lett teremtve hogy ok nélkül tegyen gonoszságokat, akkor ő végülis csak áldozat, nem?

Hisz ez alapján ő nem tehet róla hogy gonosz, nincs rá oka hogy az legyen, egyszerűen csak az.

2018. jún. 13. 16:44
 3/61 anonim ***** válasza:

Én úgy hiszem, hogy az emberek iránti irígységből lázadt fel Isten ellen.

Bár erről nem ír nagyon a Szentírás.

2018. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
0%

Húha.



Ok nélkül gonoszságot tenni, miért áldozat?

Ahogy Péter idézte Isten szavából, hogy tökéletes volt, igazságban állt, és mindene meg volt. Miért áldozat az, aki elégedetlen. Isten senkinek a sorsát nem határozza meg előre. Mert Ő tiszteletben tartja a Szabad akaratot.

Ez az angyal, saját szándékából önként követte el, és nem előre így döntöttek felőle.

Ádáméknak is meg volt mindene, de Többet akartak. Azonban kérdezem Én, áldozat-e az, aki olyasmire vágyik ami számára elérhetetlen, és felesleges?

Semmiben nem szenvedtek hiányt, és boldogok voltak.


Ez olyan mint amikor a gyermeked, veled akar egyenlő lenni, sőt, feletted akar állni, és helyetted is dönteni.

2018. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

"Ok nélkül gonoszságot tenni, miért áldozat?"

Ha nincs okod rá hogy megtegyél valamit, egyszerűen csak teszed, mert ilyen vagy, akkor a hibás az, aki megalkotott téged.

2018. jún. 13. 17:20
 6/61 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem érted azt amit írtunk.


Nem volt benne hiba, mert akkor Isten nem jelenti ki, hogy tökéletes volt, és igazságos. Ő épp ezért tökéletesen vétkezett, nem úgy mint mi, akik örököltük a bűnre való hajlamot.

Isten megszemlélte a saját munkáját, és nem talált benne semmi hibát.

A hiba ez egyén gondolkodásában keletkezett, nem akart Isten vezetése alatt élni, hanem Ő maga Isten akart lenni. Irigyelte az Istennek járó tiszteletet, és magának akarta. Ezért addig gondolkodott ennek a megszerzésén, amíg, kitalálta, hogyan lehet ezt megkaparintani.


A Tolvaj sem tolvajnak születik, hanem azzá válik, ha olyasmin gondolkodik ami nem illeti meg.

S ha nem hessegeti el ezt a gondolatot, az tervet szül, és ha megvalósítja, bűnt követ el. Ezt saját döntése miatt tette, nem azért mert így tervezték, vagy hogy a szülei tolvajságának az áldozata, örökölve azt....

2018. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:

#6

Ezek nagy részét melyik bibliai igékre támaszkodva írtad? Például hol írja a Biblia, hogy a sátán Isten akart lenni? Hiszen ha teljesen tökéletes volt (amit én kétlek), akkor tudna kellett, hogy a teremtményből sosem lehet teremtő.

2018. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

De, értem amit írsz, csak rámutatok hogy hibás a gondolatmenet. Ha Sátán tökéletes lett volna, akkor nem lett volna gonosz. Kivéve ha eleve arra lett teremtve, hogy gonosz legyen.

Ha viszont nem az volt a cél, hogy a Sátán majd később fellázadjon, és mégis megtette, ez meg azt jelenti hogy hibás volt a teremtés, hiszen Isten nem tudta olyannak teremteni Sátánt, amilyennek szerette volna.

2018. jún. 13. 17:44
 9/61 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy értem, Isten eleve gonosznak szánta, hogy legyen kihez képest jónak lennie?"

Nem eleve, de ugye tudott róla, hogy az lesz.


"Vagy a körülményeit teremtette elfogadhatatlanná, és ez ellen lázadt végül?"

Pontosan!

Nézd csak meg Jézus szerepét, hogy mit csinált a teremtésben, és utána.

Ugyanakkor nézd meg a sátánt, aki alig-alig volt kisebb Jézusnál... és nézd meg az ő szerepét.

Ég és föld a különbség.

Ez bárkit kikészített volna nagyon hamar. Ehhez képest még elég sokáig bírta, mert volt egy hobbija is.

2018. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
37%

Úgy gondolom, sátán nem lázadt fel. Ézsaiástól idézett rész nem sátánról szól!

Ézsaiás 14

4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz…


Ahogy nem sátánról szól Ezékiel sem:

Ezékiel 28

2. Embernek fia! mondjad Tírus fejedelmének…


A Bibliában nincs arról szó, hogy a sátán egyfajta világosságot, értelmet, fényt hozó lenne. Ő hazugságot hoz, fényt nem. Márpedig ami nem valós, az sötét. Lehet fényesen tálalni, de attól még sötét. És nincs arról sem szó a Bibliában, hogy sátán fellázadt volna Isten ellen, felmagasztalta volna magát, vagy oltalmazó kerub lett volna. Ezek a megállapítások kiragadott, és félreértelmezett részek folytán születtek.


Sátán feladata világos lehet, ha elolvassuk Jób könyvének csak az első fejezetét.

Jób 1;10 Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől.


Sátán nem tesz semmit, ha az Úr nem mondja.

Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

2018. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!