Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha két különböző vallású...

Ha két különböző vallású ember valahogy "Isten színe előtt" szeretne megesküdni, azt hogy teheti meg?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, katolikus templomi esküvője csak annak lehet, aki meg van keresztelve. És ha csak az egyik fél van megkeresztelve? A másik fél nincs és nem is szeretne, mert buddhista például (vagy akármi más, ez csak 1 példa volt). Mégis mindketten erősen vallásosak, és Isten előtt akarnak örök hűséget fogadni. Akkor most melyik Isten előtt?! és hogyan?
2010. jún. 16. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
erre találták ki az ökumenikus szertartásokat. Tehát mindkét isten színe előtt
2010. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az Istenség ugyanaz, csak a vallások nevezik őket másképp, és más szokásokat, történeteket kerítenek köré. Vagy amikor te "istent" mondasz, nem ugyanarra a fogalomra gondolsz, mint a párod?

Szerintem egyszerűen kössetek polgári házasságot, aztán menjetek ki egycsöndes, szép helyre, ahol csak ketten lehettek, és egyszerűen szívetekből, őszintén mondjátok el az Istennek (ki-ki a magáénak), hogy szeretitek egymást, és kérjétek az áldását.

Istennek nincs külön meghívója a templomban, úgyhogy épp annyira van jelen a templomi esküvőn, mint akkor, ha azt teszitek, amit én mondtam.

2010. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, a katolikus egyház ad lehetőséget egy katolikus és egy nem keresztény egyházi esküvőjére.
2010. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy konkrét példát tudok mondani. Volt kolléganőm katolikus, egy zsidó fiúval házasodott. Katolikus templomban, katolikus pap előtt, aki a szertartás szövegébe belevette a zsidó hagyományokat is.
2010. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én olyan nőt ismerek aki katolikus és egy muzulmán férfihoz ment hozzá, külön meg volt a polgári mellett mindkét vallási szertartás.
2010. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!