Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a kedvenc szented?

Ki a kedvenc szented?

Figyelt kérdés

Elsősorban katolikusok és ortodoxok válaszait várom, protestánsok ne trollkodjátok szét a kérdést legyszi, vallási vitát sem szeretnék itt. Persze, ti is írhattok, ha van egy olyan szent, akire mégis felnéztek valamiért. :)


Több szentet is írhattok, és indokoljátok meg, hogy miért pont ők. :)



2018. jún. 17. 21:05
1 2
 1/12 kzs ***** válasza:
80%
Pál apostol.
2018. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Szent Habakukk.
2018. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1, jó választás, miért pont ő? :)


#2 komolyan, vagy csak poénkodsz? Ha az előbbi, akkor indokold meg, mért pont Habakuk kisprófétára esett a választásod. :)

2018. jún. 17. 21:34
 4/12 Szadko ***** válasza:
69%
Illír Jelevferij (az ő nevét viselem), Szent Olga és Szent Vlagyimir (a Rusz első keresztény uralkodói), Avvakum protpópa (hihetetlenül erős akaratú ember volt), Szent Pjotr (Péter, ha úgy tetszik) és Szent Fevronyija (nálunk az ő napjuk a család és a szerelmesek napja; én meg eléggé romantikus személy vagyok), Kronstadti Szent János (az ő életrajza vezetett be a keleti kereszténységbe), Aranyszájú Szent János (imádom a beszédeit), Magyar Szent Mózes (egyike az ortodoxia magyar szentjeinek).
2018. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Szent Kristóf - az életem gyakorta hasonlít ahhoz, ahogy vállára vesz egy kisgyermeket - ó könnyű lesz átvinni a folyón! - majd folyó közepe felé rettenetesen nehéz lesz - mert nem vette észre a kisgyerek a vállán a világot tartotta. A Χριστόφορος név jelentése: Krisztust hordozó

Aranyszájú Szent János - liturgiája 1500 éve változatlanul ragyog.

2018. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szent Ferenc. Azért, mert a gazdagságot, a jó módot hagyta ott Istenért.
2018. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Szent II János Pál, mert ő nem az egyház o az egész emberiség papaja volt. Csodalatos ember, aki nem képmutató, akinek volt egy eros kisugarzasa, a liturgiat melton végezte, de a hivekkel tudott vicces lenni, kozvetlen volt, aki odament az emberekhez, valtott velük par szót.
2018. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz kérdés, sok van, akiket nagyon kedvelek.

Árpádházi Szent Erzsébetet választottam bérmaszentnek, mert nagyon megfogott az élete, pedig csak 24 évet élt.

De kedvelem még Loyolai Szent Ignácot, Páduai Szent Antalt, Boldog Apor Vilmost,stb.

2018. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem Néri Szent Fülöp nagyon szimpatikus :)) és természetesen, ahogy az egyik válaszoló írta, II. János Pál :)
2018. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Szent Pió Atya
2018. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!