Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a kedvenc szented?

Ki a kedvenc szented?

Figyelt kérdés

Elsősorban katolikusok és ortodoxok válaszait várom, protestánsok ne trollkodjátok szét a kérdést legyszi, vallási vitát sem szeretnék itt. Persze, ti is írhattok, ha van egy olyan szent, akire mégis felnéztek valamiért. :)


Több szentet is írhattok, és indokoljátok meg, hogy miért pont ők. :)



2018. jún. 17. 21:05
1 2
 11/12 kzs ***** válasza:
68%

Kérdező


Az első válaszadó vagyok.

Azért írtam Pál apostolt, mert a megtérése, az élete (beleértve a hitét és kitartását is) mind-mind példa értékűek. A Bibliában az "Apostolok Cselekedetei" c. könyv legtöbbet ővele foglalkozik.

Pál írásai egyértelműen Istentől ihletettek, szentírás jelentőségűek: méltó és igaz példája a hitnek.

2018. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#4, az ortodox szenteket nem ismertem annyira, de majd utánanézek azoknak, akiket felsoroltál. :)


#6, Assisi Szent Ferenc nekem is nagy kedvencem. :)


#8, nekem is Árpádházi Szt. Erzsébet a védőszentem, bár, ha ma kellene választanom, inkább Assisi Szent Klárát választanám, de persze Erzsébettel sincs bajom, valóban példaértékű az élete.


#10, miért pont Pio atya? :)


A többiek is jókat írtak, köszönöm szépen a válaszokat. Csak kíváncsiságból kérdeztem. :)

2018. jún. 21. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!