Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten arra hív, hogy apáca...

Isten arra hív, hogy apáca legyek?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el jobban foglalkoznia kereszténységgel, Biblia olvasással és hogy hogyan gyakoroljam a kereszténységet.

28 éves vagyok és sose találtam a helyem a világban, végzettségem nincsen, mert nem tudtam mit akarok tanulni, csak azt hogy sok pénzt keressek, ezért külföldre mentem dolgozni,de elegem lett abból, hogy értelmetlen munkát csinálok és csak hajszolom a pénzt, szeretnék emberileg fejlődni.


Mindig is furinak tartottam magam, mert sose vonzottak azok a dolgok,amik másokat igen pl. az italozás, a kocsmázás, az,h divatosan nézzek ki, nem sminkelem magam, szeretek természetes és szolid lenni. 2 pasim volt eddig, úgy választottam Őket, hogy az volt a fő szempont,hogy szeressen, védjen meg,ha kell és támogasson.

Visszahúzódó, nagyon naív vagyok, nem igen szeretem a nagy társaságokat, mert nem megy a beszélgetés általános ddolgokról,azt szeretem,ha amiről beszélgetünk annak van értelme és tudjak más emberek problémáin segíteni, akár lelkiekben, akár fizikailag. Sőt, igazából engem csak az emberek problémái érdekelnek, s amióta elkezdtem olvasni a Bibliát rájöttem,hogy ezzel lehet a legtöbbet segíteni egy emberen,hogy ha a lelki üdvösség elnyeréséhez vezető úton segítjük, mert minden más múlandó, de a lelke nem mindegy, hogy hova kerül halála után.


Pár hónapja kezdtem újra "foglalkozni" a Bibliával, és érzem,hogy közelebbi kapcsolatot szeretnék kialakítani Istennel,ezért újra elkezdtem vasárnaponként járni templomba, 15 év után újra elmentem gyónni és úgy érzem ez még nem elég és jobban meg akarom ismerni Istent,mert Ő az egyedüli ,aki biztonságot tud adni és aki egyenes utat mutat. Nagyon könnyű engem elbizonytalanítani, és extrém módon tökéletességre és biztonságra törekszem az élet minden területén, és arra jöttem rá,hogy ha megerősítem a hitem és a Bibliában írtak szerint cselekszem,viselkedem,akkor lehetek abban biztos,hogy amit teszek Istennek tetsző és akkor lehetek a legnagyobb biztonságban, mert Isten szereti és megvédi az Övéit.



Nagyon szeretek minden tevékenységet,ami nyugtató és van értelme, pl szeretek kint kertészkedni, szeretek rajzolni és festeni, kerámiázni. Sose tudtam merre akarok indulni az életben (s még mindig nem tudom,pedig már 28 vagyok) csak nagyon erősen érzem, hogy segíteni akarok másokon, nagyon szeretek önkénteskedni és mikor alapítványokhoz megyek,mindig azon gondolkodom,hogyan lehetne őket jobban marketingelni, hogy az a cél,amiért ők kiállnak és tevékenykednek,még több emberhez eljusson és még többen támogassák!


Van egy barátnőm,aki nagyon vallásos és mindig Őt kérdezgetem mindenféle vallással felmerülő kérdéssel, de arra gondoltam,hogy talán egy pappal kellene beszélgetnem.

Elég elveszett vagyok és már abban sem vagyok biztos,hogy szeretnék-e családot, vagy férjet,mert sokszor erre alkalmatlannak gondolom magam,mert túl nagy felelősség egy gyerek és nagyon könnyű elrontani,lelki sérülést okozni Nekik,amiben én nem szeretnék "részt venni." De lehet,hogy csak a partneremet nem találtam még meg hozzá.


Azt tudom, hogy szeretnék közelebb kerülni Istenhez, biztonságban élni életem végéig, és karitatív,életemnek értelmet adó munkát végezni.


Ezek alapján szerintetek Isten arra hív, hogy apáca legyek?



2018. jún. 18. 09:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden apácának van "férje", nem más, mint Krisztus. Mivel az apácák Krisztusnak fogadnak örök hűséet, ezért nincs szükségük más férjre.
2018. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"A jehovisták teljes tudatlansága mindig megdöbbentő."


Sehol nem olvastam azt, Isten szavában, hogy apáca zárdákat, vagy rendeket kell létrehozni, vagy hoztak létre. Az első keresztények ugyan úgy a világban éltek férj vagy feleség nélkül, mit mások. Így kell megtartóztatni magunkat a világtól, mert akkor ki kellene mennünk abból.

Akik így élik az életüket, és valóban kitartanak mellette, azok akikről elmondható, hogy valóban ki tud tartani, hiszen Jézus se vonult el, hanem itt az emberek között tartott ki.


Biztos vagyok benne, hogy a "tartsátok magatokat tisztán a világtól" felszólítás, nem a világtól való elszigetelést jelenti, ellenben hogyan mutat példát a világban levőknek, hogy igen is lehet keresztény életet élni tisztán.


Valamint, ahogy valaki írta is, hogyan tesz eleget keresztényi kötelezettségének, a prédikáló tanítványképző munkának, a gyülekezetben való rendszeres járásnak, buzdítva a hit testvéreit.


Még Péternek és sok más első keresztényeknek, mint Akvilla, és Priscilla, voltak házastársai, és együtt élték a keresztény életet, és végezték a szolgálatot.

2018. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Az apácaság nem is a világtól való elszigeteltségről szól. A zárda szó sem igazán helytálló, inkább kolostornak nevezzük. A szerzetesnővérek élete nem abból áll, hogy ők elvonulnak a világból, és bezárkóznak. Emlékszem, valamelyik kérdésnél az egyikőtök kinti embereknek nevezte a nem jt-ket. Akkor most ki zárkozik el?


A szerzetesek együtt élnek ugyan, de nagyon sokat tesznek a világunkért, tanítanak (pl. kalocsai iskolanővérek), betegeket gyógyítanak, szegényekkel törődnek (pl. Teréz anya nővérei. Azok a rendek, akik mégis elvonultabban élnek (pl. kármeliták) ők meg az egész világunkért imádkoznak. Vannak olyanok is, akik távoli országokba mennek misszióba. Nézzetek már egy kicsit jobban. Teréz anya nővérei Indiában leprásokat gyógyítanak, a szegény, kitaszítottakkal törődnek, ti meg házakhoz csengettek be. Vajon a kettő közül melyik teszi azt, amit Krisztus kért?

2018. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 KZitus ***** válasza:
7%

Szia


Azt írod: "..kezdtem újra "foglalkozni" a Bibliával..."

Ez biztosan azt jelenti, valamilyen rendszerességgel olvasod. Nos amikor oda érsz ahhoz a részhez, "Isten arra hív, hogy apáca legyek", akkor ne tétovázz...

2018. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy óvónőnek, vagy tanárnak/tanítónak tanulj, és egy egyházi intézményben dolgozz?

Lehetne férjed, segíthetnél másokon és gyakorolhatnád a vallást.

2018. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

#14

Közvetlenül az őrtorony szervezetes rész után találod. Máskor olvasd egy kicsit tovább, és ne állj le az őrtoronyos résznél.

2018. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Először a plébánián kell érdeklődnöd, a többi majd azután jön.

Van hivatástisztázó lelkigyakorlat is, csak nem tudom, hol és mikor.

2018. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem.


Nem említettél semmi határozott erős belülről jövő ösztönzést, vagy különleges eseményt. Csak felsoroltad életed pillanatnyi kérdéseit, melyekben bizonytalan vagy. Külső problémák elől akarsz menekülni. Ilyen problémái mindenkinek vannak. Ez nem elhívás.


Az írod fejlődni akarsz ugyanakkor biztonságban lenni és nem mersz vállalni felelősséget az élet bizonyos hétköznapi dolgaival kapcsolatban. Ez ellentmondás. A fejlődés a próbatételen keresztül lehetséges.

Így kerülsz közelebb Istenhez.

Ha embereknek akarsz segíteni, tanulj olyan szakmát. A bármilyen szakma (és már a tanulása is) fejlődést jelent, nem csak az adott szakterületen, hanem az emberi kapcsolatokban, a problémamegoldásban, életben általában.

Az emberi élet megélése, fejlődés a közösségben betöltött szerepünkben közelebb visz Istenhez.

Az elég általános és jellegzetes jelenség, hogy aki nincs rendben az másoknak akar segíteni. Először hozd rendbe magad, és ha már közelebb vagy Istenhez, akkor tudsz majd másoknak segíteni.


A régiek tudták, hogy az ember élete stációiban más és más feladatokat kell teljesítsen. 1. tanul, 2. Családot alapít, 3. Dolgozik, tesz a közösségért és ha már ezekből gyűlt élettapasztalata, akkor jön el az Ideje a "főállású" Istenkeresésnek.

2018. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!