Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen mit gondoltok,...

Tulajdonképpen mit gondoltok, mi célja lehet Istennek a szabad akarattal, ha gyakorlatilag büntet a használatáért?

Figyelt kérdés
2018. jún. 18. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A kérdés emberi elvárásoknak-logika szerint megválaszolhatatlan. Sajnos nagyon sok magát kereszténynek tartó személy megpróbálja ezeket a saját elképzelése, avagy éppen a szervezetének az értelmezése alapján válaszba foglalni, aztán csak még nagyobb zavartságot, feszültséget okozván, a másik félben.


Azt kell megérteni egyszer és mindenkorra, hogy vannak a Bibliában olyan dolgok, amiket nem lehet, és nem is szabad emberi logika szerint magyarázni, pontosan ilyen a szabad akarat értelmezése is. De ide lehet sorolni a bűnt, amit ha emberi logikával akarunk megközelíteni, az mondható, hogy Isten teremtette, hiszen ha Ő a világ egyetem teremtője, akkor a bűn teremtése is az ő felelőssége. De látható, hogy ez csakis az emberi logikával értelmezhető így, viszont Istent nem lehet, és nem is szabadna emberi logikával megközelíteni.


Ma azért létezhet több tízezer kereszténynek vallott felekezet, mert az emberek a saját emberi logikájukkal elkezdtek kombinálni, emberileg kialakított Bibliára ráhúzott igazságokat közvetíteni.


Off. Jelezném a tanúknak továbbra is, hogy ha feltesznek egy kérdést, függetlenül attól, hogy az őrtorony értelmezését másoljátok ide, kérlek kerüljétek, hogy egyéb emberi magyarázkodásnak helyet adjatok, mint ahogy Zitus is tette, akkor, amikor ismétetlen leírta, hogy szerinte (az őrtorony értelmezése) Jézus miféle alá-fölé rendeltségben van.

2018. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

8

A pokolban azért van szenvedés, mert Isten, mint az egyetlen mindenható lény, egy megerősödött, bukott angyalt hagy garázdálkodni, sőt, felhasználja a saját teremtményei büntetésére.


Minden azért van, mert az egyetlen mindenható lény, azaz Isten úgy akarja.

2018. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"viszont Istent nem lehet, és nem is szabadna emberi logikával megközelíteni."


Mert egy ember milyen más logikával tud még közelíteni bármihez is, mint emberivel?

2018. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szervusz Ozmium. A Bibliából a következő részt másolom be neked.


"8Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim - így szól az ÚR. 9Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál. 10"


Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (1990) Ézsaiás próféta könyve 55. fejezet


Természetesen igazad van, hogy az ember emberi logika alapján tud eljárni. Éppen ezért írtam, hogy nem szabadna az embernek a saját emberi logikájával bizonytalan értelmezgetéseket tennie.


A bibliai igeszakaszok jól rámutatnak, hogy ha az ember megakarja ítélni Isten cselekedeteit, akkor zsákutcába juthat, mert Isten nem az emberi korlátok szerint látja az életet, és annak működését, hanem a maga tiszta teljességében.

2018. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"A bibliai igeszakaszok jól rámutatnak, hogy ha az ember megakarja ítélni Isten cselekedeteit, akkor zsákutcába juthat, mert Isten nem az emberi korlátok szerint látja az életet, és annak működését, hanem a maga tiszta teljességében."


Akkor hiába teremtett a saját képére, ami nekem etikátlan(elsőszülöttek büntetése a szüleik bűneiért Egyiptomban) de Istennek etikus, az végül is etikus. Honnan tudom, hogy ami neki szeretet, az nekem nem pokoli kín?

2018. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliának van egy közlése. Ezt el lehet fogadni, és el lehet utasítani. Aki hisz a Bibliában leírtaknak, az tudja, hogy mi-miért történt, aki nem, az csak azt fogja szajkózni, hogy a Bibliában Isten ítéletet mondott az egyiptomi elsőszülöttek felett.


A Bibliának nem célja bárkivel is veszekedni, és magyarázkodni, hogy az emberi erkölcsel, és logikával élő ember elismerően bólogasson a kielégítő választ megkapva. A Biblia közöl valamit, amit te elfogadhatsz, vagy elutasíthatsz.

2018. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"A Biblia közöl valamit, amit te elfogadhatsz, vagy elutasíthatsz"

Azért ha ebbe is belegondolunk, ha egy isten leírat valamit, az elég súlyos hiba tőle, ha azt nem egyértelműen érthető a célközönség számára. Ha csak szimplán elfogadni vagy elutasítani lehet, az a gyakorlatban azt jelentené, hogy Istennek valami bólogató droidok kellenek, akik nem gondolkoznak, csak elfogadják amit leír a Biblia, és kész. És így megint csak a szabad akarat értelmetlenségénél lyukadunk ki.

2018. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Legyen ahogyan szeretnétek =)
2018. jún. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Természetesen igazad van, hogy az ember emberi logika alapján tud eljárni. Éppen ezért írtam, hogy nem szabadna az embernek a saját emberi logikájával bizonytalan értelmezgetéseket tennie."


Ezzel két dolgot is mondtál egyszerre. Egyrészt azt, hogy az ember ne is logikázzon, mert felesleges (kvázi ne gondolkodjon), hanem csak higgyen és kész (de mit is? Lejjebb kitérek rá), másrészt azt is elismered, hogy Isten cselekedetei szerinted logikátlanok (legalábbis az emberi, tehát az általunk ismert logika alapján).


Mellesleg, ha azon az állásponton vagy, hogy az embernek nem szabadna a "saját emberi logikájával bizonytalan értelmezgetéseket tennie", akkor mégis, mit is kéne hinni, hogyan kellene értelmezni szerinted a Bibliát, logika nélkül?

2018. jún. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

"Arról nem is beszélve, hogy simán megalkothatta volna az embert úgy is, hogy a szabad akarata a jó dolgok közül válasszon, a bűnt ne."


Ha csak a jó dolgok közül tud választani az távolról sem szabad akarat. Ez így ellentmondás

2018. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!