Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust elfogadjátok az Istenne...

Jézust elfogadjátok az Istennek, vagy embernek tartjátok, ahogyan Ádám volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Számomra ez egy nagyon fontos kérdés. Én saját magam úgy hiszem, hogy Jézus maga az Isten. Én nekem szólni is kellemesebb Istenhez, hogy Jézussal azonosítom, vagy mondhatnám úgy is, hogy Jézushoz úgy szólok, mint Istenhez.
2018. jún. 20. 16:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%

"Jehova szellemével vigyázta Mária fizikai testét, hogy ne örököljön belőle hibás géneket"

Egészen pontosan mely gének voltak hibásak Máriában? Másrészt egy melyik ige mondja? Sehol sem találtam genetikát az evangéliumokban.

2018. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

(Lukács 1:35) . . .„Szent szellem száll reád, és a Legfelségesebb ereje árnyékol be téged. Ezért is lesz, hogy a születendőt szentnek fogják hívni, Isten Fiának.


Mivel itt valóságos fogantatásról volt szó, Jehova Isten nyilván előidézte, hogy egy női ivarsejt, vagyis petesejt megtermékenyüljön Mária méhében, éspedig úgy, hogy áthelyezte elsőszülött Fiának életét a szellembirodalomból a földre


Mivel itt valóságos fogantatásról volt szó, Jehova Isten nyilván előidézte, hogy egy női ivarsejt, vagyis petesejt megtermékenyüljön Mária méhében, éspedig úgy, hogy áthelyezte elsőszülött Fiának életét a szellembirodalomból a földre (Ga 4:4). Csak így volt lehetséges, hogy a megszületett gyermek megőrizze identitását, tehát ugyanaz a személy legyen, mint aki az égben élt a Szóként, és csak így lehetett ténylegesen Máriának a fia, tehát Mária ősatyáinak, Ábrahámnak, Izsáknak, Jákobnak, Júdának és Dávid királynak az igazi leszármazottja és a nekik tett isteni ígéretek törvényes örököse

Bár a genetikusok ma már sok mindent tudnak az öröklődés törvényeiről, valamint a domináns és recesszív jellemvonásokról, azt nem tudják, hogy mi történik, ha a tökéletes egyesül a tökéletlennel, ahogy az Jézus fogantatásakor történt. Amit a Biblia feltár ennek eredményéről, az arra mutat, hogy a tökéletes férfiéleterő (mint a fogantatás előidézője) törölt minden tökéletlenséget Mária petesejtjéből, így a létrehozott genetikai minta (és az embrionális fejlődés) kezdettől fogva tökéletes volt. Akárhogy történt is, Isten szent szelleme biztosította, hogy Isten szándéka beteljesedjen. Ahogy Gábriel angyal megmondta Máriának, „a Legfelségesebb ereje” árnyékolta be őt, így a megszületett gyermek szent volt: Isten Fia

2018. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

A Biblia állít valamit, a többi pedig csak belemagyarázás. Miben volt Mária tökéletlen, ezért mely gének feleltek?

Ehhez már nem kérek biblai igét, mert nincs hozzá. Egyszerűen a véleményed érdekel. Lehetőleg a saját véleményed. Vagy ha valahonnan másolsz, azt jelezd.

2018. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%

"Miben volt Mária tökéletlen"

Miben? Csak nem gondolod, hogy Mária tökéletes volt a szüleivel és az elődeivel együtt? Mert ha így lett volna, akkor nem kellett volna áldozatot bemutatnia a szüléskor.

Abban amiben Mi is.Ugyan úgy Ádám vonalán örökölte a tökéletlenséget, a Bűnre való hajlamot.

S ez nem belemagyarázás, hanem egyszerűen, másként nem történhetett.

Nagy Tévedés, hogy azért mert Mária szűz volt, akkor tökéletes is. Már pedig a fogantatás pillanatában, minden ember már bűnben fogan.

2018. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem állítottam, vagy gondoltam semmit. Egy kérdést tettem fel az alapján amit írtál, és továbbra is válom a konkrét választ rá:

Miben volt Mária tökéletlen, ezért mely gének feleltek?

2018. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

Hiszen írtam. Ádám gyermekei és azok gyermekei ahogy Mi is, örököltük a bűnre való hajlamot.

Mivel Ádám elvesztette a tökéletességét, így nem tudott a génjeiben tovább tökéletességet adni.Ezért öregszünk meg, vagy betegszünk meg, és meghalunk.

Az öröklődés törvényeivel összhangban leszármazottaik csakis azt örökölhették, ami a szüleik génjeiben volt.

Mária is.

2018. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi hazugság egyszerre, amit a tanúk nyomatnak minden értelmes gyomrát meg kell feküdje. És csak mondja, mondja, mondja, mondja, tagad, tagad, tagad. Én jól tudom, hogy az őrtorony agymosási folyamata a maga nemében páratlan, de azt vallom, hogy ehhez az ember is kell, hogy ez sikerüljön. Gőg, felsőbbrendűség, alázat teljes hiánya. Ha ezek megvannak, akkor kész az elsőosztályú jehovista.
2018. jún. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

#16

Nem tudod értelmezni a kérdésemet, vagy mi a baj? Miért nem válaszolsz egy igen egyszerű kérdésre? Tehát azt mondod, hogy Mária a bűnre való hajlama miatt volt genetikailag hibás. Ezt melyik gén örökíti? Mert gondolom tudsz valamit, és nem csak olyan nagy szavakkal dobálódzol, mint gén, öröklés, dns, hogy hihetőbb legyen az irományod.


Azt mondod, hogy az öregedés is génhiba. Ez esetben Jézus sem volt tökéletes, mert babaként született, valahogy még is életerős felnőtt lett belőle. Csettintésre történt, ha nem az öregedés által?


Azt pedig, hogy Máriának voltak-e betegségei vagy Jézusnak, nem tudjuk. Ezért én nem találgatok. Vagy voltak, vagy nem.

2018. jún. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%

Az ember egész génállománya "hibás".

Talán nem olvastad el rendesen, de írtam, hogy Mária terhességét a szellem vigyázta, így törölt minden hibát arra, hogy Jézus ne örököljön belőle. Ezért Jézus védve volt, hogy semmi olyan hibát ne örököljön, hanem a Bűnbe esése előtti Ádámmal legyen egyenértékű tökéletes ember


Szerintem Te nem érted.

2018. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Valóban nem értem, mert semmi értelme annak amit írsz.
2018. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!