Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység szerint Isten...

A kereszténység szerint Isten mi célból alkotta az univerzumot, és azon belül az embert?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 00:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát hogy sok-sok szenvedésük után az emberek - már lélekként a mennyországban - egy örökkévalóságig imádják őt, énekeljenek neki, dicsérjék, és örüljenek neki, hogy milyen jó is nekik.
2018. jún. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

"kereszténység szerint"


Ha Isten néző pontjából nézzük, akkor ezt közli velünk a szavában. Jehova, azért alkotta az élőlényeket, és itt az angyalokat is értjük, hogy megossza az élet érzését másokkal.

A bolygók, a nap, a hold, mind azt a célt szolgálják, hogy a Földön, életre alkalmas légkör legyen, ahol állatok és emberek, békében élnek.

Ezt a Tervét, azzal, hogy az első ember hülyeséget csinált, nem vetette el, hanem szándékában áll megvalósítani, és helyre hozni.

ezért alakította úgy az eseményeket, hogy ez megvalósuljon. S bár még egy picit várni kell, de már nagyon kevés idő van hátra.

Mi emberek végett tűr, hogy minél több embert megmenthessen attól, hogy a halál után a feltámadással jutalmazza a hűségeseket. Ezért halt meg Jézus, az új szövetség követe.

2018. jún. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.

A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn.

És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap.

2018. jún. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért alkotta meg az anyagvilágot, hogy a bukott szellemi lények, az emberek (akik megbánták gonoszságukat) leszületve az anyagvilágokba, újjá tudjanak születni a Szentlélek által.



"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el.

Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek.

Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18).

Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek.

A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek!

Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni!

A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!

Jézus; A HANG-könyv 4505

2018. jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ezt a Tervét, azzal, hogy az első ember hülyeséget csinált, nem vetette el, hanem szándékában áll megvalósítani, és helyre hozni."

Ez így elég logikátlan. Ha helyre akarná hozni, miért várna vele? Ez úgy lenne normális, hogy amint rájövök hogy hibát követtem el, azonnal helyrehozom, nem pedig csak üres ígéreteket teszek, miközben érzéketlenül figyelem ahogy mindebki szenved mert én lusta vagyok tenni bármit is.


"Azért alkotta meg az anyagvilágot, hogy a bukott szellemi lények, az emberek (akik megbánták gonoszságukat) leszületve az anyagvilágokba, újjá tudjanak születni a Szentlélek által."

Úgy érted hogy az emberek, mint valamiféle lelkek, már azelőtt is léteznek, hogy fizikailag megszületnének?

2018. jún. 25. 11:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Lepontozták 43%-ra a válaszom, pedig csak azt írtam, amit a Biblia :D


Melyik nagy keresztény nem ért egyet a Bibliával? :D

2018. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Lepontozták 43%-ra a válaszom, pedig csak azt írtam, amit a Biblia :D"

Nem volt válasz a kérdésre.

2018. jún. 25. 12:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Pedig az egész arról szól... Arról nem tehetek, hogy nem tetszik.
2018. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor megkérnélek, fogalmazd meg te a saját szavaiddal, hogy az idézett szövegrész milyen választ ad a kérdezett miértekre!
2018. jún. 25. 14:24
 10/16 anonim ***** válasza:

"Azért alkotta meg az anyagvilágot, hogy a bukott szellemi lények, az emberek (akik megbánták gonoszságukat) leszületve az anyagvilágokba, újjá tudjanak születni a Szentlélek által."


Úgy érted hogy az emberek, mint valamiféle lelkek, már azelőtt is léteznek, hogy fizikailag megszületnének?


Természetesen igen, hiszen a élek a fizikai test elpusztulása után is él, létezik.



Néhány példa:

"Keresztelő János anyja méhében betöltődött Szentlélekkel"

"És az Ige testé lett"

"akik nem vérből, sem a test akaratából, sem a férfi indulatából, hanem Istentő születtek"

Valamint:

Jézus tanítása szerint: Keresztelő János valójában Illés volt.

2018. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!