Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásokban ítélik el...

Melyik vallásokban ítélik el a piercinget és vagy a tetoválást?

Figyelt kérdés
Ne olyannal dobálózzatok hogy most ez alapján nem ítéltek, vagy az ilyen ember csak rossz lehet, hanem a sac per kb dogmák szerint.

2018. jún. 27. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Azon vallásokban, ahol túl sok az ítélkező ember.

Azt pedig kétlem, hogy bármelyik vallásban erre vonatkozóan lennének dogmák.

2018. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jehovásoknál hallottam hogy elvileg ilyenek nem üdvözülhetnek vagy mi, nem tudom mi igaz ebből.
2018. jún. 27. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindenre rá lehet húzni, hogy "eltávolít istentől".
2018. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Azt helytelenítik, ha valaki az után csináltat magának ilyet, miután jehovás lett belőle.

Persze a Bibliában ilyen tiltás sincs. A tetoválástól való félelem inkább csak emberi szokás, hagyomány.

2018. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem új az az elképzelés, hogy ékszereket rögzítenek a testhez.


Isten arra tanította a népét, az izraelitákat, hogy tartsák tiszteletben a testüket, és ne tegyenek kárt magukban

(3Mózes 19:28) 28 Ne vagdaljátok be testeteket elhunyt lélek miatt, és ne tetováljátok magatokat. Én vagyok Jehova.

Bár a keresztények ma nincsenek a Mózesi Törvény alatt, még mindig arra kapnak buzdítást, hogy tisztelettel bánjanak a testükkel

(Róma 12:1) 12 Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat.

Mit szeretnél tudatni magadról?

2018. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény biblia istene tiltja a tetoválást, de ez a parancsa is azon 80% közé tartozik, amit nem tart fontosnak a legtöbb keresztény. Ugyanakkor itt lehetséges a félreértelmezés, lehetséges, hogy csak a pogány tetoválási szokásokra vonatkozóan lett írva, mindenki máshogy gondolja.

A zsidó vallás ugyanezen rész miatt tiltja a tetoválást és amiatt a hit miatt, hogy a test szent és a tetoválással meggyalázná az ember.


Az iszlám nem tiltja különösebben, de a Bukhari Sharif hadísz említést tesz arról, hogy a próféta elátkozza azokat akik tetoválást csinálnak/csináltatnak.

2018. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lux morulus ***** válasza:
0%
Az Ábrahámita vallásokban.
2018. jún. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez Jehova Tanúi álláspontja bővebben, ha érdekel:

[link]

2018. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Azt nem tudom hogy vallásokban van-e tiltva de hogy pl: egy keresztély iskolában nem vesznek fel tetovált diákot elég idegesitő és gusztustalan. Most ezt azért mondom mert nem ettől függ hisz-e valaki istenben vagy sem a másik meg az hogy ha van tetoválása és valami szakmát akar tanulni és csak ott van a környékben pl: pénzügy és emiatt neki lehet másik megyébe kellene mennie ezt tanulni csak mert tetovált. De persze rasszisták ne legyünk cigánykákkal szemben de ha tetoválásod van jobb ha nem is mutatod mert levágnák a bőröd érte... ennyit erről.
2018. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!