Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, Isten hogyan...

Keresztények, Isten hogyan tekint az ilyen zenékre, zenészekre?

Figyelt kérdés

Milyen szemmel nézi Isten az efféle anti-sátánista szövegű zenekarokat? A szövegük nem éppen Istent dicséri, hanem a sátánizmus ellen szólnak, viszont olyat is olvastam több dalszövegben, hogy Isten szolgái vagyunk, Isten nevében győzni fogunk, a Sátán vesztett, ne légy a gonosz rabja, Jézus megszabadít a gonosztól, nem leszel többé rabszolga stb. Mindez nagyon kemény énekkel és dübörgő gitárral és dobbal. Ilyen koncerteken jelen van Isten szelleme? Olyat is olvastam valahol, hogy ilyenkor a Sátánt elűzik ezzel a vad zenével.

Hit Gyülisek véleményét is várom. :)

Itt vannak ilyen zenekarok:

https://www.youtube.com/watch?v=DOe1lr5mPZg

https://www.youtube.com/watch?v=DFtclHFwWoI

https://www.youtube.com/watch?v=penrLOCppVI


2018. jún. 29. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

El tudnád képzelni, hogy Jézus, az angyalok, vagy az első tanítványok, ilyen zenéket énekeltek volna?


Az egy dolog, hogy Sátán ellen vannak, ám már maga a kép is mit közvetít? Vagy maga a zene?

tudod, sokan vannak, akik azt gondolják, hogy Istennek tesznek "szívességet" bizonyos dolgokkal, és itt nem csak ezt a zenét értem.

Jézus azt mondta erre, hogy nem Isten akarata szerint mutatnak be imádatot, ezért törvénytelennek nevezi Őket.


(Máté 7:21–23) . . .. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Már a nevében is benne van, "Vad" zene.


Egy keresztény, nem tesz vad dolgokat, még az ördög ellen sem, ennek meg van a helyes módja.

2018. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A "vad" egy relatív fogalom. De én vadabbnak tartom a rengeteg ember kegyetlen lemészárlását a béke és szeretet vallásának nevében.
2018. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos hogy ilyeneket Isten nem szeret.

A Sátán dolgait és amiben ott van hogy "vad" vagy "666" vagy egyéb hasonló forditott kereszt (itt most nem Szent Péterre gondolok) ezek beteg, vad dolgok.


Legtöbb koncerten is vannak ilyenek és egyéb hasonlóságok csak nézz rá az emberre aki ilyeneket hallgat nézd meg például hogy hogyan viselkedik? -Biztos vagy benne hogy nem normálisan és normális kapcsolatai sincsennek.

2018. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók! Ezek nem sátánista dalok, epp ellenkezőleg, sátánelűző szerzemények.


Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy a metál sátáni, ez a zene ezerszer inkább sátánista, pedig nem rock és metál:

[link]

2018. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Vallásos emberektől ne várj gondolkodást. Sosem volt az erősségük.

2018. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5, én is vallásos ember vagyok, kikérem magamnak. :D
2018. jún. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"sátánelűző szerzemények"


az igen... visszatér a babona.


Max attól kell félni, hogy van izlése és magától odébbáll, de ez más módon nem űz el senkit az biztos.

2018. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
Nem a zenei stílus a lényeg. Kimondottan keresztyén előadók is játszanak mindenféle stílusban a death metaltól a hardcore aggrotechig. A lényeg az, hogy mindez Istent dicsőíti-e avagy nem.
2018. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhányan itt annyira ismerik Istent, hogy még azt is tudni vélik, milyen zenéket veret az öreg a felhők közt, és ki miyen ítéletben részesül majd az általa készített/preferált zenékért. :D
2018. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene összemosni a zenét a vallással?

Miért tenne Isten különbséget az orgona és az elektromos gitár között?

Ha valaki lelkét a metal nyugtatja meg, miért lenne elítélendő?

Az, hogy nem illik bele a hagyományos keresztény kultúrába, egy dolog.

Meg, ha neked/nekem nem tetszik az nem baj.

Ez egyfajta emberek által kreált művészetnek mondható, világi dolog, nem vallási (még ha arról is szól, akkor sem).

Vagy egy Istenhez szóló verset is ítéljünk el, mert az nem rímel? Ugye, hogy nem!

2018. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!