Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátánizmust hogyan lehet...

A sátánizmust hogyan lehet felvenni vagy csak simán azt mondom, hogy sátánizmusban hiszek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy református vagyok. Szóval tartozom egy gyülekezethez. De ha én a sátánizmusban hiszek, akkor ki kell irassam magam a református gyülekezetből? És azután mi a második lépés? Hova kell menni vagy mit kell tenni, hogy sátánista legyek? Kell róla papírom legyen, hogy az vagyok?

2018. júl. 2. 11:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

"Csak magában hisz, magát tekinti istennek"

Ez nem a sátánizmus!

Ez a szolipszizmus, nézz utána.


"de nem gúnyolja ki a Bibliát se nem semmi."

Ahogy írtam: az egyik fajta sátánizmus kifejezetten a Bibliát gúnyolja, semmi mást nem csinál.


"Csak nem akar úgy élni, mint a keresztények, hogy félnek a túlvilágtól, ezért"

A sátánista a sátánt imádja. Ha te nem imádod, akkor miért akarsz sátánista leni? Ezt nem értettem idáig sem.


"Én hiszek Istenben."

Magadban? Az előbb ezt írtad. Döntsd el már végre!


"Csak az a baj, hogy olyan emberek vettek körül, akik keresztények, meg hasonló gondolkodású emberek voltak. Vagyis annak vallották magukat más előtt. De amikor csak lehetett folyamatosan bántottak szóilag is meg volt amikor tettlegességig fajult. Nem tettem ellene semmit. "Odafordítom a másik orcám". Hát nem lett jobb."

Csak szólok, hogy az isten NEM ígérte, hogy itt a Földön jobb lesz neked! Soha, és sehol.

A jutalom - és a büntetés is - a túlvilágon van!


Ami meg a keresztényeket illeti: 40%-ra lepontozták a kérdésem. Gondolom, merő jóindulatból. Pedig egyedül én írtam meg pontosan, mi a helyzet.


A másik keresztény, aki a smirglit említi, 100%-on áll. Pedig arra nem gondolt, hogy ha a kilépő papír ennyit ér - akkor bizony a keresztlevél is hasonlóan értékes!

De hát mióta szoktak az ilyen keresztények gondolkodni?

2018. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A keresztények azok álszentek. Mutatják, hogy ők milyen jók, közben ez csak egy maszk. Többet csalódtam keresztényben, mint más vallású emberben. Szerintem a keresztények más vallásban kéne higyjenek.

Lopnak, hazudoznak. Eddig egyet se láttam amelyik hú de jó lett volna.

Ha már valaki kérdez valami más vallással kapcsolatban, leharapják az ember fejét. Hiába mondják, hogy Istenben hisznek, meg a szerint élnek... ezzel csak magukat áltatják (tisztelet a kivételnek, mert biztos van olyan keresztény aki tényleg normális - bár én még nem láttam)

Úgyse fognak mennybe kerülni

2018. júl. 3. 08:31
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez az ő bajuk.

De veled mi lesz, ha egy istent se imádsz? Se a keresztényekét, se a sátánt?

2018. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem imádok senkit
2018. júl. 3. 12:05
 15/19 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehetsz sátánista.

Tudsz hit nélkül is élni? Vagy valamiben mindenképpen hinned kell?

2018. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem a keresztények más vallásban kéne higyjenek."

Köszönjük, Emese! Van még tanácsod?

2018. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 nemdogma ***** válasza:
66%

A kis "humorgombócokra" nem vesztegetem a betűt, de a többire válaszolok. És rajtuk keresztül, neked is.


Először is, a négyes jól mondta. "A hit nem bürokrácia kérdése."



7, válaszoló által írtak mentén próbálok első körben válaszolni neked.


"Először is, ha ezt szeretnéd, el kell döntened, hogy miben hiszel."


Ez rendben is van. De tudás nélkül nehéz lesz jól dönteni. Neked meg úgy látom nem sok tudásod van a Sátánizmusról-ami még most nem baj - kérdező, mert ez:


" Csak magában hisz, magát tekinti istennek, de nem gúnyolja ki a Bibliát se nem semmi.


Csak nem akar úgy élni, mint a keresztények, hogy félnek a túlvilágtól, ezért a földön nem mernek annyira kibontakozva élni... Közben kitudja, hogy van e túlvilág. A sátánista éli az életét szabadon"


nem ilyen egyszerű, és ez igaz is, és nem is.


Valamint ez alapján:


" A kérdező kommentje:


Én hiszek Istenben. Csak az a baj, hogy olyan emberek vettek körül, akik keresztények, meg hasonló gondolkodású emberek voltak. Vagyis annak vallották magukat más előtt. De amikor csak lehetett folyamatosan bántottak szóilag is meg volt amikor tettlegességig fajult. Nem tettem ellene semmit. "Odafordítom a másik orcám". Hát nem lett jobb. Soha senkit nem bántottam, sértegetni sem sértegettem senkit. Istent sem híreszteltem, hogyha esetleg valaki arra gondolna, hogy biztos azért bántottak.


Még ha olyan emberek bántottak volna, akik a vallásban nem hisznek, akkor nem szóltam volna semmit. De olyanok bántottak, akiknek a nyakában ott lógott a rózsafüzér.


Azt mondják, hogy a bűnösök megkapják majd a büntetésüket. De mikor majd??? Évek teltek el és azóta is csak azt látom, hogy él, mint hal a vízben, boldog párkapcsolatban élnek. Semmi megbánás, hogy másokat bántott...


Majd a túlvilágon kapja meg a büntetést? Hát nem hinném. Több orvos is azt mondja, hogy nincs túlvilág, csak az agyunk egyfajta bűvész, ami halál után még pár percig működik és az okoz hamis képeket. Mikor valaki visszatér a halálból, akkor meg azt hiszi, hogy járt a túlvilágon.


Szóval belefáradtam már ebbe az egészbe. Hiszek Istenben, de kitudja létezik e. Biblián kívül sok bizonyíték nincs az a baj"


útkeresőnek tűnsz. Egy olyan embernek, aki belefáradt az eddigi életébe, hitébe, vallási közösségének, emberien szemforgató mivoltába, és mint ilyen, jobbra, igazabbra vágyik.


Mindez nem jelenti azt, hogy te Sátánista vagy, vagy éppen neked való lenne. Sőt! Írásod zavarodottságra utal, míg azok, akik Sátánt követik látják azt, hogy miben kell fejlődniük, és túllépnek a fentebbi közösségek lélekpusztító mivoltán, a beléjük plántált félelmeken. Felszabadultan, félelmek nélkül élik életüket.


Még mindig a 7 válaszolón keresztül:


" Alapvetően kétféle sátánizmus létezik:


- az istengyűlölő... nem hinném, hogy ez te vagy,


- és a sátánimádó. Szerintem ez se vagy, de majd eldöntöd."



Ez nem igaz. Alapvetően 1 sátánizmus létezik, ugyanakkor rengeteg. Ez csak látszólag ellentmondás, mert a Sátánizmus egységesebb, mint bármilyen vallás. Majd elmagyarázom, ha érdekel.


Szóval ami biztos, az az, hogy ilyen felosztás nem létezik.


"- az istengyűlölő... nem hinném, hogy ez te vagy,


- és a sátánimádó. Szerintem ez se vagy, de majd eldöntöd."


Ilyen felosztás - egyszerűen- csak azoknak adatik meg, akik nem ismerik a Sátánizmust. Ez egy maszlag. Egy nesze semmi fogd meg jól. Egy városi legenda...stb.


Ha kíváncsi vagy, majd ezt is elmagyarázom, de csak akkor, ha kérdéseid konkrét dolgokra irányulnak, és nem általánosak, mert az nagyon hosszú.


"sátán kultuszát, ami a kereszténységnél régebbi."


Ez megint igaz.


"Tehát először ebben kell tájékozódnod. BIZTOS, hogy ebben hiszel?"


Ez is rendben van.



11, válaszoló válasza általi magyarázat



" "Csak magában hisz, magát tekinti istennek"


Ez nem a sátánizmus!


Ez a szolipszizmus, nézz utána."



Itt az a helyzet, hogy sem ez :"Csak magában hisz, magát tekinti istennek"


sem pedig ez: "Ez a szolipszizmus, nézz utána."


Nem igaz az idézett szöveg, és nem igaz az sem, hogy az idézett szöveg szolipszizmus lenne!


Megint egyenként válaszolandó, és ha érdekel elmondom. Nem olyan hosszú, vagy bonyolult ez, de most már ide az.



""de nem gúnyolja ki a Bibliát se nem semmi."


Ahogy írtam: az egyik fajta sátánizmus kifejezetten a Bibliát gúnyolja, semmi mást nem csinál."



Nem gúnyolják a Bíbliát. A Kereszténységet, valamint annak pusztító rituáléját, és szimbolikáját gúnyolják, a szabadság nevében, polgárpukkasztó módon. Ez a LaVey-i formáció, és vajmi kevés köze van a Sátánizmushoz. Tagadhatatlan a kapcsolat, de erőltetett.

Elmondom, ha érdekel.



""Csak nem akar úgy élni, mint a keresztények, hogy félnek a túlvilágtól, ezért"


A sátánista a sátánt imádja. Ha te nem imádod, akkor miért akarsz sátánista leni? Ezt nem értettem idáig sem." "


A félelem nélküli élet, csak velejárója a tudásnak. De ott van még, a felszabadult, etikailag tiszta, élhető élet. A szeretet értékének, és pazarlásának felismerése, a magadért való tenni akarás, és tudás elsajátítása.



A Sátánista nem imádja sátánt, hanem tanítójául, vezetőjéül fogadja. Így az alázatot felváltja a kölcsönös tisztelet; a tudás elismeréseként, és egy olyan lelki kötelék jön létre amit, mi az Agape szóval fejezünk ki.


Csak gyorsan: Míg egy Ábrahámita, mindentől rettegve, megnyomorított lélekkel suttogja, Apage Satanas! : azaz távozz tőlem Sátán, addig mi azt mondjuk, Agape Satanas!:

azaz szeretlek Sátán!


Ez a szeretet azonban - érzelmi jelentésében a legmagasabb, fokú és mint ilyen - túlmutat a legalapvetőbb testi vonzalomra utaló erósz-on, és a filiá -n, ami viszont baráti rokoni szeretetet jelöl.


Az agape, egy téren és időn át tartó, önzetlen szeretet szóbeli kifejeződése.


Nem alázat, dicstelen csúszás mászás az, ami összeköti a sátánistát Sátánnal, hanem a szeretet, bizalom, kölcsönös tisztelet megléte. A tanulás és lélek fejlesztésének vágya.Itt nincs helye, érdekeknek, hisz minden őszintén, tisztelettel történik.



" "Én hiszek Istenben."


Magadban? Az előbb ezt írtad. Döntsd el már végre!" "


Akár magadban is hihetsz. Jobban jársz, mintha egy birkaként tekintesz magadra.



Adok egy linket ahol a hatos válasz érdemleges lehet. Utána sajnos beestek az agyhalottak, de tanúságként érdemes végig olvasni, akár bele-bele jelleggel is.



https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__..



Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtan.


szép napot

2018. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
33%
Semmit nem kell tenned , én is LaVey sátánista vagyok , ez világnézettől függ hogy , ki minek vallja magát , én annyit tettem hogy, felhagytam a rám erőltetett keresztény vallással és én is magamban hiszek mindemféle istenség helyett
2018. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%

" Látod, a jó lelkű keresztények ilyenek.


És ennyire értenek hozzá.


De azért írniuk azt kell. "


Honnan veszed,hogy keresztények voltak? Ja,hogy sehonnan,csak muszáj az unszimpatikus kommentelőket rögtön hívőnek beállítani,hogy lehessen köpködni? Lehet,hogy pont ateisták voltak. Ja,bocs,az nem lehetséges,ők túl jó arcok. Olyan vagy,mint egy Jehova tanú,azok is mindenkit kikiáltanak kereszténynek,aki nekik nem szimpi,hogy aztán mondhassák,hogy "na,ilyenek a mocskos keresztények,fujj".

2018. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!