Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért kell...

Keresztények! Miért kell valakinek a pokolra kerülni, mert mondjuk nem hiszi el az embereknek, hogy létezik Isten? Miért kell szűkterűen gondolkodni, cselekedni?

Figyelt kérdés

Ha pl. Én lennék Isten, és nem hinnék el,hogy én létezem, attól miért szükséges örök kárhozatra ítélni? Annyi meg megannyi vallás van, az ember inkább ennyi erővel semmiben nem hisz.

És miért kell abban a hitben élni,hogy ha valaki hisz Istenben az "Ezt és azt" nem teheti meg ? Miköze van ahhoz h én hiszek Istenben annak,hogy én mit teszek ?(gondolok itt a bulira,cigire,szexre)



2018. júl. 13. 21:40
1 2
 11/12 Blackice75 ***** válasza:
2020. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#9 ez szubjektív...


"de Isten a szívet fogja figyelni, hogy te hogyan viselkedtél másokkal"


Lehet egy olyan gazdag ember aki ad némi pénzt vagy adományt a másiknak, jót tesz vele, de nem meggyőződésből, és ha még ráadásul nem tiszta pénzről vagy adományról van szó? Akkor ő már jót cselekedett, tiszta életű? Nem...

2022. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!