Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kettesben maradnátok egy...

Ha kettesben maradnátok egy muszlimmal, mi lenne az első kérdésetek az iszlámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 14:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem valószínű, hogy az iszlámmal kapcsolatban kérdezgetném. Elég hülyén venné ki magát. Én is furcsán néznék, ha valaki ismeretlenül a kereszténységről kezdene el kérdezgetni. Az emberek általában nem vallásfilozófiai elmélkedéssel kezdik az ismerkedést.
2018. júl. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne kérdezni az iszlámmal kapcsolatban? Pont annyira ismerhető, mint más vallás. Vannak könyveik...


Ami a muszlim nőket illeti. Itt mindenki elfelejti, hogy ők ugyanolyan emberek, sokfélék, sokféle neveltetéssel és szemlélettel. Vannak bigott vallásosak. Ők feketében járnak, mindenüket eltakarják és akár ölni is képesek (ha tehetik), amennyiben egy nő nem hasonlóképpen jár. Vannak olyan módon vallásosak, mint itthon sokan. Egyes szabályokat betartanak, másokat nem. És vannak, akik nem vallásosak, pontosan annyira tesznek eleget az ilyen követelményeknek, amennyire muszáj.


Egy konkrét példa az 1979 óta rendkívül keményen vallásos Iránból. Sok a feketét hordó (főleg idősebb és vidéki) nő. Minden nő (a külföldiek, turisták is) fejfedőt hord, különben akár meg is lincselhetik. Ott is vannak fiatalok, pont olyanok, mint másutt. Ezért külön iparág fejlődött ki arra, miként lehet eleget tenni az iszlám követelményeinek úgy, hogy közben ne tegyünk eleget (lehessünk kihívóak). Olyan rafinált hajemelők vannak tömegével, amire, ha ráteszik a kendőt, gyakorlatilag keresztüllátni a hajon. Ami aztán művészi módon tupírozott, sodort, csavart, rakott, szóval kellően csábos. A csadoros nők kivételével a többiek ugyanúgy elfogadják.

2018. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

Láhrban egyszer rávettek, hogy főzzek echte ungarische Gulascht, nagyjából egy tucat német barátnak, szomszédnak, így hát komoly mennyiségű marhapörköltet készítettem, de kiderült, hogy többen lesznek, így hát szükségből a végén aprítottam bele egy kis Schwarzwaldi sonkát, mert csak az volt már odahaza, mondván. úgysem ismerik a gulyást, mit tudják ők, milyennek kell lennie, csak kevés ne legyen.

Sajnos a vendégek között valaki hozott egy törököt is, neki be kellett vallanom, hogy disznó is van a tálban, így hát a Hansit, elszalasztottam grillcsirkéért, hogy a törököm éhen ne vesszen és csupán annyit kérdeztem, hogy látja e Allah, amikor a söröskancsót megbillenti, de úgy volt vele, hogy olyan kis pont ő a világban, hogy aligha érdemli meg Allah figyelmét.

Jó fej volt különben, megtanítottam neki a Mehemedet, aki sosem látott tehenet, kívülről fújta a végén és amikor lefordítottam neki nagyjából németre, a hasát fogta a nevetéstől.

Több láda sört halmoztam fel, de kevésnek bizonyult, három napig folyt a Gulaschparti, már a német csajok rotyogtatták teljes szakszerűséggel a végén a bográcsot az udvarban és mivel mindenki bort hozott belépőnek, amit végül szinte senki nem ivott, több láda spanyol, francia, portugál borra tettem szert.

A sör a végén sem fogyott el, de csak azért, mert ahogy a pótlásért jártunk, a végén a kocsmáros is felcsapott vendégnek és aztán már ő gondoskodott az itókáról.

Az egyik sarokban volt egy pár arab, néger, afgán muszlim fazon is, de senki nem kérdezett tőlük semmit, legfeljebb arra volt mindenki kíváncsi, hogy sosem láttuk őket inni, de akkor mitől áll keresztbe a szemük?, még ma is tartana a buli, ha a panziós Mutti ki nem seprűzi őket, kis híján velem együtt.

2018. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%
Nálam alapvetés az, hogy nem engedek vallásos embert a házamba.
2018. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mikor és mennyiért szándékozik hazaengedni a családomhoz...
2018. júl. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Muszlim vagyok, úgyhogy semmit :D
2018. júl. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném, hogy pontosan az iszlám melyik ágához tartozik. Ugyanis nem olyan egységesek ők, mint mi azt gondolnánk, és kíváncsi vagyok, hogy mik a különbségek.
2018. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén, kicsit előítéletesebb kérdésekre és kommentekre számítottam, de kellemes csalódásként ért a látvány, ami fogadott.

Először is köszönöm a válaszokra szánt idejét mindenkinek!

Másodszor pedig azt kívánom, bárcsak a legtöbb ember is ilyen, vagy ezekhez hasonló kérdésekben gondolkodna.

Azt hiszem ezáltal tanultam kicsit tőletek is. Köszönöm!

2018. júl. 17. 11:34
 19/27 A kérdező kommentje:
Oké. (: Ezek szerint az elismerésem nem mindenkit érint.
2018. júl. 18. 17:18
 20/27 Lux morulus ***** válasza:
39%

Nem vágyom, egy hozzád hasonló puding elismerésére.

Ezt még te is megérthetted volna.

2018. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!