Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kettesben maradnátok egy...

Ha kettesben maradnátok egy muszlimmal, mi lenne az első kérdésetek az iszlámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 14:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Engem is marhára hidegen hagy az elismerésed. Felőlem meg is térhetsz az "Úrhoz". (:
2018. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ez egy egyszerű közvélemény-kutatás. Azért éreztem szükségét annak, hogy hozzászóljak a kommentek gonosznak és előítéletesnek vélt részéhez, mert nem tartottam igazságosnak azokat.

Talán nem a legmegfelelőbben fejeztem ki magam. Ezért az elnézéseteket kérem.

Ennek ellenére nem gondolom, hogy a véleményetek példamutató lenne.

A magyarokra sem fogom rá, hogy mind rasszisták, pedig olykor eluralkodik rajtam az általánosítási kényszer. Egy vékony hajszál választja el az elhamarkodott ítéletet és az elővigyázatot. A béke érdekében nekünk csak annyit kell tennünk, hogy mindenkinek megadjuk a lehetőséget a bizonyìtásra.

2018. júl. 18. 23:14
 23/27 Lux morulus ***** válasza:

Rendben kérdező. Akkor csak egy pár szót még.


"Ez egy egyszerű közvélemény-kutatás."


Amire válaszokat adnak, az emberek.

Amit gondolnak, az adott témával kapcsolatban. A saját véleményüket. Jobb esetben.


"Azért éreztem szükségét annak, hogy hozzászóljak a kommentek gonosznak és előítéletesnek vélt részéhez, mert nem tartottam igazságosnak azokat."


A közvélemény kutató; vagy csak az ilyen szándékú ember, nem minősíti a kapott választ, nem akarja a saját értékítéletét belevinni a kutatásba.

Ez nem piszkálás, csak én így látom.

Továbbá elemzi a válaszokat, és abból "eredményt" hoz ki.

Te milyen eredményt szürtél le?



"Talán nem a legmegfelelőbben fejeztem ki magam. Ezért az elnézéseteket kérem."


Nem zavart az, ahogy kifejezted magad és elnézést sem kell kérned. Csak írtam, amit gondolok. Megszoktam

már, hogy nem vagyok eu, politika, és társadalom komfort kommentelő, amiért gyakran próbálnak " megharapni". Pontosan ezért, nem is "sértődök" meg túl gyakran, ha nekem mondanak valami szépet. Csak válaszolok.


"Ennek ellenére nem gondolom, hogy a véleményetek példamutató lenne."


A válasznak nem célja a példamutatás. A célja a vélemény kérdésre történő elmondása.


"A magyarokra sem fogom rá, hogy mind rasszisták, pedig olykor eluralkodik rajtam az általánosítási kényszer."


Hááá mééér? Te, "ki fia borja vagy"?

Ha szabad megkérdezni, tisztelettel?


"Egy vékony hajszál választja el az elhamarkodott ítéletet és az elővigyázatot."


Őőőő izzéééé....én ezt nem

értem. Valaki gondolja még így ?


Számomra:


1, elhamarkodott ítélet: információ hiány, butaság, attitüd, katasztrófa, veszteség, feszültség..stb


2, elővigyázat : bölcsesség, információ bőség, tudás, kognitív képességek, nyereség, egyensúly ..stb.



"A béke érdekében nekünk csak annyit kell tennünk, hogy mindenkinek megadjuk a lehetőséget a bizonyìtásra."


1, Ez nekem is jár.


2, Aki jött, az bizonyít. Ez, amióta világ világ, így van. Nem pedig fordítva, ahogy most szeretnék.


Szóval én tényleg kíváncsi vagyok, hogymit szűrtél le, vagy mi vezetett ennek a kérdésnek a feltevésére. Nekem van egy gondolatom erről, de majd meglátjuk.

2018. júl. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem látjuk meg, mert nem áll szándékomban veszekedést lebonyolítani olyasvalakivel, aki vágyik is rá. (:

Intelligensnek tűnsz, a kérdéseid felét magad is meg tudod válaszolni.

Amikor azt írtam, "magyarok", közvetlenül hozzáfűztem, hogy általánosítás, ami sajnos mérges kedvemben pár pillanatra eluralkodik rajtam, ha amúgy sem vagyok jó kedvemben.

És nem, nem véletlenül fogalmaztam ìgy.. Számomra nem az a fontos, ki hol születik. Elsősorban mindenkire emberként tekintek és megpróbálom megismerni, ha valamilyen okból kifolyólag érdemesnek tartom az ebbe fektetett időt.


Szóval sajnálom, hogy csalódást kell okozzak, de ezt a "játékra" való felhívást nem fogadom el.

2018. júl. 19. 01:16
 25/27 Lux morulus ***** válasza:

Nem okoztál csalódást. Két általam várt lehetőség közül, az inteligensebbet választottad.


..................................Ide olyat írtam, amin nagyot röhögtem, de lehet félreértenéd így csak jelzem.



Ha valóban olyan vagy, amilyennek írod magad, nincs dolgom veled, és őszintén azt kívánom, hogy a boldogság kék madara rakjon fészket a fejeden, és szárnyát kitárva óvjon a bajtól.


Ha meg nem...akkor úgyis ütközünk.


szép napot

2018. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki az iszlám kultúrkörben nőtt fel, még nem is feltétlenül vallásos. Nálunk is hány olyan ember van, akit valaha megkereszteltek, papíron valamelyik keresztény felekezethez tartozik, aztán azóta sem volt semmi dolga se vallással, se templommal. Vagy még ha vallásos is, annak is nagyjából annyi árnyalata van, ahány ember. Nincsen tisztán vallásos élet, gyakorlatilag mindenki másképp integrálja a vallás tanait a saját életébe, a saját értékrendjébe, mást hoz ki belőle. Szóval amit egy ember válaszolna, az saját magára érvényes, semmiféle következtetést nem tudnék belőle levonni a többi ember gondolkodására nézve. Ilyen mélységekbe viszont már közelebbi ismeretség esetén megy bele az ember egy beszélgetésnél, idegent nem szokás a hitével kapcsolatban faggatni.

Elméleti szinten meg ismerem a vallást, még egyetemistaként érdekelt, mert a koleszban, ahol laktam, elég sok arab országból voltak diákok. Olvastam a Koránt meg pár vallástörténeti művet.

2018. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor volt alkalmam muszlim vallású emberekkel beszélgetni, de nagyon ritkán volt szó az iszlámról.


Keresztény emberekkel is szoktam beszélgetni és velük sem a kereszténységről.


A vallás magánügy. Persze ha Ő hozza fel, lehet érdeklődni szokásokról. Rengeteg mindent kérdeztem már az iszlámmal kapcsolatban is, például, hogy az ő családjukban gyakorlat-e a többnejűség és ha igen akkor az hogyan működik a gyakorlatban.

2018. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!