Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti ezen helyzetben mely utat...

Ti ezen helyzetben mely utat választanátok, és miért? Követnétek az Isteni küldetést, vagy a Sátánnal cimborálnátok?

Figyelt kérdés

Képzeljétek el, hogy a középkori Európában jártok, 1000 körül.


Egy falut találtok, melyet démonok szálltak meg, mindenféle átkozott bestia tart rettegésben.


Idővel ellopjátok a helyi monostorból Jézus egyik csontját, mely fegyver lehet maga a Sátán ellen is!


A várbörtönben és katakombában, mélyen a falu és kastély alatt, ráleltek a Sátánra, ki művelt és civizált, jó bort és ételt szolgál fel, miközben transzban tart sakkba egy gyöngyörű fiatal lányt, ki a démoni oltár felett lebeg, önkívületben.


A Sátán üzletet ajánl, vagy megküzdötök vele a Lányért, vagypedig odaadjátok a Jézusi ereklyét, cserébe örökre luxuséletetetek lehet szolgálókkal, finom ételekkel, és prostituáltakkal.


Ti melyiket választanátok és miért?



2018. júl. 17. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Jézusnak nincs csontereklyéje, mert a keresztény hit szerint a mennybe emelkedett.

Amúgy ez eléggé ilyen fantasy sztori, még csak nem is vallási.


De a kérdésre: egy ilyen helyzetben végrehajtanám az isteni küldetést. Miért? Mert ebben a történetben a keresztény Isten léte nem hit, hanem ténykérdés, tehát tuti. Az örökkévalóságot meg minek áldozzam fel a jó 30-50 évre (középkori élethossz), hogy aztán a pokolban szenvedjek egy örökkévalóságot?

2018. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Már megint nem vetted be a gyógyszereidet és össze-vissza hadoválsz.
2018. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Egyiket se, hátat fordítok és keresek egy normális falut.
2018. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érzi bárki is úgy, hogy erre a kérdésre egy picit is komolyabb választ kéne adnia? :D
2018. júl. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge sztori és szánalmas is. Én most sem vágyom a leírt luxus életre, ez csak a te fejedben érték.
2018. júl. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként ez a 90-es évekbeli videójátok az Ecstatica inspirált a kérdés feltevésére:


https://www.youtube.com/watch?v=9SsR5fPjGu4


És valóban két befejezés van, vagy fejet hajtasz a Sátánnak, cserébe örök kéjért, vagypedig megküzdesz vele, a lányért.

2018. júl. 18. 03:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a videó játék eléggé beteges. Jobbulást kívánok neked is, meg a játék készítőjének is. :)
2018. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Erről a játékról az Alone in the dark jut eszembe :D Amúgy én biztos készítettem volna egy mentést a végén, és mindkét végkifejletet megcsináltam volna.
2018. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valahogy éreztem, hogy videójáték sztori lesz :D


De ha a csont a tuti fegyver, akkkor... FIGHT!

2018. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

A Sátánnal akármilyen üzletet kötsz, úgyis te jössz ki belőle rosszul. Ez filmekben is gyakran visszatérő momentum, hogy egy okos-ügyes ember magától túljárhat a Sátán eszén. Sajnos nagyon nincs így, az ösztöneink és kívánságaink rabul ejtenek.

A szimbólumokat tekintve Sátán elleni harchoz elengedhetetlenül szükséges a kétélű kard (Isten igéje), és a pajzs (hit). Ezek nélkül ne indulj harcba!

2018. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!