Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Mit gondoltok erről?

Katolikusok! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én is katolikus vagyok, de van egy valami, amit nem tudok elfogadni. Hétfőn volt Kármelhegyi Boldogasszony emléknapja, szóval gondoltam utánanézek jobban az ünnep eredetének, és nem tetszett, amit a barna skapuláréval kapcsolatban olvastam. Szóval ha viseled ezt a skapulárét, akkor a Szűzanya a halálodat követő szombaton kikönyörög a tisztítótűzből. Most ez mi?? Nekem kicsit babonásnak tűnik a dolog. Ugyanezt gondolom a csodás éremről is. Tudom, tudom, a magánkinyilatkoztatásokat

nem kötelező elfogadni, pl. a Medjugorje-val kapcsolatban is szkeptikus vagyok, de a Lourdesi és a Fatimai jelenéseket teljes mértékben el tudom fogadni. De ez a skapulárés cucc kicsit felkavart. Nagyon babonás, pogány dolognak tűnik ez nekem. Ti mit gondoltok?


Kérem a (neo)protestáns testvéreket most hagyjátok figyelmen kívül ezt a kérdést, a ti véleményeteket úgy is ismerjük, én más katolikusok válaszaira vagyok kíváncsi.



2018. júl. 18. 20:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9:

Semmi problémám a tisztítótűzzel, sem a halottakért végzett imával. Engem nem kell meggyőzni ezekről a dolgokról. :) És tudom, hogy a tisztítótűzből mindenki kikerül.

Csak a skapuláréval van a bajom. Ha viseled, nem kerülsz pokolba, sőt ha a tisztítótűzbe kerülnél, a halálod utáni szombaton kikerülsz onnan. Ez nem így működik szerintem. Különben is, mért pont szombat? Amúgyis, ott már nincs tér és idő, nem?

2018. júl. 19. 08:00
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem itt nincs másról szó, minthogy a Szűzanya segíti a purgatórium állapotában levő lelkeket és a közbenjárása által elnyerhetik az örök üdvösséget. Ami így is van. Egyébként, ha megszentelő kegyelem állapotában halsz meg, akkor nem is kerülsz a tisztítóhelyre, hanem üdvözülsz, tehát a célunk az lenne, hogy ilyen állapotban haljunk meg. A skapuláré csak egy "emlékeztető", hogy a Szűzanya közbenjár a purgatóriumban levő lelkekért is. Egyébként én sem ismertem ezt a jámbor hagyományt.

"nem kötelező elfogadni, pl. a Medjugorje-val kapcsolatban is szkeptikus vagyok" - na, azzal én is. Kicsit off téma, de Medjugorje (hogy ott minden hét szerdán 5-től üzenget a "Szűzanya") nekem kevésbé elfogadható, mint az, hogy a skapuláré és az ezzel kapcsolatos ájtatosságot végzőkért a Szűzanya közbenjár majd a purgatóriumban. Jártam Medjugorjéban én is, sok ismerősöm is járt és megdöbbentő, hogy amúgy nem babonás, elmélyült hittel rendelkező, tanult ismerőseim szuperlatívuszokban beszélnek róla, engem meg oly mértékben taszít, pedig ugyanahhoz az Egyházhoz tartozunk.

A válaszom az, hogy minden ilyesmi, ami magánkinyilatkoztatás, az nem más csak egy eszköz, hogy közelebb kerülj Istenhez. Ami valakinek bejön, valakinek nem. Ha neked ez a fajta nem jön be, akkor nem kell erőltetni, hanem maradj annál, ahol úgy érzed, hogy többletet kapsz.

2018. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem, hogy Istennek nagy gond lenne mondjuk egy percbe összesűríteni több évnyi szenvedést"


Szerintem sem. Ráadásul a túlvilágon nincs is idő, mint olyan.

2018. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!