Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor megfogok halni, találko...

Amikor megfogok halni, találkozok Istennel?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam Prédikátor könyvében,


A por visszatér a földbe, olyan lesz, mint volt, a lélek pedig visszatér Istenhez, aki adta.


Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!


Ezek szerint,minden ember lelke,mindegy milyen vallású volt vissza tér Istenhez,ha hitt benne ha nem?


2018. júl. 21. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló szerintem válaszolt a kérdésre, csak nem hagyta szó nélkül a sértést:

"sok agyatlan birka imádkozi"

Ha azt akarod, hogy ne piszkáljanak, akkor ne ess neki provokálni egy tömeget...

2018. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Amit a Prédikátor könyvében olvastál, az igaz a halállal kapcsolatban, és az írója pontosan tudta, Isten mire gondolt.

A Biblia azt mondja, hogy Isten az első embert, Ádámot „a föld porából” formálta. Itt: 1Mózes 2:7. Isten a Paradicsomba, az Éden kertjébe helyezte őt. Ha Ádám engedelmeskedett volna Jehova törvényének, nem halt volna meg, még ma is élne a földön. De amikor Ádám szándékosan megszegte Isten törvényét, Isten ezt mondta neki: „Visszatérsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy és a porba térsz vissza” 1Mózes 3:19.

Mit jelent ez? Nos, hol volt Ádám, mielőtt Jehova megteremtette őt a porból? Sehol sem volt. Ádám nem egy meg nem született szellem volt az égben. Nem létezett. Így amikor Jehova azt mondta Ádámnak, hogy „visszatérsz a földbe”, a halálát értette ezen. Ádám nem került át a szellembirodalomba. Halálakor Ádám ismét élettelenné, nem létezővé vált. A halál az élet ellentéte.

De mi a helyzet másokkal, akik meghaltak? Ők is a nemlétben vannak? A Biblia így válaszol:

„Mind (ember és állat egyaránt) egy helyre megy. Mind porból való és mind visszatér a porba” Prédikátor 3:20.

„A halottak . . . semminek nincsenek tudatában” Prédikátor 9:7.

„Szeretetük is, gyűlöletük is, irigykedésük is semmivé lett már . . . ” Prédikátor 9:8.

„Sem tettek, sem tervek, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a Seolban (a sírban), azon a helyen, ahová mész” Prédikátor 9:12.

„(Az ember) visszatér földjébe; azon a napon elvesznek gondolatai” Zsoltárok 146:4.

Amit idéztél, az ember haláláról a Prédikátor 12:7 versében, és leszögezi: „a por (mármint a test pora) visszatér a földbe, ahogy azelőtt volt, és a szellem visszatér az igaz Istenhez, aki adta azt.” Amikor a szellem, azaz életerő elhagyja a testet, a test meghal, és visszatér oda, ahonnan származik, vagyis a földbe. Az életerő szintén visszatér oda, ahonnan származik, tehát Istenhez. Jób 34:14, 15; Zsoltárok 36:9 ír erről. Ezt nem úgy kell érteni, hogy az életerő valóban felmegy az égbe. Inkább arról van szó, hogy aki meghal, annak a jövőbeli életre vonatkozó reménysége Jehova Istentől függ. Úgy is mondhatnánk, hogy az élete Isten kezében van. Csakis Isten ereje által kaphatja vissza a szellemet, azaz életerőt, hogy újra élhessen.

2018. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves KZitus!

Jogodban áll elhinni,az amit leírtál.

De én Jézusnak jobban hinnék.

János 11,25-26

Jézus ekkor ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadá

s és az élet, aki hisz

énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbe

nnem, az nem hal meg soha.

Hiszed-e ezt?

2018. júl. 23. 19:24
 14/17 KZitus ***** válasza:

Igen kedves kérdező azt IS hiszem, amit Krisztus mondott. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Biblia többi része nem igaz.

Jézus a következőket mondta a szadduceusoknak, akik nem hittek a feltámadásban: „Ami a halottak feltámadását illeti, nem olvastátok-e, mit mondott nektek az Isten, így szólva: »Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene.« Ő nem a halottak Istene, hanem az élőké.” Jézus itt arra a beszélgetésre utalt, mely Isten és Mózes között zajlott az égő bokornál körülbelül i. e. 1514-ben. Itt olvashatod el:2Mózes 3:1–6. Jézus rámutatott, hogy amikor Jehova azt mondta Mózesnek, hogy „én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene”, ezzel arra utalt, hogy a feltámadással kapcsolatos ígéret teljesen megbízható. Miért mondhatjuk ezt?

Először is vizsgáljuk meg a körülményeket. Amikor Jehova Mózeshez szólt, Ábrahám, Izsák és Jákob patriarchák már réges-rég halottak voltak: Ábrahám 329 éve, Izsák 224 éve, Jákob pedig 197 éve. Jehova mégis úgy fogalmazott, hogy „én vagyok”, nem pedig úgy, hogy „én voltam” az Istenük. Úgy beszélt erről a három patriarcháról, mintha még élnének. Miért?

Jézus ezt így magyarázta meg: „Ő nem a halottak Istene, hanem az élőké.” Gondolkodj el rajta, hogy mit akart ezzel mondani. Ha nem lenne feltámadás, az azt jelentené, hogy Ábrahám, Izsák és Jákob örökre a halál markában maradnak. És ha ez így lenne, akkor Jehova halott emberek Istene lenne. Ez pedig azt jelentené, hogy a halál erősebb Jehovánál, mintha Jehova túl gyenge lenne ahhoz, hogy kiszabadítsa hűséges szolgáit a halál fogságából.

Mindezek fényében mit mondhatunk Ábrahámról, Izsákról, Jákobról és Jehova más hűséges szolgáiról, akik meghaltak? Jézus határozottan kijelentette: „mindnyájan élnek őneki” Lukács 20:38. Igen, Jehova azon szándékának a megvalósulása, hogy feltámasztja a hűséges szolgáit, annyira biztos, hogy úgy gondol rájuk, mintha élnének, a Róma 4:16, 17 szerint. Mindegyikük ott él Jehova korlátlan emlékezetében, míg el nem jön az ideje a feltámadásuknak.

2018. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Már elnézést de nem figyelsz arra amit Jézus mond!!!

Nem azt mondja hogy Jehova a feltámadás Istene,és aztsem ,hogy majd Jehova támaszt fel,hanem azt mondja ,hogy Ő személyesen a feltámadás ura,vagyis az élet és halál ura.

Ami azt jelenti,hogy Jézus Krisztusban lett testé Jehova.

2018. júl. 23. 20:58
 16/17 anonim válasza:
NINCS isten ilyen egyszerű.
2018. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves kérdező, kedves válaszoló, ateisták teisták!


Isten nem halott! Című filmet ajánlom figyelmetekbe. Nagyon tanulságos.


U.i.: utolsó válaszolónak nincs igaza. Valami term. feletti embernek lennie kell amit mi keresztények Istennek hiszünk.


U.i.2.:kedves kérdező! Ha hiszel találkozol. Higgy Istenben!

2018. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!