Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha imádkozom istenhez hogy...

Ha imádkozom istenhez hogy szabadítson meg a mentális gondjaimtól akkor segíteni fog rajtam?

Figyelt kérdés
Depresszió, paranoia, szorongás idegeskedés ezektől szenvedek. Én nem akarok igy élni halott is szívesebben lennék. Vagy lehetséges hogy nekem az a sorsom hogy igy éljem le az életem??

2018. júl. 27. 18:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%
Fogyasztasz elegendő D3 vitamint?
2018. júl. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Elegendő D3 vitamin kell az agyműködéshez a megfelelő idegingerület továbbításhoz!


Neurológus szakorvos segíthet! (Ha megbízol a háziorvosodban és felírja neked a szükséges adagot, akkor kifejezetten nyert ügyed van...)


Előtte laborvizsgálatot szoktak kérni.

2018. júl. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

D-vitamint recept nélkül is lehet kapni, csak úgy drágább. A napi ajánlott bevitel 1500-2000 NE normál esetben, és csak ősztől tavaszig szokták ajánlani, mondván, hogy a napsütéses időszakban a szervezet képes előállítani a megfelelő mennyiséget. Csakhogy ez nem mindig igaz - még akkor sem, ha valaki rendszeresen eltölti az ajánlott napi 15-20 percet fényvédő krém nélkül (!) a napon.

Tehát valóban jó lenne ellenőriztetni a D-vitamin-szintet mindenkinek, csak sajnos a magyar egészségügyben általában csak akkor végeznek el bármilyen vizsgálatot (labort is), ha nagyon szükséges. De azért meg lehet próbálni kérni a házi orvostól egy laborbeutalót teljes vérképre (az évente egyszer amúgy is ajánlatos), és pluszban kérni D-vitamin-szint ellenőrzés is, meg vasat is, ha már úgyis szúrnak.


Labor nélkül vagy normál szint esetén (és egyéb szakorvosi ajánlás nélkül) valószínűleg nem fogja a 3000 NE-s tablettát felírni a doki, csak 1000 NE-t, az meg kevés. Úgyhogy "trükkösködni" kell: én úgy csináltam, hogy a felírt ezres tablettából duplán szedtem; amikor pedig elfogyott, akkor szedtem vény nélkül vásároltat (4000-eset), amíg fel nem írták az újabb adagot.


Azért írtam le ezt ennyire részletesen, mert tényleg nagyon fontos a megfelelő D-vitamin-bevitel. Pláne, hogy gyulladáscsökkentő és immunerősítő hatása is van az újabb kutatások szerint, amiről nem sokan tudnak (még az orvosok se mind, amelyik nem követi a szakoldalakat). Én is emiatt szedem, és az új házi orvosom szerencsére már haladóbb, ő elsőre felírta a háromezres tablettát. (De van olyan ismerősöm, akinek semmi baja nincs, mégis ugyanennyit szed, megelőzésképpen.)


Ami még szintén nagyon jó hatású mentális problémák esetén:

- napi 1000-1200 mg Omega3 (a normál agyműködéshez kell, memóriaproblémákra is kiváló),

- napi 500 mg magnézium,

- napi 2-4 db B-vitamin komplex.

Plusz: rendszeres testmozgás (sport vagy minimum napi fél óra séta); stresszkezelő technikák elsajátítása (pl. légzés).

Fontos még a normális táplálkozás, azaz megfelelő mennyiség és minőség, tehát nem túl kevés és nem túl sok, egészséges ételek: sok zöldség, gyümölcs, de kell a fehérje és egy kis zsír is; a szénhidrátot tanácsos csökkenteni - ez van a zöldségekben stb. is, de a tészták, kenyér stb. szénhidrátbombák, ezekből minél kevesebb, annál jobb. A tejcsokoládét, a finomított cukrokat és a cukrozott üdítőket kerüld. Teát, szörpöt, limonádét inkább mézzel édesíts, és ha édesszájú vagy, akkor állj át fokozatosan az étcsokira és a paleós csokikra; ezekből kevesebb is elég (én pl. a napi egy tábla Milka vagy Boci helyett két-négy kocka étcsokinál tartok, a túlcukrozott régi kedvenceimet már meg sem bírom enni). Nem mellesleg az 50% feletti kakaótartalmú csokinak szintén van gyulladáscsökkentő hatása is.


A táplálékkiegészítők szedését és a mozgást akár már ma elkezdheted; az étkezésbeli változásokat attól függően, hogy mennyire bírod, bevezetheted fokozatosan, vagy csinálhatod drasztikusan is. Én a fokozatos módszert választottam, így nem szenvedtem, nem hiányzott semmi.


Ha mindezeket rendesen szeded/csinálod, az teljesen biztosan pár hét alatt érezhető, látható javulást fog eredményezni.

Ja, próbálhatsz még természetes nyugtató tablettákat is, amik gyógynövényekből készülnek.

És természetesen imádkozhatsz is ezen problémákból való megszabadulásért is akár minden nap, ha úgyis szoktál imádkozni.


Ha pedig úgy érzed, hogy egy-két hónap múlva sem jöttél helyre teljesen, akkor keress egy jó pszichológust. - Vannak keresztény pszichológusok is, de a lényeg, hogy mindenképp olyat keress, akinek ez a szakterülete.


(Ui., ha valaki végigolvasta idáig: miért kell lepontozni a JT-k válaszát??? Jókat írtak mindketten, azt kellene értékelni...)

2018. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fontos dolog kimaradt az előbb:

kávé és alkohol TILOS, és a félkész- és készételekből is minél kevesebb (tele vannak mesterséges színezékkel, mesterséges adalékanyagokkal, és hozzáadott cukorral - ha megnézel egy-egy címkét, ki fogsz akadni, hogy mennyi minden van akár egy szimpla szilvás gombócban vagy egy felvágottban).

2018. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 jdfGabrella ***** válasza:
Isten nem oldja meg helyettünk a problémákat.
2018. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!