Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el a melegeket...

Miért ítélik el a melegeket egyes "katolikusok", amikor maga a Szentatya nem ítéli el őket, azt mondja, nekik ez az útjuk, őket is ugyanúgy szereti a Mennyei Atya, mint az összes többi gyermekét?

Figyelt kérdés
Miért akarnak egyes katolikusok pápábbak lenni a pápánál?

2018. júl. 27. 19:10
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
68%

Leviták 19:27— aki lepontozott a hajvágás miatt, olvasson


Ja és mondjon le a húsvéti sonkáról is Leviták 11:7-8

2018. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
77%

10, azért olvasd végig mit nem szabad még

Mondjuk kefélni a barátnőddel házasság előtt ;)

2018. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
39%

9-es vagyok.

Ki mondta, hogy az az igazság, ami a Bibliában van leírva? :D

2018. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
67%

10-es vagyok,


Mivel Nőnek születtem, így nincs "barátnőm".

Férjem van, és nem éltem vele szexuális életet házasság kötés előtt.

Tudom mit nem szabad, és nem is teszem. Ellenben nem adnék tanácsot, ha magam se tartanám be

2018. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
64%

"Ki mondta, hogy az az igazság, ami a Bibliában van leírva?"


Maga Jézus, aki abszolút igazságnak nevezte az Atyja szavait.

(János 17:16, 17) . . .. 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.

2018. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
0%

Nem járok templomba.

Jehova Tanúja vagyok. Hetente kétszer vagyok gyülekezetbe, rendszeresen szolgálok. A keresztények már nincsenek a Mózesi törvények alatt. Milyen sajnálatos, hogy a hibákat keresed.

Tipikus Jézus és Keresztelő János elleni "szindróma"

Egyik sem felelt meg, vagy jó, az emberek, vagy a képmutató vallás vezetőknek....

Nem eszek tengeri herkentyűket.

2018. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
93%

#10 Szerintem te Jehova Tanúja vagy, mert csak ott lehet találni azt a fordítást amit bemásoltál. Mindenhol máshol a "pulya" és a "férfiszeplősítő" vagy a "bujálkodó" és "fajtalankodó" szó szerepel. Csak érdekelne miből következtetett ezekből valaki arra, hogy itt a homoszexuális irányultságról beszélnek. Nem az a kérdés, hogy itt biztosan férfiak közti aktusról lehet szó, mert igen arról. De mi van ha aktív és passzív férfiprostituáltakról van szó?

Mert ugye ha mondjuk egy nő lefekszik egy férfival attól még nem feltétlen prosti? Ha egy férfi lefekszik egy nővel az még nem feltétlen paráznaság?

A Biblia nyilván elítéli azokat a nőket és férfiakat akik érdekből, vagy kizárólag testi kielégülés céljából szexelnek, és valójában tök mindegy ki kivel és hol valósítja ezt meg, mert bűnös a prosti és az is aki használja őket, legyen az akármilyen nemű, és ugyanúgy bűnös aki házasságon kívül vagy belül a saját kielégülésére tart fennt szexuális viszonyt valakivel. Most ennek különböző kombinációja mind felsorolásra kerül ebben az általad idézett részben, de az az igazság, hogy a Bibliában egyetlen szó sem esik a homoszexuális irányultságról és annak megéléséről.

2018. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
0%

18.

"Ha egy férfi lefekszik egy nővel az még nem feltétlen paráznaság?"

Ha nem a felesége, vagy a férje, akkor bizony paráznaság.

Az a görög szó, amely erre utal, abban minden értendő, ami a nemző szervek szándékos izgatása. Házasságon kívül tilos, mert akkor az ember beszennyezte a házaságyat, vagy is parázna.

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


Ha megfigyeled, külön említi a házasságtörőket, és a paráznákat.

az egyik azért házasság törő, mert a házastársán kívül mással is él nemi életet. A másik azért parázna, mert nem házasságban a házastársával élte a nemi életet.

2018. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy katolikusokról szólt a kérdés, de már megjelenik a jehovás...

Egyébként már leírták a lényeget: a pápa nem ítéli el őket, mint embereket. A többszörös gyerekgyilkos pedofilt sem ítéli el, mint embert. A tettet, a bűnt viszont igen. Nagyon nehéz szétválasztani a bűnt és az embert. De azt kell látni, hogy egy bűnös is megtérhet és a lelkét igazán Isten ismeri, ezért szeretnünk kell minden bűnös embertársunkat is.

2018. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

#19 Szerintem ís erről van szó. Minden ami házasságon kívüli szexuális viszony ide tartozik. Van különbség abban, hogy a férfi vagy nő, hímnemű vagy nőnemű prostihoz jár? Nagyobb bűn egyik mint a másik?

A Biblia szerint mikortól tekinthető egy kapcsolat házasságnak? Mert szerintem minden amit erről ír annyi, hogy a gyerek felnő, elhagyja a szülői házat azért, hogy egy másik emberrel kösse össze az életét. Tehát amint egy fedél alá került két ember, házasoknak számítottak. Nem volt falugyűlés, meg anyakőnyvvezető, nem írtak alá papírokar, nem változott a nevük, nem gyűrűzték meg egymást. Nem ír a "hitelesítésről" semmit a Biblia.

2018. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!