Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el a melegeket...

Miért ítélik el a melegeket egyes "katolikusok", amikor maga a Szentatya nem ítéli el őket, azt mondja, nekik ez az útjuk, őket is ugyanúgy szereti a Mennyei Atya, mint az összes többi gyermekét?

Figyelt kérdés
Miért akarnak egyes katolikusok pápábbak lenni a pápánál?

2018. júl. 27. 19:10
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
0%

Azonban a házasság egy intézmény, amit maga Isten hozott létre. Ezért minden országban az ott létező szokásnak megfelelően kell a házasságot törvényesíteni, bejegyeztetni. az tény, hogy régen nem voltak önkormányzatok, vagy hivatalok, ma már viszont van, és egy Keresztény jó példával jár elől, ha ennek az előírásnak megfelel. Miközben alárendeli magát az emberi törvényeknek is, hiszen ez nem ütközik Isten törvényeibe.

A rendezettség Isten egyik elvárása, az aki szereti a Teremtőjét, nem keres kibúvót, vagy felmentést ez alól.

Hiszen nem kér lehetetlen, vagy nehéz dolgot ezzel.


Azért az érdekes, hogy azok akiknek nem kellene törvényesíteni, mert helytelen, vagy természet ellenes, azok meg ragaszkodnának hozzá. Ők ebben nagyobb példát mutatnak, jó lehet a kapcsolatuk nem megengedett.

2018. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
42%
Előző, érvelésed szerint, akkor azokban az országokban, ahol az egyneműek házasodhatnak, nem lehet bűn a homoszexualítás, hiszen a házasságot Isten hozta létre.
2018. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Igen, az intézményesített házasság Isten ajándéka. Nem is mondtam olyat, hogy ez alól kibúvót kellene keresni, igaziból nem értem hogyan jutottál ilyen következtetésekre. Azért írtam az előbbit, mert a Bibliában leírtakat elfogadod, és az idézett részben arról van szó, hogy ha valaki a házastársán kívül másokkal is szexuális életet él, az bűnös dolog. Mivel akkoriban ez annyit jelentett, hogy összebútoroznak és onnantól kezdve csak egymással fekszenek le, nem értem hogyan következhetne ebből az, hogy két ugyan olyan nemű ember esetében ez bűnös dolog lenne. Erre vonatkozott a kérdés, amit bocs, de úgy érzem megpróbáltál kikerülni. Ha nem is szándékosan.

Amit idéztél abban a részben felsorolják, hogy ha házas vagy ha nem, ha férfi vagy ha nő, ha nőhöz jársz ha férfihoz, ha csak adni jársz vagy ha csak kapni jársz, az mind ugyanolyan bűnös dolognak minősül. De nincs benne olyan rész, hogy két azonos nemű ember nem hagyhatja el egymásért a szülői házat, nem bútorozhat össze és nem élhetnek egymással házastársi kapcsolatban. Valójában a Biblia nem különböztet meg különböző irányultságú embereket. Nem foglalkoztatja a kérdés. A későbbi különböző egyházak és felekezetek ezt megtették ugyan, de nem tudom kinek tett erről Isten kinyilatkoztatást.

2018. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 szp72 ***** válasza:
76%

Isten természetesen minden embert szeret, a bűnösöket és a betegeket egyaránt. Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta érte. Isten természetesen nem szereti se a bűnt, sem a betegséget, azt szeretné ha a bűnösök megtérnének, a betegek meggyógyulnának.


A katolikus Egyház tanítása a homoszexualitással kapcsolatban világos és változatlan. A homoszexuális vágy önmagában egy rendetlen vágy, vagyis egy beteges irányultság, úgynevezett ferdehajlam. Számos nemi eltévelyedés létezik, van aki tárgyak, gyerekek, állatok vagy hullák iránt érez nemi vonzalmat. A ferdehajlam tehát önmagában még nem bűn csak egy bűnre csábító betegség. A ferdehajlam kiélése, vagyis a homoszexuális aktus, azaz a homoszexualitás viszont már bűn, akárcsak a többi beteges irányultság kiélése.


Ferenc pápa nem tért el és nem nem is térhet el ebben a kérdésben. Ő csak annyit mondott, hogy "Ki vagyok én, hogy ítélkezzem a melegek felett?". Ha Ferenc pápát mondjuk a prostituáltak felől kérdezték volna, akkor természetesen ugyanúgy elmondhatta volna, hogy a prostitúció a katolikus egyház tanítása szerint bűn, de ki vagyok én, hogy ítélkezzem a prostituáltak felett.


Egy embert csak az ítélhet el, az büntethet meg, aki ismeri, aki pontosan tudja, hogy az illető mennyire felelős a helyzetéért vagy mennyire nem. Ugyanis számos enyhítő körülmény létezik, például nem tudta, hogy az a dolog helytelen. Ugye Jézus is így imádkozott a kereszten: "Atyám bocsáss meg nekik, mert nem tudják mit cselekszenek!" Egy homoszexuális jóhiszeműen hiheti, hogy a homoszexualitás nem bűn, lehet nem ismeri a Bibliát vagy csak rosszul értelmezi, ami szerintem elég nehéz, de "mirőlszól" nevű felhasználónak például simán megy, lelke rajta. Vagy az is lehet, hogy valaki önhibáján kívül nem hívő, s ezért nem fogadhatja el sem az Egyház, sem a Biblia tekintélyét. Hogy ki miért és miben hisz ez annyira bonyolult kérdés, hogy nincs jogunk igazából elítélni senkit se, muszáj megvárni az utolsó ítéletet, amikor már mindenki láthatja a teljes összefüggést, s akkor már igazságosan ítélkezhetünk, s Jézus szerint ítélkezni is fogunk.


Ferenc pápának, mint a katolikus Egyház fejének és legfőbb lelkipásztornak joga van ítélkezni a katolikusok felett, vagyis joga van bizonyos keretek között büntetni is, amelyet sokszor meg is tesz. Legsúlyosabb büntetés, amit kiszabhat az a kiközösítés. Minden komolyan hívő katolikus tudhatja, ismerheti az Egyház álláspontját a homoszexualitással kapcsolatban. Az Egyház, mint minden beteget a ferdehajlamúakat is szeretettel befogadja, de aki ki éli ezt a hajlamát, az a jelenlegi egyházjog szerint nem áldozhat és semmilyen más szentségben sem részesülhet, míg meg nem bánja. Akinek fontos az Egyház, a hitélet és a szentségek, az nyilván igyekezni fog a tiszta életre. Akinek nem fontos, az feleslegesen katolikus, még ha nincs is kiközösítve.


Láttam egy videót, amelyben egy úgymond hívő homoszexuális fiatalember arról beszél, hogy ő nem olyan közösségre vágyik, ahol a homoszexualitása ellenére elfogadják, hanem olyanra ahol elfogadják magát a homoszexualitást. Tehát ne lesajnálják, hanem örüljenek annak, hogy ő homoszexuális. Ez a Katolikus Egyházban nem lehetséges.

2018. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
71%

 "Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az."


És mi a helyzet a leszbikusokkal?

2018. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
71%

Akik állandóan amögé bújnak, hogy "csak a tettet ítéli el" azoknak nem tudom, mond valamit ez a szöveg?

"Gyónom a mindenható Istennek és nektek, testvéreim, hogy sokszor és sokat vétkeztem, gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással: én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem."

Nektek ebből az jön le, hogy csak akkor bűn valami ha meg is teszitek? Ameddig a szomszédod halálát kívánod addig az nem bűn még nem ölöd meg? Úgy érzem tisztább kijelentés lenne még az is, ha magát a homoszexualitást tartaná valaki bűnnek, amit persze nem lehet, úgyhogy muszáj volt valami köztes verziót kitalálni. Szerintem ez az ami helytelen. Isten egyértelműen elválasztja a jót a rossztól, nem kiskapuzik, ez emberi szokás. Olyan mintha az állam hozna egy olyan törvényt, hogy szabad vallásgyakorlat mellett lehetsz katolikus, csak ne hordj keresztet, ne járj templomba és magadban se imádkozz. A Bibliában nem esik szó homoszexuális irányultságról. Sehol. Azért nem lehet félreértelmezni, mert nincs is benne.

A Bibliában az egész ószövetség arról szól hogyan emelkedjünk ki az állatvilágból, az újszövetség pedig próbál elszakítani az anyagi világtól való függősségünktől. Azert nem foglalkoztatja a homoszexualitás mert üdvösség szempontjából egyszerűen nem releváns.

Szp72, szerintem sem lehet elítélni valakit azért mert nem tudja, hogy amit tesz helytelen, bár erre mindenkinek egyènileg megadatott az önálló képessége, ha nem a félelmei és előítéletei vezérelnek valakit.

Nem tudom te személyesen hány pedofilt, vagy nekrofílt ismersz. Nem tudom az orvostudomány milyen állásponton van velük kapcsolatban, de én úgy gondolom, ez egy mentális betegség, egy elfojtásból vagy bántalmazásból eredő hibásan fejlődő szexualitás. A homoszexualitás ezzel szemben egészséges mentális állapot mellett is kialakul, ugyan olyan természetes úton, mint egy heteroszexuális ember szexuális fejlődése során. Nem betegség. Isten nem teremt selejtet.

2018. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
0%

23-asnak:

Figyelmetlenül olvastál, Ezt írtam:

"Ők ebben nagyobb példát mutatnak, jó lehet a kapcsolatuk nem megengedett."


És nem azt írtam, hogy helyes az amit tesznek.


24-esnek.

Valamit nem olvastál el rendesen. Egy keresztény, nem bútorozik össze senkivel, aki nem a házastársa.

A két azonos nemű "házassága" meg undorító Isten szemében. És írva van:


(Róma 1:26, 27) . . .gyalázatos nemi vágyakozásoknak; mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban.


Láthatod, hogy Isten ocsmányságnak nevezi, hogy nem természetesen élnek.

""férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést,"


Láthatod, hogy ez természet ellenes, nem természetes.

2018. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
9%

25-ös


Ugyan az. Isten egy férfi és egy Nő által hozta össze a természet folyását, és áldotta meg a házasságot.

A két azonos neműek kapcsolatát, ocsmányságnak, fertőnek nevezi.

2018. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
52%

#27 Miért szerinted azt minek lehet nevezni, hogy valaki elhagyja a szülői házat és közös otthonba költözik a választottjával? Mert hogy ezt tekintették akkoriban a házasság létrejöttének. Nem volt szertartás, miegymás, csak "összebútorozás". Összesátorozás ha úgy tetszik. Vagy tudsz mutatni valamit a Bibliából ami ezen kívül még kellett ahhoz, hogy két ember házasnak mondhassa magát?

Hol írja a Biblia, hogy azonos neműek házassága undorító?

Amikor azt írják le, hogy "elhagyták" az addigi szokásaikat és "felcserélték" másra, "vágyból" és "gerjedelemből" abból miért az a lényeg, hogy kik kikkel tették ezt? Ha azt írják le, hogy házastársak bujálkodása a templomban nem helyénvaló, akkor az attól lesz rossz mert házastársak teszik?

2018. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 szp72 ***** válasza:
43%

@ "Gyónom a mindenható Istennek és nektek, testvéreim, hogy sokszor és sokat vétkeztem, gondolattal ..."


Lehet gondolattal vétkezni? Amennyiben az ember tudatosan képes a gondolatait irányítani, annyiban természetesen igen. De az akaratlanul és a beleegyezésünk nélkül érkező spontán gondolatokért és vágyainkért már nem vagyunk felelősek. Például ha valaki hajlamos a torkosságra, aki túlzottan is kívánja az édességet ez önmagában még nem bűn, hanem csak egy kísértés.


@ Nektek ebből az jön le, hogy csak akkor bűn valami ha meg is teszitek?


A Tízparancsolat utolsó tétele ugye így szól: "Felebarátod házastársát és tulajdonát ne kívánd!" Tehát nem csak a megtevése, hanem már a kívánság is bűn. Természetesen nem az a bűn, hogy valaki mondjuk akarata ellenére szerelmes lesz a szomszédasszonyba, mert erről nem tehet. De ha el kezd játszani a gondolattal, ha újból és újból felidézi, hogy milyen jó volna ha ..., akkor már felelős a gondolataiért és vétkezik. Ha valaki bűnös vágyakat észlel magában, akkor ahelyett, hogy dédelgetné, azonnal el kell ítélnie. Például így: Uram te látod, hogy nem akarok a szomszédasszonyba szerelmes lenni, mert ez egy merőben hülye, beteges és bűnös kívánság, kérlek vedd el. Minél jobban szereti valaki Istent és a parancsait, annál inkább azt fogja észlelni, hogy nem is vágyik (már) beteges dolgokra. Mindazonáltal egy-egy súlyos megkötözöttségből, szenvedélyből nem könnyű kijönni, mert minél többször vétkezünk, annál nehezebb a szabadulás.


@ Ameddig a szomszédod halálát kívánod addig az nem bűn még nem ölöd meg?


Erre ugyanaz vonatkozik, mint a szomszédasszonyra. Azért nem felelős, ha akarata ellenére ellepik az indulatok, de ha elkezdi dédelgetni a haragját már vétkezik. A megbocsájtani tudás nem kis keresztény kihívás.


@ Úgy érzem tisztább kijelentés lenne még az is, ha magát a homoszexualitást tartaná valaki bűnnek, amit persze nem lehet, úgyhogy muszáj volt valami köztes verziót kitalálni.


A homoszexualitás bűn, a homoszexuális vágy betegség és kísértés.


@ Szerintem ez az ami helytelen. Isten egyértelműen elválasztja a jót a rossztól, nem kiskapuzik, ez emberi szokás. Olyan mintha az állam hozna egy olyan törvényt, hogy szabad vallásgyakorlat mellett lehetsz katolikus, csak ne hordj keresztet, ne járj templomba és magadban se imádkozz.


Őszintén szólva nem nagyon értem mit magyarázol. Ha Isten nem akarja a homoszexualitást, akkor nem lennének homoszexuális vágyak? Tudod, Isten például prostitúciót sem akarja, de ettől függetlenül a szex ilyen körülmények között is élvezhető.


@ A Bibliában nem esik szó homoszexuális irányultságról. Sehol. Azért nem lehet félreértelmezni, mert nincs is benne.


A Bibliában annyira egyértelműen benne van, hogy szerintem csak az nem látja, aki nem akarja. Mindenesetre sem a zsidóság sem a kereszténység nem magasztalta a homoszexualitást, úgy látszik senkinek se jutott eszébe úgy értelmezni, mint neked. Te egy új megvilágosodott vallást képviselsz.


@ Nem tudom te személyesen hány pedofilt, vagy nekrofílt ismersz.


Valóban nem ismerek egyet se. Állítólag pedofilből sok van.


@ Nem tudom az orvostudomány milyen állásponton van velük kapcsolatban, de én úgy gondolom, ez egy mentális betegség, egy elfojtásból vagy bántalmazásból eredő hibásan fejlődő szexualitás.


Sokféle betegség van, van amelyik így alakul ki másik amúgy.


@ A homoszexualitás ezzel szemben egészséges mentális állapot mellett is kialakul, ugyan olyan természetes úton, mint egy heteroszexuális ember szexuális fejlődése során. Nem betegség.


Mint tudjuk számodra a transzvesztiták is egészségesek, mert valaki ugye a haját vágatja, valaki a heréit. Neked egy egészen más fogalmad van az egészséges emberről, s ha megbocsájtasz, akkor nem te véleményedet teszem mércévé. A homoszexuálisok szerény véleményem szerint betegek, a férfi és a női nemi szervek különbözősége és egymásrautaltsága nyilvánvaló és a szaporodás szolgálatában áll. Aki a saját neme iránt vonzódik, ott valami fordítva van bekötve.


@ Isten nem teremt selejtet.


Azt nem. De a betegséget és a bűnt megengedte.

2018. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!